Zakażenia są w wielu miejscach powiatu. Rekord w regionie i Polsce

  • 30.10.2020, 10:41
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zakażenia są w wielu miejscach powiatu. Rekord w regionie i Polsce
Ostatnie potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą różnych miejsc na mapie naszego powiatu. Bywa tak, że covid wykryto jest u jednego z małżonków, a drugie nie miało okazji się przebadać. Oficjalnie ostatniej doby było 12 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Są to trzy kobiety w średnim wieku, starsza kobieta, dwóch młodych mężczyzn, pięciu mężczyzn w średnim wieku i jeden starszy mężczyzna. Smutny rekord padł w naszym województwie (668). Trzeci raz z rzędu mamy rekordowa liczbę zakażeń w kraju. Ministerstwo Zdrowia odnotowało 21 629 nowych przypadków zarażenia koronawirusem.

-Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dzisiaj 668 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 10041/89 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Z przykrością informujemy o śmierci osób zakażonych koronawirusem:

Mężczyzna l. 64 z pow. pyrzyckiego hospitalizowany w Szpitalu w Pyrzycach

Mężczyzna l. 76 z pow. stargardzkiego hospitalizowany w Szpitalu w Pyrzycach

Mężczyzna l. 58 z pow. pyrzyckiego hospitalizowany w Szpitalu w Pyrzycach

Mężczyzna l. 76 z pow. białogardzkiego hospitalizowany w Szpitalu w Wałczu

Mężczyzna l. 83 ze Szczecina hospitalizowany w SPWSZ w Szczecinie

Zakażenia korononawirusem w Zachodniopomorskiem z ostatniej doby:

pow. białogardzki – 14 osób (2 dzieci, 1 młoda kobieta, 6 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 4 mężczyzn w średnim wieku)
pow. choszczeński – 24 osoby (2 młode kobiety, 11 kobiet w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 8 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
pow. drawski – 17 osób (2 młode kobiety, 6 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 4 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
pow. goleniowski – 17 osób (2 młode kobiety, 4 kobiety w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 3 młodych mężczyzn, 5 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
pow. gryficki – 24 osoby (3 dzieci, 8 kobiet w średnim wieku, 5 starszych kobiet, 3 mężczyzn w średnim wieku, 5 starszych mężczyzn)
pow. gryfiński – 12 osób (3 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 2 młodych mężczyzn, 5 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
pow. kamieński – 12 osób (1 młoda kobieta, 2 kobiety w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 3 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
pow. kołobrzeski – 47 osób (3 dzieci, 4 młode kobiety, 15 kobiet w średnim wieku, 4 starsze kobiety, 5 młodych mężczyzn, 12 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
pow. koszaliński + m. Koszalin – 98 osób (5 dzieci, 6 młodych kobiet, 38 kobiet w średnim wieku, 11 starszych kobiet, 5 młodych mężczyzn, 28 mężczyzn w średnim wieku, 5 starszych mężczyzn)
pow. łobeski – 20 osób (1 dziecko, 3 kobiety w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 3 młodych mężczyzn, 11 mężczyzn w średnim wieku)
pow. myśliborski – 3 osoby (1 dziecko, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku)
pow. policki – 23 osoby (1 dziecko, 2 młode kobiety, 9 kobiet w średnim wieku, 4 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 4 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
pow. pyrzycki – 17 osób (1 dziecko, 1 młoda kobieta, 8 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 1 młody mężczyzna, 4 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
pow. sławieński – 38 osób (2 dzieci, 2 młode kobiety, 12 kobiet w średnim wieku, 7 starszych kobiet, 1 młody mężczyzna, 10 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
pow. stargardzki – 79 osób (4 dzieci, 4 młode kobiety, 23 kobiety w średnim wieku, 15 starszych kobiet, 4 młodych mężczyzn, 23 mężczyzn w średnim wieku, 6 starszych mężczyzn)
m. Szczecin – 118 osób (3 dzieci, 8 młodych kobiet, 40 kobiet w średnim wieku, 14 starszych kobiet, 9 młodych mężczyzn, 30 mężczyzn w średnim wieku, 14 starszych mężczyzn)
pow. szczecinecki – 32 osoby (1 dziecko, 3 młode kobiety, 16 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 2 młodych mężczyzn, 7 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
pow. świdwiński – 37 osób (1 młoda kobieta, 21 kobiet w średnim wieku, 4 starsze kobiety, 8 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
m. Świnoujście – 14 osób (3 kobiety w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 5 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
pow. wałecki – 22 osoby (1 dziecko, 3 młode kobiety, 7 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 1 młody mężczyzna, 7 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
RAZEM: 668 osób

