Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wspiera Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

  • 01.09.2020, 12:08
  • dost.
Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wspiera Filharmonię im.… PGE (Filip Kacalski)
Do końca 2020 roku mecenat nad wydarzeniami artystycznymi w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie będzie sprawować spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

-Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wspiera wydarzenia i inicjatywy lokalne, dzięki czemu aktywnie uczestniczy w życiu regionów, w których prowadzi swoją działalność. Jako odpowiedzialny pracodawca zatrudniający prawie 15 tysięcy pracowników na terenie pięciu województw stawiamy sobie za cel propagowanie kultury muzycznej na najwyższym poziomie wśród społeczności lokalnej, dlatego dostrzegamy potrzebę współpracy z taką instytucją jak Filharmonia w Szczecinie. Grupa Kapitałowa PGE wspiera polskie filharmonie, nasza spółka dziś poszerza tą listę, obejmując mecenat nas wydarzeniami artystycznymi szczecińskiej filharmonii. To w Szczecinie znajduje się jeden z siedmiu Oddziałów naszej spółki, Zespół Elektrowni Dolna Odra, a pracownicy oddziału stanowią znaczną część wśród gości szczecińskiej filharmonii – mówi Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

 

Filharmonia jest cenionym obiektem w województwie zachodniopomorskim. Na przestrzeni lat z Orkiestrą Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie współpracowali światowej sławy dyrygenci i soliści, m.in. Renard Czajkowski, Krystian Zimerman, Rafał Blechacz, Leszek Możdżer, Małgorzata Walewska. Szczecińska filharmonia dba o rozwój i współpracę młodych muzyków oraz promocję polskiej muzyki współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki Witolda Lutosławskiego – jest bowiem inicjatorem międzynarodowego projektu „International Lustosławski Youth Orchestra”.

 

Filharmonia mieści się w nowoczesnym, wyróżnianym w wielu konkursach budynku. Budowla charakteryzuje się odwagą i lekkością, a jednocześnie tworzy spójną linią z neogotycką zabudową otoczenia.

 

Wsparcie przez spółkę PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna szczecińskiej filharmonii to nie jedyny przykład współpracy Grupy PGE z filharmoniami. Grupa angażuje się w mecenat kultury wysokiej, pozostając jednym z największych mecenasów kultury w kraju. PGE Polska Grupa Energetyczna wspiera Filharmonię Narodową w Warszawie, a od 2012 roku nosi honorowy tytuł Mecenasa Roku.

 

Z kolei PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, wspiera Polską Filharmonię Bałtycką w Gdańsku, Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. Spółka kontynuuje również współpracę z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Filharmonią Zielonogórską im. Tadeusza Bairda, ma również plan współpracy z filharmoniami w kolejnych miastach, w których posiada swoje elektrociepłownie. Są wśród nich Rzeszów, Kielce, Lublin i Gorzów.

 

Koncerty w filharmoniach od zawsze cieszą się dużą popularnością wśród słuchaczy. W sezonie artystycznym 2019/2020 w wydarzeniach muzycznych w filharmoniach pod patronatem Grupy PGE wzięło udział blisko 400 tys. słuchaczy.

Sandra Apanasionek
Koordynator współpracy z mediami - Rzecznik Prasowy
Departament Komunikacji
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

dost.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ten co liczy
ten co liczy 01.09.2020, 19:37
Porównajcie zabudowę bloków w dojnej z tą elewacją filharmonii !
I jeszcze jedno pytanie, czy dalej tam muzycy fałszują i grają nierówno ?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 01.09.2020, 17:07
jak za komuny ha ha ah wagner dla buraków ha ha ah https://youtu.be/uCE5wykkXpg ha ha ah ah poskromienie trepa ha ah ah https://youtu.be/itc13hUCmWY ha ha ah
Dyl
Dyl 01.09.2020, 16:01
Zespół Elektrowni Dolna Odra, a pracownicy oddziału stanowią znaczną część wśród gości szczecińskiej filharmonii-
< tak,tak, a świstak siedzi i zawija te sreberka.
Smieciowe akcje
Smieciowe akcje 01.09.2020, 15:33
Niech oni lepiej siebie wesprą a najlepiej Dojną Odrę.

Pozostałe