W sklepie zwróciłam uwagę o obowiązku noszenia maseczki. Tak zostałam potraktowana - list

  • 22.10.2020, 13:33
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W sklepie zwróciłam uwagę o obowiązku noszenia maseczki. Tak zostałam potraktowana - list
Chciałam przestrzec mieszkańców Gryfina przed wyjątkowo niemiłą i niekulturalną obsługą (co uważam, że jest bardzo delikatnie powiedziane) w pewnym sklepie spożywczym w pobliżu kościoła w Gryfinie. Przedwczoraj, robiąc drobne zakupy, weszłam do pierwszego lepszego sklepu. Na drzwiach przyklejone komunikaty, że max 3 osoby w sklepie i obowiązkowe zakrycie nosa i ust maseczką. Do próśb się oczywiście dostosowałam, grzecznie poczekałam przed sklepem na swoją kolej, twarz zakryta. Gdy stałam już przy kasie w kolejce, patrzę i własnym oczom nie wierzę...

Pierwszy pan bez maseczki - obsłużony. Drugi pan bez maseczki - obsłużony. Stoję z 3,5-letnim dzieckiem i się zastanawiam o co chodzi (dodam, że jeden z panów kupował alkohol - towar niezbędnego wprost użytku). Gdy spróbowałam zapytać ekspedientki, dlaczego nie zwróciła uwagi tym panom, skoro w sklepie jest obowiązek noszenia maseczki, przecież stoję tu z dzieckiem - zostałam niemal "zjedzona"! Pani mi "powiedziała", że to moje dziecko i jak się boję, to mam sama zwracać uwagę. Czego ja od niej chcę?! To nie jest jej sklep, ona tu tylko pracuje i nie jest od pilnowania, tylko od sprzedawania. I że ja jej uwagi nie będę zwracać, bo ona sobie nie życzy. Cóż - stwierdziłam, że rozmowa poniżej mojego poziomu. Zostawiłam zakupy i wyszłam.

Dziś postanowiłam skontaktować się z właścicielem. Poszłam do sklepu zostawić swój numer telefonu do kontaktu. Jak weszłam do sklepu, owa pani szepnęła do koleżanki: "Patrz, to ta od maseczki!" Właściciela nie było i dziwnym trafem nie było żadnego sposobu, by określić, kiedy będzie.

Odnalazłam go więc na fb, żeby opowiedzieć o nieprzyjemnościach, które mnie poprzedniego dnia spotkały i oto poniżej reakcja właściciela. Totalna zlewka, stronniczość i próba przestraszenia. Nie pozwolił mi nawet się wypowiedzieć. Nie podaję dokładnych namiarów na sklep ani personaliów właściciela. Jestem zaskoczona jego reakcją. Z drugiej jednak strony, skoro ekspedientka bezczelna, to nie ma się co dziwić, że właściciel ignorant.

Ja się tylko pytam: po co naklejka na szybie, skoro dla sprzedaży 4 puszek piwa można zrobić odstępstwo? Po co hipokryzja? Jak widać są równi i równiejsi. Jak pani stwierdziła - co z tego, że dziecko, skoro alkohol towarem najwyższej potrzeby? Nieważne, że ja też robiłam zakupy. Bezczelność, brak kultury, roszczeniowość. Totalne wdupiemajstwo. Nie przestraszyłam się niczego, ponieważ jak widać w screenach, nie ma tu mowy o zniesławieniu. Nie ma danych szczegółowych ani osobowych, a cała opisana przeze mnie sytuacja jest prawdziwa.

czytelniczka Marta

Czytelniczka przedstawiła też swoją rozmowę z właścicielem sklepu (w fotogalerii)