Dzisiejszy raport z Ministerstwa Zdrowia mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:

mazowieckiego (3416),

wielkopolskiego (3082),

kujawsko-pomorskiego (1954),

małopolskiego (1914),

śląskiego (1761),

łódzkiego (1554),

lubelskiego (1455),

podkarpackiego (1274),

pomorskiego (1049),

dolnośląskiego (999),

zachodniopomorskiego (668),

świętokrzyskiego (607),

warmińsko-mazurskiego (594),

opolskiego (550),

lubuskiego (394)

podlaskiego (358).

Zmarły 202 osoby. Ministerstwo Zdrowia podaje: z powodu COVID-19 zmarło 35 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 167 osób.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

brrrrrrrrr
brrrrrrrrr 03.11.2020, 13:16
Zgroza!
Gość
Gość 01.11.2020, 02:58
Czy na prawdę tak ciężko zrozumieć, że tu nie chodzi o to, że każdy przejdzie koronę niewiadomo jak ciężko? Większość osób przejdzie to lekko jak zwykle przeziębienie i nikt tego przed Wami nie ukrywa. Chodzi o to, że już nie ma miejsc w szpitalach, a będzie tylko gorzej. Brakuje ratowników medycznych, lekarzy w szpitalach, lekarze POZu wszyscy wiemy jak chętnie odbierają telefony. W naszym mieście zawsze był problem z małą ilością karetek, nieraz nie chcieli przyjeżdżać pacjentów, a co dopiero teraz. Zaraz nie będzie miał kto przyjechać do udaru, zawału i innych chorób, nie będzie komu ratować życia.
o kretynie powyżej
o kretynie powyżej 02.11.2020, 11:55
Admin skasuje tego idiotę Gościa co przekazuje fake newsy.
Knagulec
Knagulec 30.10.2020, 15:59
Gumowca trafilo w końcu
??!!
??!! 30.10.2020, 15:11
Jak to możliwe że tyle czasu był spokój a teraz nagle nauczycielki się zaraziły hurtowo?
proponuję
proponuję 30.10.2020, 15:04
Teraz wysłać do odkażenia tych obiektów antycowidowywrotowców typu aktorka z nieistniejącego teatru mdk która udziela porad na FB, albo artysta od utrwalania wesel, który jeszcze nie wylądował na budowie.
tak jak obserwuję
tak jak obserwuję 30.10.2020, 14:52
Zakażeń przybywa a mądrości u niektórych ani trochę.
dopada każdego
dopada każdego 30.10.2020, 14:51
36-letni mężczyzna z powiatu biłgorajskiego w woj. lubelskim zmarł na COVID-19 - podał sanepid w czwartek. Nie miał chorób współistniejących. Dlaczego młodzi ludzie, bez przewlekłych schorzeń, też przegrywają walkę z koronawirusem?
Nieprawdą jest więc, że wirus nie jest groźny dla młodych osób - owszem, większość z nich przejdzie infekcję lekko lub bezobjawowo, ale u części z nich przebieg może być bardzo ciężki.
Nie zapominajmy również o tym, że COVID-19 ma tzw. długi ogon. Co to znaczy? Wielu pacjentów po wyzdrowieniu doświadcza dotkliwych skutków - zmęczenia, osłabienia zmysłów węchu i smaku, zaburzeń natury psychicznej. Zdarza się to również u zakażonych, którzy nie mieli typowych objawów infekcji.
ciekawostka
ciekawostka 30.10.2020, 14:08
