Burmistrz wolał uprzykrzyć życie mieszkańcom? Wie też, kto jest winien wypadkowi

  • 25.09.2020, 14:05
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Burmistrz wolał uprzykrzyć życie mieszkańcom? Wie też, kto jest winien wypadkowi
Ostatni wypadek na ul. Jana Pawła II w Gryfinie pokazuje, że sytuacja wymaga podjęcia niezwłocznie stosownych kroków dotyczących bezpieczeństwa na tej drodze. Całe szczęście, że nie znalazł się tam żaden pieszy, bo mielibyśmy tragiczny bilans. Mieszkańcy prosili aby zapytać o bezpieczeństwo na tej ulicy właściciela drogi, czyli gminę. Wysłaliśmy zapytanie do burmistrza Mieczysława Sawaryna. Odpowiedział Tomasz Miler.

Czekaliśmy tydzień i w międzyczasie pojawiło się wiele komentarzy

-Odpowiadać powinien urzędnik, który ustalił drogę z pierwszeństwem na tę prowadzącą do pana Milera. To jest kwestia czasu kiedy nastąpi tam kolejny wypadek. Ruch się zwiększył od kiedy jest Dino i objazd górką ul. Łużyckiej. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego JP II nagle na prostej staje się podporządkowana – uważa jeden z czytelników

My zapytaliśmy jakie kroki podejmie gmina jako zarządca drogi, abyśmy będąc uczestnikami ruchu na tej ulicy czuli się w końcu bezpiecznie?

Tomasz Miler rezygnuje z mikroprogów, które… sam zainstalował

Tymczasem burmistrz Mieczysław w Sawaryn odpowiedź zlecił swemu zastępcy Tomaszowi Milerowi. Ten chwali sobie obecną organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Władysława Reymonta. Za wypadek wini kierowcę, „który nie zachował szczególnej ostrożności przy dojeżdżaniu do skrzyżowania”. Przypomina, że progi były montowane, ale je ostatecznie usunięto, bo powodowały dodatkowy hałas. Czyli sam przyznał, że niepotrzebnie wydano pieniądze podatników. Poinformował także o dodatkowych znakach jakie zamontowano przy szkole. Cała odpowiedź w zamieszczonym przez nas pdf (tw takiej formie przysłał odpowiedź).

Mieszkańcy odpowiadają burmistrzowi

Zapytaliśmy mieszkańców co sądzą o pomyśle władz.

-Mikroprogi o które rzekomo zabiegali mieszkańcy?! Może warto (zmienić specjalistę albo się do niego w końcu udać) przestać konfabulować. Mieszkańcy chcieli progów zwalniających , które ograniczą temperament kierowców rajdowych stwarzających poważne zagrożenie. Burmistrz Miler wolał jednak uprzykrzyć życie mieszkańcom domagającym się poprawy bezpieczeństwa i zakłócającym jego urzędniczy spokój poprzez zastosowanie urządzeń emitujących hałas zamiast faktycznie spowalniających ruch - mówi jeden z mieszkańców.

-Praktycznie codziennie dochodzi do wymuszania pierwszeństwa na przywoływanym skrzyżowaniu i przekraczania prędkości na całej ulicy Jana Pawła II. Niestety nikt się tym nie interesuje jak w sposób skuteczny uspokoić ruch na całej ulicy. Skoro brakuje ewidentnie kompetencji w tym zakresie, być może warto skonsultować się z ekspertami ruchu drogowego jakie rozwiązania zastosować? Część mieszkańców ma obawy przed kolejnym bublem jakim były mikroprogi - ocenia czytelnik monitorujący ulice Jana Pawła II.

Oto odpowiedź burmistrza nadesłana w pdf

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 30.09.2020, 20:59
a juz myslałem ze to reklama gryfińskiej była na bilbordzie ha ha ah i tak dekoncentrowała kierowców ha ha ah
Dupisjo
Dupisjo 28.09.2020, 09:11
Tomek zrób coś za co ci płacimy.
takto
takto 30.09.2020, 20:17
Od początku bujał w obłokach. A do tego nie uczy się na błędach.
kiero
kiero 28.09.2020, 01:56
Ja jako kierowca miałem sytuację gdzie rowerzysta rozpedzony nie patrząc na nic wjeżdża na przejcie (czesto tylko dla pieszych, gdzie powinien zdjąć dupsko z siodelka i rower przeprowadzic) a pozniej placz i lament no i obwinianie kierowcy, jaki to nieostrozny oszolom bo dojdzie do potracenia. Druga sprawa to taka, ze czesto wlasnie przejscia dla pieszych i przejazdy dla rowerów są bardzo blisko skrzyżowań lub z ograniczoną widocznością dlatego na miłość boska ludzie ocknijcie sie i badzcie uważniejsi zarowno kierowcy jak i rowerzyści nie kierujcue sie twierdzeniem JA MAM PIERWSZENSTWO...
Ala
Ala 27.09.2020, 17:22
Prywata i samowlola władz. Ludzie, zmieńcie te władze. Odwołajcie się od bezczynności do sądu administracyjnego
ono
ono 27.09.2020, 10:24
Mietek powinien już dawno go zwolnić bo wpływa niekorzystnie.
no
no 27.09.2020, 11:03
Fakt gmina traci.
mikropr
mikropr 26.09.2020, 23:00
Osoby narcystyczne zawsze wiedzą lepiej i jeszcze sadza, że inni spiskują..
straszne to!
straszne to! 26.09.2020, 22:18

