Plaża jest o w opłakanym stanie - skarży się czytelnik

  • 02.07.2020, 17:56
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Plaża jest o w opłakanym stanie - skarży się czytelnik czyt.
Z tą plażą jest coraz gorzej. I to nie tylko dlatego, że ze względu na cowid-19 kąpiel jest na własną odpowiedzialność. Plaża jest brudna! Toalet nie ma więc sikają gdzie popadnie. W sobotę i niedzielę śmieci pełno, bo śmietniki są przepełnione. Ludzie przychodzą i zastają taki bałagan. A co na to władze? – pyta czytelnik i przesyła zdjęcia.

Sprawa dotyczy plaży nad jeziorem w Baniach. Zapytaliśmy o jezioro władze Bań. Oto jaką dostaliśmy odpowiedź:

„W sezonie letnim 2020 r. w związku z zagrożeniem COVID 19 kąpielisko nie zostanie otwarte. Do dzisiejszego dnia na terenie Gminy Banie nie wystąpił przypadek zarażenia i staramy się robić wszystko aby ten stan utrzymać. W obrębie kąpieliska będzie utrzymywany ład i porządek/zbierane odpady, koszona trawa/, posadowiona będzie z dniem 01.07.2020 toaleta. W porozumieniu z WOPR prowadzone będą również patrole wodne. W dniu jutrzejszym dokonany zostanie zabieg agrotechniczny w celu oczyszczenia kąpieliska” – napisał do nas wczoraj Arkadiusz Łysik, zastępca wójta z Urzędu Gminy Banie

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Chinczyk
Chinczyk 03.07.2020, 23:48
Kto im te oświadczenia pisze??????
Wiata strzał w dziesiątkę. Dopiero będzie bród i to koło kapliczki. Brawo. Władza gminy i jej radni brawo!!!!!!!!!!!
Gość
Gość 03.07.2020, 17:03
Banie mają trzy jeziora w obrębie ,nie tylko to z plażą.potencjal jest.....tylko nie wykorzystany
Szkoda,że marazm zwycięża...
Miejscowa
Miejscowa 03.07.2020, 16:21
Prawda jest taka, ze czystosc a raczej jej brak na plazy to jeden problem a zagospodarowanie plazy to drugi. Niestety ale wladze Bani nie radza sobie z zadnym z tych problemow. Szkoda, bo miejscowosc urokliwa tylko mocno zaniedbana pod wzgledem rekreacyjno-turystycznym. Przez tyle lat ten temat kuleje, az zal... Moze mimo ogromnego strachu przed wirusem, wladze wyszlyby ze swej twierdzy i przekonalyby sie naocznie.
Hxhxh
Hxhxh 03.07.2020, 21:09
A kto smieci wladza? Czy plazowicze czy raczej zli ludzie.
Tjaaa
Tjaaa 03.07.2020, 23:55
Dobry gospodarz sam wie gdzie i kiedy posprzatac na swoim podworku. Nie czeka zeby mu palcem pokazac.
Zenia
Zenia 03.07.2020, 14:35
Tam zawsze był bród i smród , pełno butelek po piwie i pijanych meneli
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.07.2020, 12:48
A kiedy tam wogóle panował ład...kąpielisko to jedna wielka smródka... Porażka totalna
maxon
maxon 03.07.2020, 12:09
do redakcji. kiedy napiszecie jak czysto i bezpiecznie jest na kąpielisku w Strzeszowie. Burmistrz Trzcińska nie ucieka przed odpowiedzialnością i utworzył kąpielisko i warto to zestawić z manipulacją dot. zagrożenia wirusem pana włodarza z Bań.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.07.2020, 10:48
Zabiegi agrotechniczne robi się przed sezonem letnim a nie kiedy trwają i korzystają z plaży ludzie.
lodożerca
lodożerca 02.07.2020, 21:58
Dobrze by było gdyby zbadali czarną maź spływającą z pobliskiego warsztatu do jeziora. Na chodniku dokładnie tam gdzie jest przejście dla pieszych. Czy w tym warsztacie myją silniki, że to tak spływa?
Polnische Wirtschaft.
Polnische Wirtschaft. 02.07.2020, 21:15
Miejscowości z jeziorem to ogromny potencjał... niestety nie u nas. Za komuny więcej się działo i więcej robiono.. A teraz wszystko padło.
Rafer
Rafer 02.07.2020, 21:04
Tylko nie placek. Ile wzioł WOPR za tą plaże ?
Obcy3
Obcy3 02.07.2020, 20:34
Wlasnie gdzie sa rodzice tej młodzież moze pierw młodzież wziasc do odpowiedzialności a nie władzę wladze maja siedziec na plazy i sprzątać po każdym,to nie pierwszy i nie ostatni raz będzie teraz sie przeniosą kolo kapliczki tam miejsce teraz jest na ognisko wita stoi wiec bedzie co sprzątać.
A wójt pływa ?
A wójt pływa ? 02.07.2020, 19:38
Augustynowi tylko na piłce recznej zależy. Turystyka i rekreacja u nas leży.
Henio
Henio 03.07.2020, 05:57
Leżałobwszystko ale za Sadowskiej.
Plażowicz
Plażowicz 02.07.2020, 19:35
W Steklnie jeszcze gorzej.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.07.2020, 19:14
Ludzie zamiast pisać do mediów, jak to jest brudno niech ogarną swoje dzieciaki, które za grosz kultury i wychowania nie mają i taki syf po sobie zostawiają.
pikawa
pikawa 02.07.2020, 19:14
To tak jak plaża koło OSiR
Grubson
Grubson 02.07.2020, 19:11
Powinien być monitoring i by było wiadomo kto śmieci. Za bałagan 500 zł grzywny i od razu się nauczą.
:)
:) 03.07.2020, 09:13
W artykule napisane jest jasno, że kosze są przepełnione. Z Pana/Pani wypowiedzi wynika to, że trzeba iść ze swoim workiem na śmieci,żeby nie dostać mandatu czy iść na stacje HilGaz wyrzucić śmieci ?
Chojna
Chojna 03.07.2020, 09:34
No właśnie, jest napisane, że kosze są przepełnione, ale na zdjęciach nie wyglądają na przepełnione. Świadczy to jedynie o totalnym braku kultury "użytkowników" plaży.
tak myślę
tak myślę 02.07.2020, 18:56
Każdy powinien po sobie sprzątnąć!
kol
kol 02.07.2020, 19:21
Licze, że w podobny sposób będą pacyfikowane ujadające kundle i ich właściciele
Emil
Emil 02.07.2020, 18:54
A w Bani tez takie smieci fruwają?
cztelniczka
cztelniczka 04.07.2020, 14:11
Prawda jest taka szanowni Państwo - że jak sami nie zadbamy o swoje otoczenie to żaden gospodarz w żadnej gminie nie będzie w stanie tego upilnować!!! czy żądacie od wójta by codziennie rano sprzątał plażę bo może dzień wcześniej ktoś się tam bawił i zostawił po sobie "chlew"?? Czy na własnych podwórkach po imprezach kto wam sprząta?? a no wydaje mi się że sami i to normalne bo to nasze tak?! A jak już nie nasze to niech przyjdą inni i posprzątają po nas.!! No nie Szanowni Państwo tak to nie działa, dbajmy o swoje otoczenie sami też, najpierw trzeba dać coś od siebie i dopiero wymagać od innych!!

Pozostałe