Koronawirus stanowi większe zagrożenie dla ludzi w zamkniętych pomieszczeniach niż na świeżym powietrzu. Zdaniem naukowców, przed zachorowaniem na COVID-19 może uchronić odpowiednia wentylacja. Eksperci twierdzą, że jest ona lepsza niż maseczki ochronne.
Niemieccy badacze są zdania, że zalecenia dotyczące noszenia maseczek ochronnych, a także przestrzegania dystansu społecznego powinny obowiązywać do końca pandemii. Dodają, że liczba gości i miejsc siedzących w różnego rodzaju pomieszczeniach powinna być dostosowywana do nasilenia liczby zakażeń w danym okresie.
niestety
niestety 30.10.2020, 14:07
Przyjdzie zapłacić za otwarcie szkół.
Kaczka
Kaczka 30.10.2020, 13:49
Dobrze że coraz więcej mądrych Polaków nie daje się nabierać na te bzdury
cyt
cyt 30.10.2020, 13:34
Amerykańscy naukowcy zaktualizowali swoje prognozy dotyczące rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce. Jeśli utrzymane zostaną dotychczasowe obostrzenia to według modelu w lutym 2021 r. przez COVID-19 zginie w naszym kraju 32 606 osób. Poprzednie analizy mówiły o 38 922 zgonach.
Przy obecnym rozwoju epidemii w szczycie, który przypadnie na 3 grudnia, realna liczba dziennych przypadków wyniesie ok. 63,6 tys. Pod koniec stycznia spadnie do poziomu 28,6 tys. W przypadku łagodzenia obostrzeń krzywa zachorowań będzie wzrastać i swój szczyt osiągnie w okolicach 11 stycznia, kiedy w ciągu doby ma być około 186 tys. zakażeń. Restrykcyjne noszenie maseczek w miejscach publicznych ma oznaczać szczyt dziennych zakażeń na kilka dni przed Wigilią - ok. 40 tys.
pytam
pytam 30.10.2020, 13:33
Cos nie widze kretynów którzy twierdzą, że koronawirusa nie ma i że to spisek. Gdzie oni są? Umierają pod respiratorami?
...
... 31.10.2020, 18:34
Normalnie żyją i pracują jak mogą w tym totalitaryźmie, za to takich lemingów jak ty, jest stado przed tvp XD
,,,,
,,,, 31.10.2020, 20:30
GDYBY ze względu na zagrożenie zmienili swoje "normalne" zwyczaje - nie byłoby dzisiejszego paraliżu. Chociaż w jednym masz rację - rządzący każdy wysiłek społeczny zmarnują w imię walki o stołki - w lecie o długopisa, we wrześniu o stołki w rządzie...
Tadeusz
Tadeusz 30.10.2020, 12:42
Powtarzam cały czas - źródłem zaraźeń są kościoły i księża oraz szkoły i przedszkola i księża katecheci.
ja
ja 30.10.2020, 14:46
A TE BABY CO WYSZŁY NA ULICE TO CO TO JEST BEZPIECZNE
a rebours
a rebours 30.10.2020, 18:57
a te facety, co poszły pod kościoły to co - to jest bezpieczne?
Marie
Marie 30.10.2020, 12:21
Info z Myśliborza
"Napastnik, który przedwczoraj dotkliwie pobił księdza w Myśliborzu został już zatrzymany przez policję, a dziś sąd ma zadecydować o areszcie - ustalił portal wPolityce.pl. Z naszych informacji wynika też, że agresywny mężczyzna był zarażony koronawirusem i w momencie ataku miał tego świadomość."

