Upamiętnili rocznicę 30-lecia samorządności

  • 06.06.2020, 14:07
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Upamiętnili rocznicę 30-lecia samorządności
30-lecie samorządności było okazją do uroczystego wspomnienia tej ważnej daty podczas sesji zachodniopomorskiego sejmiku. Radni województwa, w czwartek 4 czerwca 2020 roku, przyjęli specjalne stanowisko upamiętniające rocznicę. Ciągle obowiązujący reżim sanitarny sprawił, że niemożliwe było zorganizowanie obchodów na większą skalę.
27 maja 1990 roku pierwszy raz odbyły się wybory samorządowe. Co ważne, były to pierwsze w pełni demokratyczne wybory.
-30 lat temu dostaliśmy dar wolności, ale przecież nic nie dostaje się na zawsze. Samorząd jest miarą demokracji w Polsce i należy o niego dbać. Trzeba się także pochylić nad tymi, którzy tworzyli polską samorządność, zachować ich dziedzictwo i podziękować im za to, że zaznaliśmy wolnej Ojczyzny – mówiła rozpoczynając obrady przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Maria Ilnicka Mądry.

Reforma samorządowa jest uznawana w Polsce za jedną z najbardziej znaczących dla polskiej demokracji.
-Wszyscy samorządowcy tworzący zmieniające się zachodniopomorskie małe ojczyzny mają powody do dumy z tego, jak wiele z problemów na co dzień dotykających naszych mieszkańców udało się rozwiązać. Poczynając od wyzwań najbardziej przyziemnych tj. zapewnienie dostaw wody, oczyszczenia ścieków, modernizacji szkół, po stworzenie z naszych gmin, powiatów oraz województwa przyjaznych domów, będących miejscem godnym do pracy, nauki i rozwoju, ze szczególną troską o tych najsłabszych – powiedział marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Z tej okazji zachodniopomorski sejmik przyjął stanowisko upamiętniające tę wyjątkową datę.
-Polska jest silna mądrością, przedsiębiorczością i niezależnością swoich obywateli. Historia polskich samorządów ostatnich trzydziestu lat dowodzi, że samorządy terytorialne stwarzają najlepsze warunki do wykorzystania naszej energii i poczucia odpowiedzialności za wspólne dobro. Osobiście jestem dumny z tego, że od 18 lat mogę współtworzyć zachodniopomorski samorząd – dodał Olgierd Geblewicz.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ziewacz
ziewacz 06.06.2020, 21:00
Buehhehe, kogoś to jeszcze obchodzi:)? ale nuuuudaaaaa

Pozostałe