10 obrazów z życia świętego

  • 31.05.2020, 22:21
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
10 obrazów z życia świętego
Wystawę „Karol Wojtyła. Narodziny” możemy obejrzeć na placu KS. Barnima w Gryfinie. Została wystawiona z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły (papieża Jana Pawła II).

Wystawa przygotowana została przez Centrum Myśli Jana Pawła II, a sprowadziła ją parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie. Jak mówią pomysłodawcy, celem ekspozycji jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.

Wystawa składa się z 10 plansz. Na każdej z nich wykorzystano fotografie pochodzące zarówno od osób prywatnych, instytucji, agencji, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II.

O ekspozycji twórcy piszą tak: Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

plac meneli
plac meneli 01.06.2020, 21:21
wystawa wystawą ale ten kustosz z ławki ha ha ah zorganizował przyjęcie dla przewodników ha ha ah aż musiała interweniować policja jeden z raną ucha musiał chyba z niego strzelać ponoć po odśpiewaniu sto lat ha ah ah
Maliniak
Maliniak 01.06.2020, 21:25
Jaki kustosz?
stary wojak szwejk ha ha ah
stary wojak szwejk ha ha ah 01.06.2020, 21:43
ponoć był też feldkurat otto katz ha ha ah
cyrulik  gryfiński
cyrulik gryfiński 01.06.2020, 21:32
nie znasz kustosza ha ha ah to miejscowy figlarz ha ha ah
zly
zly 01.06.2020, 08:52
Ta wystawa o Papieżu na placu Barnima z tymi menelami , pasuje jak pięść do nosa

Pozostałe