Jeżdżą po kraju i kradną BMW. Wpadli

  • 09.07.2020, 20:22
  • Źródło: KWP Szczecin
Jeżdżą po kraju i kradną BMW. Wpadli Policja
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przyjechali z zamiarem kradzieży samochodu. Wszystko szło zgodnie z planem, do czasu gdy na horyzoncie pojawili się mundurowi. Wizyta dwóch mężczyzn zakończyła się zarzutami za usiłowanie kradzieży z włamaniem do pojazdu marki BMW. Prokurator zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Patrolowcy ze Szczecinka wyczuleni na ostatnie zdarzenia kryminalne na terenie powiatu szczecineckiego, ze szczególną uwagą podchodzą do kontroli poruszających się w nocy po terenie miasta pojazdów, jak również do kontroli osiedlowych parkingów. W nocy z 5 na 6.06.br podczas przemieszczania się w rejon osiedlowego parkingu na ul. Białogardzkiej policjanci zauważyli mężczyznę, który swoim zachowaniem wzbudził ciekawość patrolowców. Na widok radiowozu mężczyzna uciekł a policjanci skontrolowali wszystkie zaparkowane w pobliżu pojazdy. Kilka minut później mundurowi poznali już powód ucieczki mężczyzny. W zaparkowanym BMW uchylone były drzwi, w których wyłamany był zamek a w pojeździe znajdowały się urządzenia mające na celu uruchomienie pojazdu.

O zaistniałej sytuacji został powiadomiony właściciel pojazdu, a policjanci przystąpili do sprawdzenia pobliskiego terenu. W wyniku skutecznych działań patrolowców ze Szczecinka kilkanaście minut później zatrzymani zostali dwaj mężczyźni ukrywający się w zaroślach. Mężczyźni w wieku 37 i 49 lat to mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego, wielokrotnie karani za podobne przestępstwa przeciwko mieniu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy, jak również zabezpieczony samochód, którym przyjechali do Szczecinka mężczyźni pozwolił mundurowym przedstawić zarzut usiłowania kradzieży samochodu.

Decyzją prokuratora wobec zatrzymanych mężczyzn został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. O dalszym losie mieszkańców powiatu jeleniogórskiego zadecyduje sąd. Za popełnienie tego przestępstwa w warunkach recydywy grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Szczecin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

?
? 10.07.2020, 11:36
Jaki jest sens karania takich, skoro nadal robią swoje - nie można rozwiązać problemu z takimi raz, a dobrze?
!
! 10.07.2020, 12:11
Proponujesz zastrzelić na miejscu?
polit
polit 09.07.2020, 22:27
Żałośni i ślepi ci zwolennicy tego krętacza. Jak można popierać takiego typa. Chociaż ten drugi nie wiele lepszy. Z dwóch trzeba wybrać tego który mniej kłamie.
dot.
dot. 09.07.2020, 21:29
Na BMW zawsze znajdzie amatorów, nawet jak zamarze numery na silniku.
ewenement
ewenement 10.07.2020, 08:59
Jest pewna grupa która w naszym kraju przyciąga ta marka.

Pozostałe