Burmistrz przegrał proces dotyczący podłogi w hali. Władze brną w kłamstwa

  • 23.09.2020, 18:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Burmistrz przegrał proces dotyczący podłogi w hali. Władze brną w kłamstwa
Zapadł prawomocny wyrok związany z tematem podłogi w hali sportowej w Gryfinie. Gmina oskarżyła nas i przegrała. Tomasz Miler, zastępca burmistrza Mieczysława Sawaryna, teraz kłamie w sprawie procesu. Próbuje straszyć niezależną redakcję przez probumistrzowskie medium brata. Tymczasem za niekompetencję władz pieniądze zapłacą podatnicy.

Już w 2018 r. na portalu igryfino ukazał się list czytelnika pt. „W hali sportowej podłogę trudno zapalną zamienili na łatwo zapalną?”. Władzom Gryfina się to nie spodobało i oddały sprawę do sądu. Najpierw przegrali w pierwszej instancji, odwołali się i przegrali w drugiej. Wyrok jest prawomocny.

Strażak stwierdza - podłoga łatwopalna

Na rozprawie z powództwa gminy Gryfino jako przedstawiciel gminy i burmistrza Mieczysława Sawaryna pojawia się Tomasz Miler. Próbuje tłumaczyć, dlaczego po w kolejnym przetargu zamieniono podłogę w hali sportowej. Ale sprawa dotyczy listu czytelnika oraz pytań, które otrzymał zastępca burmistrza odnośnie klasyfikacji palności podłogi, ale nie odpowiedział na czas. Przedstawiciele gminy podczas rozprawy dowiadują się, że redakcja dysponuje pismem od specjalistów-strażaków. Arkadiusz Biskup, zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej informuje: „Występowanie wykładziny podłogowej z materiału łatwo zapalnego w pomieszczeniu znajdującym się w strefie pożarowej zakwalifikowanej do kategorii zagrożenia ludzi (…) może stanowić podstawę do uznania budynku za zagrażający życiu”.

Miler kłamie w gazecie brata

Tomasz Miler nie tylko zeznawał w sądzie na temat podłogi w hali. Wypowiada się też publicznie na ten temat. Ostatnio na łamach probumistrzowskiego periodyku swego brata Kamila Milera, który ma siedzibę w gminnym lokalu (nie wiadomo za ile, bo burmistrz nie odpowiada na pytania, ale mówi się o dzierżawie na wyjątkowo korzystnych warunkach).

Kamil Miler asekuracyjnie pisze artykuł, tytułując go „Łatwopalna czy trudnopalna?” Stawia znak zapytania, jakby jeszcze nie był przekonany. To go – jak sam przyznaje - męczy. Ale jako ilustrację publikuje fotomontaż - płomienie na hali sportowej w Gryfinie (sic!).

Natomiast jego brat urzędnik - Tomasz Miler brnie i bez skrupułów bezczelnie kłamie co do podstawowych faktów. Nie mówi prawdy o liście z 2018 roku. Kłamie w sprawie drugiej instancji, która rzekomo ma się jeszcze odbyć (i straszy przecież sądem), gdy tymczasem z 8 września 2020 r. jest prawomocny wyrok - niekorzystny dla władz. Jak widać z załącznika (publikujemy kolejne pismo - dowód, z którym trudno dyskutować), podatnicy będą musieli wydać pieniądze za decyzje władz. Od tych kłamstw nos Tomasza Milera robi się tak długi, że zapewne ociera się już o podłogę. Oby nie było za dużego tarcia, bo może to wywołać iskrę ;)

