Budujmy otwartą społeczność na Pomorzu Zachodnim

  • 11.08.2020, 17:17
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
 Budujmy otwartą społeczność na Pomorzu Zachodnim
– Powiedzieć, że to oburzające, to nic nie powiedzieć. Z wydarzeniami, które rozegrały się na Krakowskim Przedmieściu, w wyniku wielotygodniowej nagonki na środowiska LGBT +, trudno sobie poradzić w wymiarze zwykłego człowieczeństwa. Na Pomorzu Zachodnim wszyscy jesteśmy równi i będziemy działać, aby do nagonek na mniejszości, aktów niszczenia ich godności nigdy nie dochodziło – stwierdził marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, który spotkał się dziś z przedstawicielami środowisk LGBT na Pomorzu Zachodnim. Podczas spotkania padły propozycje wspólnych przedsięwzięć, które pomogą w budowie na Pomorzu Zachodnim społeczności otwartej, gdzie zasady równości i szacunku do innych nie są tylko pustymi hasłami.

Dzielenie Polaków i wyznaczanie kolejnego wroga jest świadomą strategią i polityką obecnego obozu władzy. Nie mam wątpliwości, że jedną z kolejnych grup, której przypisana zostanie podobna rola, będą samorządowcy – stwierdził marszałek Olgierd Geblewicz. – Widzimy coraz bardziej agresywną retorykę polityków PiS, którzy ludzi traktują instrumentalnie, budząc zrozumiałe emocje po obu stronach celowo wzniesionej barykady.

 

Zdaniem Moniki „Pacyfki” Tichy, prezeski szczecińskiego Stowarzyszenia Lambda, największym problemem w budowaniu postaw wzajemnej akceptacji jest docieranie do zwykłych ludzi i uświadamianie im, że stereotypy w postrzeganiu osób LGBT + prowadzą do całkowicie zafałszowanego obrazu tych środowisk. Obrazu, który wpływa na relacje w rodzinach, w środowiskach rówieśniczych i zawodowych. Według ogólnopolskich badań aż 70 % młodych nieheteronormatywnych ludzi ma myśli samobójcze, tylko co ósmy ojciec i co czwarta matka akceptują odmienną orientację seksualną swoich dzieci. Zauważalna staje się tendencja do wyjazdu za granicę osób zaangażowanych w działania społeczne na rzecz osób LGBT + po kolejnych wyborach, poprzedzonych agresywnymi hasłami wyborczymi wycelowanymi przeciwko „tęczowym” środowiskom. Organizacje pozarządowe są stopniowo odcinane od środków, które umożliwiają im działalność.

 

- Budowanie społeczeństwa otwartego, miejsca, gdzie panuje dobra atmosfera do życia dla wszystkich mieszkańców bez względu na to, jak bardzo się od siebie różnią, okazuje się trudniejszym zadaniem niż budowa drugiej linii kolejowej, obiektu kultury czy szpitali, co stawialiśmy dotychczas za swój główny samorządowy cel – zauważył Olgierd Geblewicz. – Ale to jest właśnie jedno z podstawowych zadań Samorządu Województwa, aby budować tolerancyjną zachodniopomorską wspólnotę.

 

Podczas spotkania ustalono, że przy Zachodniopomorskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego powołany zostanie specjalny zespół, który zajmie się problematyką LGBT +. W jego skład wejdą m.in. osoby wskazane przez organizacje, które od dawna działają w tej sferze. Efektem ich pracy będzie zaplanowanie konkretnych działań wraz z budżetem niezbędnym do ich realizacji. Dotyczy to nie tylko najbliższego czasu, ale ujęcia tych kwestii jako stałych elementów pracy Samorządu Województwa.

 

Wkrótce zostaną też zorganizowane spotkania samorządowców z osobami LGBT +. Na początek to urzędnicy poznają ludzi, którzy w doniesieniach prawicowych mediów są demonizowani i obrażani.