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (89)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piękny
Piękny 26.10.2020, 11:36
Polacy maja jeszcze mentalność zniewiescialych cepów dlatego u nas ten wirus bedzie sie dobrze trzymał.
Krystian
Krystian 25.10.2020, 10:16
Moi drodzy, tak byłem klientem bez maski tamtego dnia ale z powodów zdrowotnych nie mogę jej nosić i takie mam zalecenie od lekarza, również w firmie papierowej z potwierdzeniem. Szkoda, że Pani tak oskarża czyjś sklep który nie zawinił w żaden sposób...
psychiczny
psychiczny 25.10.2020, 21:39
No tak, większość wydawanych zaświadczeń to dla tych z głową.
88
88 24.10.2020, 19:51
Biedne 3,5 letnie dziecko, nie zdaje sobie jeszcze sprawy ,że ma pierd... matkę.
Dlaczego ta sfrustrowana p inda sama nie zwróciła uwagi klientom,że nie mają masek, mogła im zrobić zdjęcie telefonem i powiadomić Straż Miejską. Nie, ona poczekała jak faceci wyjdą i zaczęła się wyżywać na ekspedientce. Nie odezwała się, bo bała się reakcji facetów którzy robili zakupy, tak samo zachowała się pani kasjerka, ona pewnie też ma dzieci, rodzinę. Pyskówka, to zagrożenie nie tylko przemocą, ale również zwiększoną ilością wydalanego na zewnątrz powietrza z ust osoby bez maseczki. Pracownik sklepu to nie funkcjonariusz w mundurze, to osoba która chce jak najszybciej zakończyć pracę i bezpiecznie wrócić do domu.
https://www.youtube.com/watch?…
Mocny
Mocny 26.10.2020, 11:37
Wiekszej pindy jak ty to swiat nie widział:) haha.
Ale
Ale 25.10.2020, 19:57
Uwiecznianie czyjegoś wizerunku bez jego zgody jest karalne.
Ty
Ty 25.10.2020, 11:23
Ale ty jesteś pie*dolnięty.
E
E 24.10.2020, 13:49
A dlaczego Pani poszla do sklepu z tak malym dzieckiem ?
Taki
Taki 24.10.2020, 15:39
Bo mniejszego nie miała.
do upierdliwca ze sklepu
do upierdliwca ze sklepu 24.10.2020, 14:07
E a co ciebie to zwyrolu obchodzi? Może nie miała z kim zostawić?
Czlowiek
Czlowiek 24.10.2020, 12:03
Zglosic do sanepidu w Gryfinie jak nie pomoze na szczecin. Zaprowadzic taka jedna z druga na zakazny niech zobaczy co to jest za wirus jak sie ludzie mecza. ! A pozniej beda plakac i wyc do ksiezyca jak nie bd mogli zlapac oddechu... Pozdrawiam Pania ;) i zycze duzo zdrowka ;)
Ktoś
Ktoś 23.10.2020, 21:02
To co piwa już kupić nie można. Może teraz to już tylko chleb, smalec i olej. Albo niech Pani zrobi listę żeby było jasne co możemy kupić w sklepie za własne pieniądze
informat
informat 23.10.2020, 13:49
Podobno sprawa w sanepidzie.
mandatowa
mandatowa 23.10.2020, 14:24
Ściągną z kamery i sprawa będzie prosta.
korektor
korektor 23.10.2020, 09:02
Litościwie pominęła nazwę sklepu i gdzie to jest, a szkoda.
Qwerty
Qwerty 23.10.2020, 21:53
Faktycznie trudno się domyśleć... Pewnie Delicja na końcu kamienic. Baby niemile jak 150 tam siedza. Wiecznie niezadowolone.
piwosz
piwosz 23.10.2020, 07:56
Ale co z tym piwem? Bo czytam, że to również bardzo palący problem *** ***. Można kupować czy nie?
cham
cham 23.10.2020, 08:58
Można ale nie u ciebie, tylko w innym sklepie.
Zniesmaczona
Zniesmaczona 23.10.2020, 07:45
Jakiś czas temu w jednym z marketów gryfińskich prawie zostałam staranowana przez matkę, której zwróciłam uwagę że dziecko bez rękawiczek ochronnych grzebie w bułkach. To niewychowane dziecię wyciągało bułki, pokazywało mamusi i odkładało z powrotem do pojemnika z pieczywem . Nie kupuję bułek od tego zdarzenia.
Ewa
Ewa 22.10.2020, 23:51
Znam Panią Martę, to jest specjalistka od afer.
Marta
Marta 23.10.2020, 12:14
Pozdrawiam cie glupku. Jeszcze nie widziales afery w moim wykonaniu. :)))
cha cha
cha cha 23.10.2020, 01:22
To dziwne, bo redakcja zmieniła jej imię.
Do Pani Marty.
Do Pani Marty. 22.10.2020, 22:56
Ja również popieram. Pani Marto-gratuluje. Ma Pani rację pod każdym względem. Ja się pod tym podpisuję. Proszę się nie przejmować hejtem,bo to robią ludzie, którzy nie mają pojęcia co się wokół nich dzieje. Siedzą w domu, biorą 500+, czytają co tak dziś w Biedrze w promocji ,do pracy się nie garną. Pewnie piwko na zeszyt w tym sklepie biorą. Odpowiedź właściciela-dno i wodorosty!
Donatan
Donatan 23.10.2020, 01:17
Tez popieram!
Staszek
Staszek 22.10.2020, 22:52
Dzięki takim dzielnym kobietom może nie będzie tylu zakażonych naraz.
Popieram
Popieram 22.10.2020, 22:21
Do Hhh: Ile jeszcze postów napiszesz.sam dla siebie, podstswiomy dupowłazie? Babka miala racje. Mamy nosic i to wszyscy. Ons nie od zwracania uwagi, to niech sie paluje. Zglisic ich do sanepidu o ile nikt tego jeszcze nir zrobil.i brawo dla kobiety z dzieckiem. Dzis hejt to norma. Widac wie ze ma racje i dobrze zrobila. Powinna sanepid zawiadomic.
Hhh
Hhh 22.10.2020, 21:08
Widziałam dzisiaj ten wpis na fb. Widac Pani szuka .... Na jej profilu to nie pierwsza sztuczna afera. W sumie ekspedientka ma rację ona tam pracuje i zgodnie z prawem nie moze zmusic kogos do zalozenia maseczki. Jeśli dziewczyna sie boi bo dziecko to sorki ale niech nie wchodzi z dzieckiem do sklepu lub wybierze inny sklep tam gdzie sprzedawca nie obsluguje bez maseczki.
Z tego co kojarze panie sa tam mile.
murem za kobietą z dzieckiem
murem za kobietą z dzieckiem 22.10.2020, 21:37
Hhh, lepiej zajmij się swoim sklepem niż zastraszać biedną kobietę, która śmiała zwrócić uwagę.