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (72)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pamiętajmy
Pamiętajmy 27.09.2020, 20:48
Każdy Pinokio ma swojego Dżepetto!
z metra cięty
z metra cięty 28.09.2020, 01:57
Milera wystrugał Sawaryn i on za niego odpowiada.
Ela
Ela 26.09.2020, 21:56
Odnoszę się do pani która ubolewa że ukrainki uwodzą mężów i chłopaków -porządny mąż lub chłopak nie da się uwieść byle ukraince czy też naszej rodaczce/ czytaj k...ie/Porządny mąż szanuje swoją żonę.a chłopak dziewczynę.Dziwkarzowi wszystko jedno
kochanek
kochanek 26.09.2020, 23:40
Pomyliłaś wątki, kochanie...
memo
memo 25.09.2020, 12:15
T.Miler tak jest wściekły że na sesji zaatakował dziennikarkę, to naprawdę było niesmaczne, tyle agresji i frustracji w tym wiceburmistrzu.
widziałem
widziałem 25.09.2020, 12:48
Hehehe wychaczał, że nie życzy sobie robienia fotek przez p dziennikarkę, trząsł się przy tym,był spocoy i czerwony. Może chory jakiś ...
AA
AA 25.09.2020, 14:24
NIe wytrzymuje ciśnienia, ale nawarzył sobie piwa to niech je z ojcem chłepcze.
Ben
Ben 26.09.2020, 09:56
Jak ktoś jest chamem to nie powinien być urzędnikiem.
proste
proste 26.09.2020, 11:21
Jest powiedzenie - jaki pan, taki kram. Skoro Sawarynowi nie przeszkadza - znaczy, że jest taki sam....
staropolskim zwyczajem
staropolskim zwyczajem 25.09.2020, 09:41
Jeżeli przegrał to teraz powinien wejść pod stół i odszczekać!
jasne
jasne 27.09.2020, 20:45
Niech wchodzi pod stół i odszczekuje.
trzbyło brac tego bez fartuszka ha ha ah
trzbyło brac tego bez fartuszka ha ha ah 24.09.2020, 19:48
TYMCZSEM nowy aneks do tego przetargu ha ah ah https://youtu.be/3vsjaobh-Q8 ha ha ah
:(
:( 25.09.2020, 00:31
Tylko w realu to nie jest wcale śmieszne.
urząd
urząd 24.09.2020, 19:16
Mam nadzieję,że dyrektor LO nie zdążył podpisać tej umowy z gminą,bo by dopiero było. A wogóle to fajnie,że starosta wycofał się z tego bajzlu,a dzieciaki są bezpieczne.
POKO kaut
POKO kaut 24.09.2020, 18:25
A może tak sprawdzić ZAZ ?? Tam dopiero są KNOTY !!! Tam niema- strzelnicy , jest SZCZELNICA .
do POKO
do POKO 24.09.2020, 18:57
Paweł nie odwracaj uwagi od waszych tercetowych wpadek.
ja
ja 24.09.2020, 18:11
proponuję panie Mieczysławie troty szczota i do przodu .rezerwa to zna
ajwaj aleluja i holocaustum ha ha ah
ajwaj aleluja i holocaustum ha ha ah 24.09.2020, 17:57
moze to miała byc hala całopalna ha ah ah zydowski kabaret a gdzie tw yoda
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 24.09.2020, 17:47
teraz IM pozostaje APELOWAĆ wprost do sanhedrynu ha ah ah jako chanukowa podłoga ha ha ah
Marlon
Marlon 24.09.2020, 16:11
Wierzę, że w swoim czasie zostaną rozliczeni.
kompletna kompromitacja i niekompetencja
kompletna kompromitacja i niekompetencja 24.09.2020, 15:55
Panie Miler jakim trzeba być niedouczonym aby myśleć że w do sądu do drugiej instancji dostarczać rzekome "kolejne dowody"? Kto takiego niekompetentnego zatrudnił w urzędzie?
jego na eksport dawać nie można (Kargul o Pawlaku na Batorym)...
jego na eksport dawać nie można (Kargul o Pawlaku na Batorym)... 24.09.2020, 18:18
..raz informację do sądu że jedzie na urlop wysłał na adres... PUK (w dodatku nieaktualny), a drugi raz zapomniał dowodu... i adwokaci musieli potwierdzać, że on to on...