 

- Możliwość zadania pytań, spokojnej rozmowy i zdobycia rzetelnej wiedzy, to w czasie, gdy najgłośniej wybrzmiewa mowa nienawiści, jedna z najważniejszych wartości dla każdego myślącego człowieka – uważa Olgierd Geblewicz.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (103)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

buhaj
buhaj 15.08.2020, 09:15
ty hetera to zapewne z niejednej knagi nasienie wyżarłaś.
....
.... 13.08.2020, 23:58
proste pytanie --- czy ktos normalny oddalby pod opieke "osobnikowi czy osobniczce" lg bt swoje dziecko ? nie moze byc tak ze 0.2 %spoleczenstwa bedace lgbt bedzie narzucalo swoje "pomysly i zadania"
kropka
kropka 14.08.2020, 00:51
... to idiotyczne pytanie pownieważ nikt nikomu nie oddałby dziecka. Lepiej dziecko by się jednak rozwijało w rodzinie LGBT niż tam gdzie patologia np. alkohol.
sauron
sauron 14.08.2020, 10:15
a czemu w lgbt nie ma patologi co za bzdura tam maja nowego partnera co kwartał
hetera
hetera 14.08.2020, 11:59
Sasuronie zakompleksiony a ja mam nowego partenra co miesiąc i co mi zrobisz? chachacha
hrabia von Ruchałfest
hrabia von Ruchałfest 15.08.2020, 08:45
moge cie jednorazowo w d..e wychendożyc
sprawiedliwy
sprawiedliwy 13.08.2020, 18:53
zsiedli dopiero co z lowelka jaki grymas na r y j u gonic te teczowe c io t y
do troglodyty rzekomo sprawiedl;iwego
do troglodyty rzekomo sprawiedl;iwego 14.08.2020, 00:53
I tak się "sprawiedliwy" faszystko ujawniłeś.
PSG
PSG 13.08.2020, 14:27
Procesem finansowania LGTB zajmuje się w Urzędzie Marszałkowskim Magdalena Pieczyńska (radna gminy Gryfino z ramienia PO) tel. 91 33 14 920. email [email protected]
kod
kod 14.08.2020, 08:37
totalny wstyd
!
! 13.08.2020, 11:58
Jeśli osoby ze zdjęcia lubią się zabawiać z osobnikami tej samej płci to ich sprawa, ale kogo to interesuje? Ludzi interesuje wyłącznie to, jakim prawem ktoś śmie nakłaniać do wypuszczenia z aresztu osoby, która popełniła przestępstwa - to jest skandal, a to, że lubią robić takie rzeczy w sypialni to ich sprawa, dopóki głośno o tym nie mówią.
Tafek J.
Tafek J. 13.08.2020, 11:18
PiS w kampanii obudził demony i teraz będzie się to ciągnąć.
no no
no no 13.08.2020, 13:16
jak to są demony to ja jestem Predator - łowca nad łowcami.
ajwaj aluja i do przodu
ajwaj aluja i do przodu 13.08.2020, 10:54
https://youtu.be/p3G5IXn0K7A ha ha aha ah olgier d ciuągniesz ja aj aja aj
znudzony
znudzony 13.08.2020, 11:18
Powtarzasz się z tymi chomikami.
antytęczowiec
antytęczowiec 13.08.2020, 09:35
Jaka nagonka na LGBT? - to raczej ekspansja tych osób w przestrzeni publicznej ze swoimi dewiacjami. Niech sobie robią w domu co chcą ale takie wulgarne marsze pseudo równości należy rozpędzać - najlepiej armatkami wodnymi. Śmiech mnie bierze jak widzę i słyszę głosy obrony i poparcia dla Margot który jest zwykłym zadymiarzem szukającym poklasku.
33 *** WIECZORKA I ***A  Z   POCXZTOWEJ  22
33 *** WIECZORKA I ***A Z POCXZTOWEJ 22 13.08.2020, 09:20
OLO ZORGANIZUJ NIJKAKI S SHOWE TAIME HA AH AHA AHA
ajwaj aleluja i do p[rzoidu
ajwaj aleluja i do p[rzoidu 12.08.2020, 20:00
olgierd opowiec kto buduje budynek na schronie w centrum szczecina ha ah ah aha zbieg ulic dzymały na placu zawiszy kupił działkę wraz ze schronem ah ah aha ha 13*52 =676 2024 ha ha ah aha powiedz to ludzią cioto pominę juz fakt schronu na małopolskiej ah ah ah
spostrzegawcza
spostrzegawcza 12.08.2020, 16:17
