Chcę rozmawiać i wprowadzać wspólne rozwiązania, a nie narzucać swoje decyzje - deklaruje Paweł Wróbel

  • 01.08.2020, 19:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Chcę rozmawiać i wprowadzać wspólne rozwiązania, a nie narzucać swoje decyzje - deklaruje Paweł Wróbel
Po tym jak Paweł Wróbel zadeklarował swój start w wyborach na wójta Widuchowej, na portalu igryfino była zapowiedź merytorycznej kampanii, budowy wspólnoty i przedstawienia programu wyborczego. Dziś do tego nawiązujemy i przedstawiamy wywiad z cyklu "Trzy pytania do...".

igryfino: Zapowiadając swój start wspominał Pan o celach wspólnoty, jaką są mieszkańcy gminy Widuchowa. Jakie są te cele według Pana?

Paweł Wróbel: Mieszkańcy gminy i ich energia to nieskończony potencjał, który można przełożyć na szereg działań budujących wspólnotę. To nie wymaga często nakładów finansowych, po prostu wystarczy ludziom pomóc, wesprzeć i im nie przeszkadzać. Zbierając podpisy, często słyszałem opinie, że mieszkańcy zdają sobie sprawę z tego, że gmina jest w kiepskiej kondycji finansowej, ale ich oczekiwania nie są wygórowane. Oni oczekują wsparcia, bo tęsknią za integracją, za wspólną pracą na rzecz wsi. Idealnym przykładem jest inicjatywa przygotowania plaży nad jeziorem Kłodowskim. Grupa mieszkańców wzięła sprawy w swoje ręce. Zorganizowali piach, tablice, zaczynają robić pomost, a dziś miałem przyjemność pomóc im w sprzątaniu i grabieniu. Ta chęć dbania o swoje otoczenie i przyjemność wynikająca ze wspólnego spędzania czasu to jest to, co mnie najbardziej urzekło. Mieszkańcy tego potrzebują i będę wspierał ich z pełnym zaangażowaniem w takich akcjach i mogą liczyć na moją obecność. Jestem człowiekiem zgody, który łączy ludzi, a nie dzieli. Chcę rozmawiać i wprowadzać wspólne rozwiązania, a nie narzucać swoje decyzje.

 

igryfino: Oprócz tego, że związany Pan jest z oświatą działa pan w kulturze, że przypomnę Festiwal Piosenki Angielskiej... Czy uważa Pan, że gminę Widuchowa stać na dom kultury?

Paweł Wróbel: - W tej chwili budowa domu kultury, a potem utrzymanie jego funkcjonowania to nierealny temat. Najpierw należy uporządkować gminne finanse i kiedyś, może za kilka lat, przy wsparciu funduszy z UE spróbować powołać do życia taką instytucję. Do tego momentu działalność kulturotwórczą należy przenieść do szkół. W ostatnich latach ze względu na oszczędności zajęć dodatkowych nie było. A doskonale pamiętam czasy, kiedy nasze dzieci reprezentowały gminę na konkursach i festiwalach rangi ogólnopolskiej. Swoimi występami uświetniały wszystkie uroczystości lokalne. Do tego trzeba natychmiast wrócić. Szkoda nie wykorzystać talentu dzieci, które często muszą kształcić się poza gminą. Przykładem tego, że szkoła może realizować takie zadania jest wspomniany przez Pana Festiwal Piosenki Angielskiej EYE, który mam przyjemność organizować od 18 lat, a przyciąga zdolnych wokalistów z całej Polski. Podobnego wydarzenia nie organizuje żaden dom kultury w województwie. To dowód, że można takie imprezy organizować w gminie bez natychmiastowej potrzeby działania domu kultury.

 

 

igryfino: Zapowiedział Pan ostatnio, że przedstawi program wyborczy - choćby w kwestii zadłużenia gminy, turystyki, walki z wykluczeniem komunikacyjnym czy poprawy nawierzchni dróg. Czy jest już gotowy?