Chociaż czy on naprawdę sam wie, że to on?
Jurek Kłos
Jurek Kłos 24.09.2020, 19:38
Miler to nieudacznik i ciamajda, więc co się dziwicie, że zachowuje się jak idiota. Pieniędzy publicznych tylko szkoda na takie zero. Ale przecież Sawaryn nie wydaje swoich, bo inaczej dawno by go wyrzucił...
Jolka
Jolka 24.09.2020, 13:20
Już się odwołali do wyższej instancji. Nie ma wyroku prawomocnego, wstyd
do jolki
do jolki 24.09.2020, 16:06
a czytać potrfisz jolko?
ech...
ech... 24.09.2020, 14:42
do sądu najwyższego? Czy do prezydenta? To dopiero wstyd, że za pieniadze gminy takie pieniactwo Milera i Sawryna - zamiast ujawnić dokumenty...
Pikuś
Pikuś 24.09.2020, 10:05
Jakim trzeba być ograniczonym debilem żeby zgadzać się na taki bubel licząc na to że jakoś się uda. Kretyn nie pomyślał o tym że gdyby coś się stało i zginęli by ludzie to prorok i tak się doczyta kto się podpisał pod aneksem
sasin
sasin 24.09.2020, 08:57
Ależ ten tercet jest beznadziejny
Lisik
Lisik 24.09.2020, 09:26
Praktycznie czego się nie chwycą to porażka.
Jedyna gmina w Polsce co niezłożyła .... . Ewenement idiotyzmu ?
Jedyna gmina w Polsce co niezłożyła .... . Ewenement idiotyzmu ? 24.09.2020, 07:56
Wyrok dotyczy Sawaryna a nie Milera. To Sawaryn jest burmistrzem i reprezentuje gminę. Robi tylko to co mu Sawaryn każe. Nie zmienia to faktu, że jeden wart drugiego. A jak tam komputery dla biednych dzieci i biednych nauczycieli z gminu do zdalnego nauczania ? Mieliście dostać tyle co nikt ( po ryju ?).
prawda
prawda 24.09.2020, 09:27
Racja, Miler jest tylko urzędnikiem. Nikt go tam nei wybrał w wyborach tylko po znajomości Sawaryna.
Do prawdy
Do prawdy 24.09.2020, 09:43
To prawda , to burmistrz dobiera swoich zastępców , i bez jego przyzwolenia i wiedzy nikt i nic nie zrobi , wie o wszystkim co się dzieje i odpowiada za wszystko , może na takiego nie wygląda ale pozory mylą
MN
MN 24.09.2020, 00:25
Pan Miler niestety potrafi być chamski . Przecież obraził panią Piznal i przegrał w sądzie. Potem te ataki na pana Kwapisza. A teraz jeszcze kłamał w sprawie p. Kordelasińskiego. Jak to mówią niektórym władza odbija.
okno
okno 24.09.2020, 08:46
Wspomnę,że dwukrotnie kłamał przed kamerami w dwóch różnych stacjach.
A tak przy okazji spytam, co słchać w sprawie mieszkania p listonoszki? Znalazł p wreszcie te zagubione dokumenty? Czy liczy pan na zamiatanie pod dywan? Panie burmistrzu Sawaryn POBUDKA, porządki w umigu trzeba robić i to na wczoraj!!
ja
ja 24.09.2020, 08:08
a komu wpadną pieniążki do kieszeni? *** ***
sad
sad 24.09.2020, 01:38
Kiedy pan Miler przeprosi panią Piznal?
zły
zły 23.09.2020, 22:02
Najgorszy burmistrz w dziejach tego miasta !!!
z
z 24.09.2020, 02:56
To odwołajcie.
S
S 25.09.2020, 16:38
Tylko jak? Jak to zrobić?
Marek Samecki
Marek Samecki 24.09.2020, 09:28
Szkoda
właśnie
właśnie 23.09.2020, 22:20
do zły: I strach co on może jeszcze nabroić.
kotwica
kotwica 23.09.2020, 21:42
Nic mnie nie zrobicie bo wszelkie przekręty i oszustwa rozgrzeszy wnet ustawa "bezkarność+". Powszechnie wiadomo że wraz z najtańszym z najtańszych walczyliśmy z covidem na frontach wszystkich spapranych inwestycji
Dyl