W regionie kilkanaście nowych zakażeń koronawirusem, w tym dziecko

  • 12.08.2020, 10:41
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W regionie kilkanaście nowych zakażeń koronawirusem, w tym dziecko
Dzisiaj (12 sierpnia 2020 r.) mamy w naszym regionie dość dużo, bo 14 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Głównie są to ludzie młodzi i w średnim wieku, a także dziecko. Na zgłaszane 14 przypadków, 6 to osoby z kwarantanny. Jeśli chodzi o cały kraj, to badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych aż 715 osób – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Dziewięć osób zmarło.

-Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dzisiaj 11 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 913/23 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Zakażenia korononawirusem w Zachodniopomorskiem z ostatniej doby:

Pow. stargardzki – 3 osoby (młoda kobiety, młody mężczyzna, mężczyzna w średnim wieku)
 
Pow. koszaliński + Koszalin – 3 osoby (2 młodych mężczyzn, mężczyzna w średnim wieku)
 
Pow. kołobrzeski – 1 osoba (młody mężczyzna)
 
Pow. pyrzycki – 1 osoba (mężczyzna w średnim wieku)
 
Świnoujście – 1 osoba (mężczyzna w średnim wieku)
 
Pow. wałecki – 1 osoba (dziecko)
 
Pow. łobeski – 1 osoba (kobieta w średnim wieku)
 
Szczecin – 2 osoby (mężczyzna w średnim wieku, młoda kobieta)
 
Pow. policki – 1 osoba (młody mężczyzna)
 
Na zgłaszane 14 przypadków 6 to osoby z kwarantanny.
 
W powiecie gryfińskim od początku epidemii potwierdzono 47 przypadków zakażenia. Wyzdrowiało 39 osób. Objętych kwarantanną jest 76 osób.

 

Ostatniej doby wykonano w kraju ponad 24 tys. testów na koronawirusa.

Dzisiaj w Polsce odnotowano 715 nowych przypadków zakażeń i 9 zgonów, wyzdrowiało 461 osób.
 
Od początku epidemii w kraju stwierdzono 53 676 zakażeń. Zmarło 1 830 osób. Wyzdrowiało 37 616.
 
Dzisiejszy raport z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:
małopolskiego (173),
śląskiego (145),
mazowieckiego (76),
pomorskiego (75),
łódzkiego (43),
lubelskiego (39),
wielkopolskiego (39),
warmińsko-mazurskiego (33),
dolnośląskiego (31),
podkarpackiego (22),
zachodniopomorskiego (14),
opolskiego (8),
kujawsko-pomorskiego (7),
podlaskiego (7),
świętokrzyskiego (2),
lubuskiego (1).
 
