Inauguracja połączenia lotniczego

  • 03.07.2020, 11:49
  • dost.
Inauguracja połączenia lotniczego
W dniu dzisiejszym (piątek 3 lipca 2020 roku)m, punktualnie o godzinie 09.30, lądowaniem samolotu Wizz Air zainaugurowane zostało połączenie lotnicze z ukraińskiego Lwowa.

Węgierskie, niskokosztowe linie lotnicze Wizz Air, na trasie Lwów – Szczecin – Lwów operować będą 180 miejscowym samolotem Airbus A-320, z częstotliwością 2 x tygodniowo, wg następującego rozkładu lotów:

Poniedziałek

Wylot z Lwowa – 09.00

Przylot do Szczecina – 09.35

Wylot ze Szczecin – 10.05

Przylot do Lwowa – 12.35

Piątek

Wylot z Lwowa – 09.00

Przylot do Szczecina – 09.35

Wylot ze Szczecina – 10.05

Przylot do Lwowa – 12.35

Ceny biletów rozpoczynają się od kwoty 39 złotych za bilet w jedną stronę.

-Zainaugurowanie przez linię lotniczą Wizz Air trasy do Lwowa pokazuje (szczególnie w tak trudnym dla lotnictwa okresie czasu), że współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Wizz Air opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż w przypadku sukcesu trasy do Lwowa, w przyszłości pojawią się kolejne – powiedział Maciej Dziadosz, prezes zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów.

Uruchomienie tej trasy, pokazuje również, że współpraca lokalnego biznesu, Miasta Szczecin, Samorządu Województwa oraz Wojewody Zachodniopomorskiego w lobbowaniu na rzecz uruchomienia połączenia do Lwowa przyniosła spodziewany efekt. Mamy nadzieję, że dzięki temu połączeniu, jak również innym trasom sukcesywnie uruchamianym po przerwie spowodowanej COVID-19 coraz więcej mieszkańców Pomorza Zachodniego oraz północnej części województwa Lubuskiego korzystać będzie z naszego lotniska, doceniając jego walory i coraz bogatszą siatkę połączeń” – dodał Maciej Dziadosz.

Na dzień dzisiejszy, z Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów swoje rozkładowe połączenia oferuje 5 Przewoźników (PLL LOT, Ryanair, Norwegian, Wizz Air oraz SAS), na 13 trasach.

Krzysztof Domagalski

Rzecznik Prasowy Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów im. NSZZ Solidarność

dost.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

88
88 04.07.2020, 16:17
W perspektywie czasu, wychodzi na to, że akcja 'Wisła dla Ukraińców i ich przyszłych pokoleń była wybawieniem.
W latach powojennych mieli przerąbane w Polsce. Dopiero drugie pokolenie przybyłch ze wschodu na poniemieckie ziemie, Polaków i Ukraińców potrafiło się dogadać. Wzajemna niechęć trwała ponad 20 lat. Wielu Ukraińców do dziś woli mówić , że mają korzenie białoruskie, a nie ukraińskie. Dopóki niczym LGBT i katolactwo, nie będą domagać się specjalnych praw i traktowania, to w niczym mi nie przeszkadzają. Nie chciałbym jednak na naszych ulicach widzieć szyldów pisanych cyrylicą. Niech się integrują i żyją w szczęściu i zdrowiu sto lat.
Oby PiS-dzielcy i ksenofobiczni narodowcy nie chcieli przywołać demonów przeszłości.

 
Pilot
Pilot 04.07.2020, 00:24
A no właśnie. O co tu chodzi z tymi czasami??
Eles
Eles 03.07.2020, 16:35
Dlaczego do Lwowa leci 2 godz dłuzej niż z Lwoowa do Szczecina
lotnik
lotnik 03.07.2020, 14:57
Inauguracja połączenia lotniczego Gryfino-Żórawki

Pozostałe