Smuci mnie wiedza (raczej jej brak) na temat osób LGBT+
Orientacji seksualnej nie wybiera się. To także nie jest moda na to , aby być osobą o odmiennej orientacji. Może tak trochę poczytacie i dokształcicie się. Osoby nieheteronormatywne chcą mieć takie same prawa jak i heteronormatywni. Ponadto homoseksualizm nie ma nic wspólnego z pedofilią. ( tak niektórzy chcą innym wmówić) Gej czy lesbijka nikogo nie krzywdzi. Kochają osoby tej samej płci. Zaakceptujmy ich. Pracują i płacą podatki. Mieszkają obok nas. Są w każdym środowisku. W Polsce mieszka ponad 2 miliony osób LGBT+
zapytanie
zapytanie 12.08.2020, 14:18
A ta/ten fioletowa/y to chłopak czy dziewczę??
kod
kod 14.08.2020, 08:38
to teściowa margot...
Fox
Fox 12.08.2020, 14:05
GRYFINO przeprasza za Panią poseł Kotulę.
Fox
Fox 12.08.2020, 14:03
LGBTCCCP - za dużo czasu te dzieci mają. Poszły by pozbierać szczawiu i mirabelek.
osi
osi 12.08.2020, 11:25
Ale niekóre głupole tu wypisują każdy głupek uważa się za mądrzejszego cwańszego wszechwiedzącego to taka cecha głupoli.Dobrze że tacy są a w Świnoujściu ich nie brakuje...
ona
ona 12.08.2020, 11:25
mam wrażenie, że wiele osób o odmiennej orientacji w naszym kraju dało sie uwikłać w walkę polityczną prowadzoną przez przez partie lewicowe i stały się dodatkowo ofiarami tych, którym zależy tylko na władzy
L(G) PBT Kaput
L(G) PBT Kaput 12.08.2020, 11:03
Dlaczego Kotulowa OŚMIESZA Gryfino ?????
sauron
sauron 12.08.2020, 14:48
pieniadze ma za to
memi
memi 12.08.2020, 11:12
A która to Kotulowa?
Bimbrownik
Bimbrownik 12.08.2020, 21:30
Ta najbrzydsza i najszersza, uczennica czerwonego Wojtka, którego Chojna wyj.. tzn wygoniła i mają teraz spokój
Fox
Fox 12.08.2020, 17:34
Ta z brodą w okularach.
exmundurowy
exmundurowy 12.08.2020, 10:27
Najgorsze jest to, że PiS czyni z policji narzędzie polityczne.
Bimbrownik
Bimbrownik 12.08.2020, 21:31
Jeśli brunatne bojówki lewackie wciagaja w rozgrywke dzieci to trzeba reagować szybko i zdecydowanie!
dobra rada
dobra rada 12.08.2020, 22:43
Bimbrownik to po co wciągasz dzieci? Nie wciagaj to policja nie będzie musiała u ciebie reagować.
pinio
pinio 12.08.2020, 11:13
Dokładnie!
Sauron
Sauron 12.08.2020, 09:50
W NIemczech niszczenie historii i pomnikow plus napady z nozem w reku *** ***
admin dajesz temat o Lgbt a kasujesz jak ktos pisze o lgbt
admin dajesz temat o Lgbt a kasujesz jak ktos pisze o lgbt 12.08.2020, 09:55
to normalna sprawa Przez Osbniki Lg b t

Ponieważ aż mnie mdli od twoich faszystowskich wpisów.
admin
Ola
Ola 13.08.2020, 07:31
Ty wiesz kto to jest faszysta tlumoku?
dajesz temat a ciebie mdli
dajesz temat a ciebie mdli 12.08.2020, 10:00
sama prawda oparta o faktach to ciebie mdli a co mamy powiedziec o lgbt ,ze nas mdli?
do chorego z nienawisci Saurona
do chorego z nienawisci Saurona 12.08.2020, 10:28
Przecież nie LGBT go mdli tylko faszyzm.
Ala
Ala 12.08.2020, 09:10
"...łamanie stereotypów.." , "...zafałszowany obraz tych środowisk LGBT..." obraz sam się wyłania np. na marszu Powstania Warszawskiego, czy Wy jesteście ślepi czy udajecie że nic nie widzicie. TO był obraz tego środowiska, agresja, niczym nieuzasadniona, bo nie był to marsz przeciw LGBT tylko upamiętniający bohaterów powstania Warszawskiego. Następny obraz plucie na dziennikarzy, bicie obrońców życia poczętego - TO jest obraz tego środowiska. W czym ta Pani widzi fałsz???

Pozostałe