Paweł Wróbel: Program jest już praktycznie gotowy i opublikuję go po rejestracji w gminnej komisji wyborczej. Wtedy będę formalnie kandydatem na wójta. Cały czas wprowadzam jeszcze zmiany, bo codziennie spotykam się z mieszkańcami i zwracają mi oni uwagę na rzeczy, które są ważne i należy je tam ująć. Program będzie dostępny na stronie internetowej, która zostanie upubliczniona po weekendzie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (73)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dębogóra
Dębogóra Wczoraj, 22:56
Parcie do władzy..... jak pan został radnym powiatowym to nawet ludzi przestał pan rozpoznawać w Dębogórze.
Zaniepokojona
Zaniepokojona 08.08.2020, 21:42
Panie Pawle bardzo dobry z pana nauczyciel i niech tak zostanie ! Po co panu polityka ???
Więcej pan dokona w szkole niż w gminie .
To tylko 3 lata . A później co ???



Rodzic
Rodzic 08.08.2020, 13:05
Nowy rok szkolny za pasem pan dyrektor zajęty wyborami żadnych planów co do Covid19 w szkole biedne te nasze dzieci , ktoś tu mówi o odpowiedzialności?
Student
Student 08.08.2020, 09:38
Do Cloark no właśnie uczyć studentów a nie politykować
Orlik
Orlik 07.08.2020, 20:40
Siłę charakteru i stanowczość pan Paweł pokazał zatrudniając pierwszą lizuskę AKK jako animatora sportu na orliku w Widuchowej katastrofa
Waldek
Waldek 07.08.2020, 15:33
Panie Pawle W. jak tam przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego? Z tego co wiem to powinien pan teraz pracować nad przygotowaniem roku szkolnego a nie robić sobie kampanię wyborczą! Czyżby nie miał pan pomysłu jak dalej dyrektorować?
ściana
ściana 06.08.2020, 22:15
Plakaty wisza to kampania wre!
Cecylia
Cecylia 06.08.2020, 23:11
Raczej ma parcie!!!!!
Kat
Kat 03.08.2020, 23:31
Pytam się czy rozmawiał jeden i drugi z czołówką Referendalnych ?
Dzięki nim lansować się chcą .Cali ci nasi( uczyciele) do szkoły nie do polityki ,a dresiarz do Białegostoku.
Pochodzenie
Pochodzenie 04.08.2020, 00:03
Piotr W. (Dresiarz) pochodzi z Bydgoszczy.......
\Historyk
\Historyk 07.08.2020, 22:46
Po co dresiarzu zamęt wprowadzasz?Białystok
Pochwal się jak twój ojciec pisał do prasy donosił (internetu w tedy nie było)czasy komunistyczne nie chcę mi się dalej na twój temat pisać bo popularność ci gamoniu rośnie pisząc .
antypotwór
antypotwór 04.08.2020, 09:05
Z całą pewnością z Bytomia
kreatura
kreatura 04.08.2020, 00:10
Ale kogo teraz obchodzi dresiarz?
ciekawy
ciekawy 03.08.2020, 23:16
Ciekawy jestem tego programu.
Jurek Atakuj
Jurek Atakuj 03.08.2020, 21:06
Pan nauczyciel od muzyki??z bardzoooo duzym "JA"....
Dziwne ze taki Pan zostaje dyrektorem..
To taki drugi Pan dyrektor dresiarz ( chodz ten nparawde od dluzszego czasu na +)..
a Pan muzykant ...??? No coż jak wiekszość nauczycieli z Widuchowej to bardzooo niski poziom...oczywuscie nie wszyscy....
Mam nadzieje ze Jurek rozegra to w pierwszej turze . chodz nie jest idealem to mozna przynajmnjej z nim przeprowadzic merytoryczna rozmowe na odpowiednim poziomie nawet majac zupelnie inne poglady polityczne.