❗ Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-K Puławy, 79-M Łódź, 80-K Warszawa, 86-K Racibórz, 75-K Tychy, 76-M, 70-K Poznań, 61-M, 83-M Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adrian Duka
Adrian Duka 12.08.2020, 15:35
Od razu widać, że się wypłaszczyło.
negatywny
negatywny 12.08.2020, 15:05
ktoś coś ... ile wiernych na pozytywny wynik po kontakcie w plebanem z Klępicza?
g
g 12.08.2020, 12:00
Grype tez kazdy olewał dopoki przy okazji Covid ludzie nie dowiedzieli sie ze na zwykla grype umieraja miliony.Dlatego ze kazdy to lekcewazyl i jechal na Apap i gripexe ktore tylko lagodza skutki.Tym czasem przy grypie trzeba lezec poniewaz podczas ruchu cialo czlowieka wytwarza kwas mlekowy ktorym zywi sie grypa i dzieki ktoremu staje sie niebezpieczna.Ale co tam...kto by sie grypa przejmowal.Covid jeat faktem ale nie mnie i nie tobie oceniac jak groznym.A jak okaze sie ze na Covid ktory dopiero sie rozkreca mozna chorowac kilka razy w roku? Ajak jego nastepstwa beda powoli usmiercac ludzi powodujac inne choroby? Wziales to ze sqoim Zenkiem z YT pod uwage? Wy umiecie tylko podwazac cos albo sie z tym nie zgadzac.Daj linka do jakiegos badania najkowego albo zamknij twarz.Prezentujesz poziom inteligenta ktory straszy czipami a w swojej kieszeni nosi smartfona z wiecznie aktywnym IP i wlaczona lokalizacja a pobierajac gre na niego zgadza sie na wszystko.Ot taki filozof miejski i znafca tematu.ciach
filozof
filozof 12.08.2020, 11:58
nie łykajcie tego; myslcie
OGR
OGR 12.08.2020, 11:56
MNIEJ TV
jejena
jejena 12.08.2020, 11:55
Zenek plecie bzdury za pieniadze ruskich a ludzie to łykają jak ptasie móżdżki pelikany za przeproszeniem.
prośba
prośba 12.08.2020, 11:51
A gminna komisja co robi. Pani Jolu prosze sprawdzić tych leni!
Gość
Gość 12.08.2020, 11:45
Ludzie, co z waszymi szarymi komórkami, czy one jeszcze w tych mózgach pracują, są?! Dlaczego wszyscy chcą tylko i wyłącznie potwierdzonych badań naukowców, tylko ich się słuchacie? A ile razy Ci pseudo naukowcy się pomylili w różnych sprawach? Zacznijcie ludzie myśleć, bo niedługo wszyscy będą chodzić tak jak im władza powie. I kolejna sprawa. Co te szmaty na twarzach wam pomagają? Przed czym was uchronią, jak ktoś kichnie na ulicy i wszystko się rozpryskuje w promieniu kilku metrów, to ta szmata na twarzy przed niczym nie uchroni, jak wpadnie Ci np. na odsłonięte ramię. Ocknjjcie się ludzie, bo patrząc na was aż słów brak. Idzie do sklepu w masce, a po mieście chodzi bez, ramię w ramię z innymi tubylcami i przyjezdnymi. Nie pozwolę się zmanipulować, zamknąć ani tym bardziej nie będę robić z siebie hipokrytką. Nie pamiętacie już bezsensownych przepisów jak ten, który zakazywał chodzić mężowi i żonie za rękę, bo mieli zachować miedzy sobą dystans 2m? Ilu takich było na ulicy, to po prostu kpina i głupota!
józek
józek 12.08.2020, 11:42
Zess... się ze strachu
kiks
kiks 12.08.2020, 11:45
Józek, przecież nikt nie każe ci się bać. Pomysl tylko, bo ty możesz być następny.
organista
organista 12.08.2020, 11:32
I zznowu ksiądz!!!!
LEK
LEK 12.08.2020, 11:28
A POD SEJMEM LECZĄ KORONA WIRUSA METODA PAŁOWANIA I MANDATÓW.
brrrr
brrrr 12.08.2020, 11:27
A 1 września do szkoły...
Steklno
Steklno 12.08.2020, 11:23
Plaża zapełniona ? A tak niedawno zamknięta? Ci co tam w tłumie leżą to pewnie wyznawcy teorii że Covid 19 to, , ściema"" lub po prostu głupole, albo lubiący przebywać w stadzie. Ciekawe jak ten cyrk się zakończy?
wuko
wuko 12.08.2020, 11:21
Nihil novi sub sole. Codziennie się to powtarza. Niestety każdy myśli tylko o sobie - myślenie szersze przekracza możliwości wielu. A myślenie o bezpieczeństwie swoim i innych to dla większości już czysta abstrakcja. Aby coś się zmieniło to potrzeba co najmniej zmiany pokoleniowej. Czyli my nie zaznamy już tego dobrodziejstwa.
niestety
niestety 12.08.2020, 11:19
Jest coraz gorzej.
Aspekt
Aspekt 12.08.2020, 15:39
A ten krzywousty premier Moraski mówił, że pokonaliśmy zarazęi idziemy głosować.

Pozostałe