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

kundel
kundel 26.09.2020, 15:49
Dziękujcie ludzie ,że macie tak wspaniałego Burmistrza!
Emil
Emil 26.09.2020, 15:54
Skaranie boskie z tym nieudacznikiem Sawarynem. Najgorszy burmistrz w powojennej historii Gryfina.
FRANEK  Z  ARGEN TYNY HA HA AHB
FRANEK Z ARGEN TYNY HA HA AHB 26.09.2020, 15:30
na ulicy feldkuranta OTTO KATZA HA AH AH https://www.svejkmuseum.cz/new…
88
88 26.09.2020, 15:11
Urzędnik to raczej sam od siebie nie zmieniłby organizacji ruchu na ul. JP2. To musiała być inspiracja osoby nadrzędnej, albo proboszcza.
Jedno jest pewne, osoba która stała za tą zmianą, jest totalnym idiotom.
/ błąd zamierzony/ . Ciekawe kim jest ? Jego nazwisko powinno być jawne, bo to musi być osoba publiczna. Nie wierzę, aby to burmistrz Tomasz.
Tomasz nie jest burmistrzem
Tomasz nie jest burmistrzem 26.09.2020, 15:18
Piszą że gdzieś przy Reymonta Mieszka urzędnik (bo nikt go nie wybrał na to stanowisko tylko po znajomosci Sawaryn) Miler dla którego jest to wygodniejsze rozwiązanie i podejrzewam, że sam ze sobą "konsultował" moikroprogi.
poli
poli 26.09.2020, 13:23
Skrzyżowanie jak skrzyżowanie. Widziałem bardziej problematyczne nie tylko u nas ale i u Niemaszków. Trochę oleju w głowie i nie będzie kolizji.
Szozda
Szozda 26.09.2020, 09:49
Fotoradar, jako część monitoringu, załatwia sprawę, ale to za trudne zadanie dla tercetu.
As
As 26.09.2020, 00:33
Ale z was marudy ... wiadomo ze jeszcze taki się nie urodził który wszystkim dogodził. Nie mieszkam na JP i nie jestem zwolennikiem obecnej władzy. Ale obecne rozwiązanie wprowadza spowolnienie ruchu drogowego dla mało myślących którzy widząc prosta wciskają pedał gazu. I dla nich znaki? Po co? Przecież to taka ładna prosta? Zagrożenie powodują tylko ludzie którzy uważają ze jeśli jest prosta to musi być z pierwszeństwem. Redakcja widocznie popiera taki prosty punkt widzenia? Prostactwo bez znaku stop ...
wypadek
wypadek 26.09.2020, 00:27
Dziękować opatrzności że nikt życia nie stracił.
Kierowca
Kierowca 25.09.2020, 21:01
Najlepsze wyjście to pierwszeństwo Jana Pawła i fotoradar przy tym skrzyżowaniu.
 R
R 25.09.2020, 20:38
Tomaszek odpowiada jak mu burmistrz napisze zawsze sie dziwiłem czemu trzeba ustąpić pierwszeństwo z jakieś z drogi polnej.
Wuja
Wuja 25.09.2020, 19:13
Z treści artykułu wywnioskowałem że na Reymonta mieszka Pan Miler. Czyli ważny urzędnik i wszystko jasne. Władzy należy się więcej czyli droga z pierwszeństwem przejazdu demontaż progów zwalniających bo głośne W normalnie zarządzanej gminie Reymonta byłaby podporządkowaną a na JPII ustawiono by znaki ograniczające szybkość. W Gryfinie czego nie ruszyć to ...
xxx
xxx 25.09.2020, 18:47
Gdy zatrzymałem się przed znakiem stop... z nad przeciwka przejechały 2 samochody z prędkością około 100 km/h... .
baribal
baribal 25.09.2020, 18:53
Prędkościomierz masz w oczach?
xxx
xxx 26.09.2020, 17:09
I czego nie rozumiesz baranie w słowie ,,około" ?
...
... 26.09.2020, 17:09
w twojej *** mam
no
no 26.09.2020, 00:29
I poskarżył się biedny janusz jadąc swoim passerati w dieslu z 1980 -tego cudem otwierając boczną szybę
lekarz
lekarz 25.09.2020, 18:03
Nie zdziwię się, jeśli dziś będzie twierdził, że napadła go załoga angielskiej łodzi podwodnej, która jakimś cudem ominęła blokady na Morzu Czarnym, wpłynęła do Dunaju, jakimś dopływem dostała się do nas, potem rurami kanalizacyjnymi podjechała do ***za i zakotwiczyła w oczekiwaniu pana oberleutnanta.
Psycholog
Psycholog 25.09.2020, 17:59
Najważniejsze, że przyznał się wreszcie do marnotrawienia publicznych pieniędzy. Powinno mu teraz ulżyć

Pozostałe