A ona po prostu miała rację!
Sanepid
Sanepid 22.10.2020, 21:01
Uspokojcie sie myszeczki uspokojcie. Na was tez przyjdzie pora.
Zainteresowany
Zainteresowany 22.10.2020, 20:57
No niby nie ma obowiązku noszenia maseczke i zasłaniania ust bo nie ma na to ustawy jest tylko nic nie warte rozporządzenie☹️
Ale zastanawia mnie to dlaczego sklep nakleja kartkę na drzwiach z informacją o tym że do sklepu możemy wejść tylko w maseczcce lub z zasłoniętymi ustami i nosem przez odzież a mimo wszystko wchodzą ludzie bez maseczke a sprzedawcy i tak nie zwracają uwagi ludzią bez zasłoniętych ust i nosa 🤔🤔🤔
Więc zapytuję się po co jest kartka na drzwiach 😁😁🤔🤔🤔🤔.
Jb
Jb 22.10.2020, 19:50
Zgaduje sklep odido na kościelnej? Normalka polowa ludzi bez maseczek ZRESZTĄ personel także rutyna! !!!
tyle
tyle 22.10.2020, 19:38
Straż ma wdoopiemajstwo!
wezwanie na badanie
wezwanie na badanie 22.10.2020, 22:53
Na wszystko niestety. To jest poczta burmistrza
***** ***
***** *** 22.10.2020, 19:36
***** ***
co to za hotel
co to za hotel 22.10.2020, 20:20
A co te gwiazdki znaczą?

Pozostałe