Chcecie tak dalej się "bawić" i to kosztem zdrowia i życia innych...?
TAK? Oby dla niektórych z Was nie był to już ostatni bal...
Jerzy ale nie Jerzy  M.
Jerzy ale nie Jerzy M. 30.10.2020, 12:05
Ta mała ilość zachorowań to efekt skandalicznie niskiego testowa nia. To zbrodnia na narodzie.
COVID 19
COVID 19 30.10.2020, 11:51
Jestem z Wami na wiecu idę z Wami też do domu.
Tak trzymać laski
Tak trzymać laski 30.10.2020, 11:35
Dobrze że strajkują wirus się przestraszył kobiet i spierdo..ł na syberi8
Marie
Marie 30.10.2020, 11:34
Ku przestrodze - COVID nie wybiera!
Główny Inspektor Sanitarny powiedział wczoraj, że połowa tzw. łóżek covidowych zajęta jest przez osoby poniżej 50 roku życia!

W dobie pandemii, wzrostu zarażeń masowe wychodzenie na ulicę to jest ZBRODNIA przeciwko najbliższym, która za kilka, kilkanaście dni zbierze tragiczne żniwo!
Moja propozycja dla protestujących "Pań" - do tych wulgarnych haseł na wszelki wypadek dopiszcie sobie na czole informacje dla służb medycznych - "J***ć tlen", "J***ć respiratory", bo za kilka dni lekarze będą musieli wybierać, kogo ratować...
Gdy, nie daj Boże, niektórym protestującym śmierć zajrzy w oczy - dopiero wtedy będą ZA ŻYCIEM!

Prawdziwe intencje #StrajkKobiet przedstawiła dziś jego główna organizatorka Marta Lempart!
Drogie "Panie" celem strajku nie jest obrona Waszych praw do aborcji, celem strajku jest obalenie rządu PiS-u!
Dalej nie czujecie się oszukane i wykorzystane politycznie niczym panie spod latarni...?

DO PISOWSKIEJ DZ...
DO PISOWSKIEJ DZ... 30.10.2020, 19:00
Marylko pisowska dz.. za to, co rząd zrobił (WIELKIE NIC) gdy od września rosły od 500 do 21 000 zachorowań a zgony z 20 do 300 - WYP.. PIS!

A za to, co zrobił z cmentarzami na Wszystkich Świętych ogłaszając to w piątek o 16.00 - BĘDZIE SIĘ SMAŻYĆ W PIEKLE!
Do Marie cd
Do Marie cd 30.10.2020, 13:02
Smutna prawda , w maju koperty były ,,zabójcze,, a teraz można namawiać i wysyłać na śmierć setki tysięcy osób , naiwne dziewczyny ! , Lempartowa startowała do parlamentu europejskiego bez skutku , ale teraz pracuje mocno i pewnie się dostanie, Inne podobne jej lewackie cwaniary też dużo krzyczały i są w parlamencie , ustawione na lata , nietykalne , z dobrą kasą , darmową komunikacją , lotami , leczeniem vip , dodatkami na swoje biura , asystentki koleżanki idp itd , jesteście tylko potrzebne do osiągnięcia koryta dla kilku , po wszystkim wyplują Was jak gumę do żucia , albo zużytą inną ...gumkę
rzucanie racami i koszami w ludzi!!!
rzucanie racami i koszami w ludzi!!! 30.10.2020, 19:02
agresja przeciw kobietom dzisiaj na proteście kobiet to znak pisowskich rządów...
wątpię
wątpię 30.10.2020, 13:20
Marie jest zafiksowana ideologicznie więc nie przetłumaczysz.
emerytka
emerytka 30.10.2020, 11:02
Lepiej w takich czasach siedzieć w domu.
Nie
Nie 30.10.2020, 11:33
Lepiej w takich czasach walić gruchę chłopie
Heniu onanista
Heniu onanista 30.10.2020, 12:17
Siedzę w domu i marszczę Freda i co mi zrobicie pytam co mi zrobicie
niestety
niestety 30.10.2020, 10:54
Minie tydzień po protestach to będzie jeszcze więcej.

Pozostałe