Ksiądz proboszcz zakażony koronawirusem. Sanepid apeluje do wiernych

  • 22.10.2020, 21:48
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ksiądz proboszcz zakażony koronawirusem. Sanepid apeluje do wiernych
Drodzy Parafianie, w związku z tym, że ks. proboszcz ma dodatni wynik testu na COVID-19, w najbliższych dniach do 2.11.2020 nie będą sprawowane msze św. w dni powszednie - informuje wikariusz ks. Paweł Błasiak. Natomiast Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie prosi o kontakt wszystkie osoby, które uczestniczyły we mszy świętej oraz przystępowały do komunii i/lub spowiedzi w kościołach, gdzie posługę kapłańską pełni ks. proboszcz Marek.

Na parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku-Zdroju do 2 listopada 2020 r. obowiązuje kwarantanna. 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie prosi o kontakt wszystkie osoby, które uczestniczyły we mszy świętej oraz przystępowały do komunii i/lub spowiedzi w:
 
- kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w m. Trzcińsko-Zdrój
14.10.2020r. godz. 18.00
15.10.2020r. godz. 18.00
17.10.2020r. godz. 18.00
18.10.2020r. godz. 9.00
 
- kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w m. Gogolice
18.10.2020r. godz. 11.00
 
Osoby te proszone są o kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Gryfinie w dniach 22.10.2020 – 24.10.2020 w godzinach od 10.00-15.00 pod numerem telefonu: 91/ 416 23 43.

W najbliższe kolejne dwie niedziele, tylko w kościele parafialnym w Trzcińsku-Zdroju będą msze św. o godz. 15.00. Należy jednak pamiętać o reżimie sanitarnym (1 osoba na 4 m kw). Można zostać w domu, uczestniczyć we mszy św. za pośrednictwem mediów i przyjąć komunię św. duchowo.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tytus
tytus 24.10.2020, 22:36
coś dużo plebanów w powiecie choruje na covid19. przypadek nie sądzę. chorują i zarażają innych. miejsca, w których można się łatwo zarazić to pomieszczenia bez wentylacji, czyli kościoły. a później mamy komunikaty sanepidu i efekt mizerny.
cóż
cóż 24.10.2020, 22:59
Służba nie drużba.
Haha
Haha 23.10.2020, 10:03
Dobry i wszechmogący bóg go uzdrowi.
Dyl
Dyl 23.10.2020, 09:43
Zamknąć kościoły na czas zarazy. To wylęgarnie Koronawirusa.
Chciałbym zobaczyć policjanta czy kogoś z Sanepidu, jak oblicza ten wolny dystans 7 metrów wokół rozmodlonego parafianina w kościele. To jedna wielka ściema. Na drzwiach każdego kościoła powinna byś informacja ile metrów kwadratowych ma powierzchnia w kościele przeznaczona dla wiernych i ile osób może być jednorazowo w budynku modlitewnym.
Po zajęciu wszystkich miejsc na drzwiach kościoła powinna wyświetlać czerwona lampka, albo informacja ' brak wolnych miejsc' inaczej kiecmany będą robić z kontrolerów idiotów.
https://www.youtube.com/watch?…

radnik
radnik 23.10.2020, 09:04
Sawaryn ucz się! Na stronie parafii informują a ty nie potrafisz tylko kluczysz o tym UMiG.
mieszkanka
mieszkanka 23.10.2020, 09:03
Wracaj szybko do zdrowia księże proboszczu!
Covid
Covid 23.10.2020, 10:25
Powaliło cie abo czy co. PiS z. Nim
Covidek
Covidek 23.10.2020, 08:14
Księża na księżyc knagulec do kolbowania baby na traktory chłopy do knajp
kod
kod 23.10.2020, 10:26
a ty do izby wytrzeźwień..
sauron
sauron 23.10.2020, 07:03
te terrorystyczne zamachy i mordy islamistów sa odrażające i trzeba radykalnie eliminować tych morderców - czyli po prostu ZABIJAĆ a nie bawić się w łapanki . ALE ... EUROPEJCZYKU ! ZASTANÓW SIĘ ! jakie pseudo-wartości pokazujesz tym ludziom? wszechogarniające pedalstwo , handel dziećmi , zoofilie , zanik więzów rodzinnych gdy wysyłacie swoich rodziców i dziadków do Domów Starców i gdy serwujecie im "dobrą eutanazję"? gdy pijąc latte żrąc sushi, które podają wam indonezyjki - patrzycie jak ulice waszych miast sprzątają turcy , jak pakistańczycy pielęgnuja wasze ogródki , jak jak arabowie w waszych butikach podają wam majtki albo buty po 2000 euro , gdy taksówkami wożą wasze *** murzyni, gdy żarcie przygotowują wam wietnamczycy, gdy remonty w waszych willach robią wam za psie pieniądze rumuni czy hindusi ? Że nie wspomnę o odrzuceniu WARTOŚCI chrześcijańskich, WARTOŚCI moralnych - o które walczyli wasi przodkowie przez STULECIA! zgińcie! przepadnijcie współczesna Sodomo i Gomoro!
po pierwsze
po pierwsze 23.10.2020, 01:11
Niech księża naucza się dawać komunie pincetą do ręki!
#wyroknakobiety
#wyroknakobiety 23.10.2020, 00:51
Dlaczego nie zlikwiduje się tej czarnej zarazy?
Knagulczyk
Knagulczyk 23.10.2020, 08:16
***** ksiendzow
I wcale sobie nie kpię
I wcale sobie nie kpię 22.10.2020, 23:24
A to nie można mszy odprawiać pod prysznicem, niech sobie ksiądz kabinę prysznicową postawi w kościele dla bezpieczeństwa.
esox
esox 22.10.2020, 23:07
Najlepsze jest to, że 18.10. odprawiał mszę mając gorączkę i słabo się czując, o czym sam poinformował na koniec nabożeństwa. Normalnie szlag trafia jak można być tak nieodpowiedzialnym. Mam tylko nadzieję, że nikt dzięki niemu nie przeniesie się szybciej na tamten świat.....
hmm...
hmm... 23.10.2020, 01:26
Trochę nieodpowiedzialny...
to nie jest trudne
to nie jest trudne 22.10.2020, 23:00
Niech księża nauczą się wreszcie DDM:
D - dystans
D - dezynfekcja
M - maseczka.
tytuł
tytuł 22.10.2020, 22:57
Zawsze do wiernych apeluje ksiądz, a jak jego nie ma to biskup, ale żeby sanepid taką rolę odgrywał, to pierwszy raz słysze.
Jeszczeczdrowa
Jeszczeczdrowa 22.10.2020, 22:54
Gdzie Ci księźa byli, że wszyscy dookoła są chorzy?
Oko opatrzności
Oko opatrzności 23.10.2020, 09:46
Pedałowali się na zjazdach księży.
Oko
Oko 23.10.2020, 09:02
Chyba u ciebie widziałem jak z rana pojedynczo zmykali na plebanie
ludźmin
ludźmin 22.10.2020, 22:58
Konfesjonał i komunia to najczęstszy kontakt.
yorgi
yorgi 22.10.2020, 22:47
Dużo tych księży ostatnio. Ryzykowny zawód się zrobił.

Pozostałe