Krzysiek
Krzysiek 03.08.2020, 14:35
Żałosne jest to hasło przecież za nim stoi i Konarski i Dudar już klamka zapadła musi przeciwstawić się Sołtysiakowi. To się będzie działo jak przegra
na plus
na plus 03.08.2020, 23:16
To dobrze, ze ma poparcie.
Widz
Widz 04.08.2020, 16:46
Ma ale parcie.
🤦🏼‍♀️
🤦🏼‍♀️ 03.08.2020, 14:16
No i ruszyła lawina kłamstw i pomówień... Wszystko z jednego konta i w okolicach godziny 12.00. Peany o kandydatce i błoto na kontrkandydatów ... Kampania powinna opierać się na merytorycznych treściach, a nie na anonimowym hejcie. Ludzie w naszej gminie są za mądrzy, żeby w te głupoty wierzyć.
informatyk
informatyk 03.08.2020, 23:34
Do 14.16: Ale bzdura i brak logiki. Jak możesz innym zarzucać anonimowość skoro nawet łamiesz regulamin tego portalu i nie przyjmujesz nicku? Ale się nie martw - w internecie nikt nie jest anonimowy. I takie idiotyzmy jak twoje mają konkretnego autora odgrywającego fałszywą rolę w tej kampanii.
Cloark
Cloark 03.08.2020, 12:54
Uczyć dzieci, a nie politykować. Już jeden dyrektor szkoły zarządza w Baniach i co robi? Ano wszystko koło swojego obejścia. Nic dla ludzi. Nauczyciele to pajace, nie politycy
Nauczycielka
Nauczycielka 03.08.2020, 12:42
Żałosny facet, wysokie mniemanie o sobie! Z tego co wiem to ucieka ze szkoły bo nie daje sobie rady z Paniami nauczycielkami! Ha, ha, ha....
Stefan
Stefan 03.08.2020, 12:27
Panie Pawle, niech Pan dalej organizuje festiwale, bo na tym pan się zna a gminę zostawi w spokoju bo na tym pan się nie zna.
Parcie
Parcie 03.08.2020, 12:24
ale ma parcie na władzę! tylko nie wiem on czy jego żona? Jedno wiem, oni nic dobrego dla gminy nie zrobią. Jak został radnym powiatowym to już myśli, że cały świat jest jego! Pytam a gdzie są efekty pracy?
Mikołaj
Mikołaj 03.08.2020, 12:16
O to brat go nauczy jak doprowadzić gminę do jeszcze większej ruiny!!!
Tak to zrobi, że na samochód wysokiej klasy będzie go stać ale na Ośrodek kultury już nie!
były uczeń
były uczeń 02.08.2020, 22:18
Bardzo pana Pawła szanuje i lubię. Był moim nauczycielem. Dlatego, że go lubię i szanuję to nie dostanie mojego głosu bo szkoda go dla tej gminy. Lepiej niech dalej uczy dzieci i dużo robi dla szkoły. Teraz niech uczy moje dzieci.
Metoda
Metoda 02.08.2020, 23:06
Ale konkurenci metodę wymyślili,pod rodziców się podszywają😳
Ada
Ada 02.08.2020, 14:55
Mądry i zwyczajnie fajny człowiek. Z każdym porozmawia,pożartuje,nie wywyższa się.Aktywny, ambitny.Ma głowę pełną pomysłów. Paweł, jesteśmy z Tobą!
Strateg
Strateg 02.08.2020, 21:11
Mamo chwalą nas.
Kto?
Wy mnie ,a ja Was.
mieszkanka
mieszkanka 02.08.2020, 13:13
Jeden z braci rządzi w Trzcińsku, a drugi ma chęci rządzić w Widuchowej. Obydwaj maja parcie na władzę...........
mieszkaniec
mieszkaniec 02.08.2020, 13:57
To chyba dobrze. Będzie mógł się doradzić u starszego brata
Jurek
Jurek 03.08.2020, 12:19
Doradzić się u brata? On sam się dopiero uczy i długo to potrwa...............
napisze sarkastycznie do mieszkańca
napisze sarkastycznie do mieszkańca 02.08.2020, 16:42
Taaa, dowie się jak likwidować szkoły i dom kultury.
mieszkaniec
mieszkaniec 02.08.2020, 19:08
U nas nie ma domu kultury, a sieć szkół dawno już została ustalona na zawsze

Pozostałe