Akcja protestacyjna w ZEDO

  • 17.11.2020, 16:16
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Akcja protestacyjna w ZEDO Jedno z żądań pracowników zawisło nad wejściem do elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie.
Pracownicy Zespołu Elektrowni Dolna Odra wypowiadają się w specjalnej ankiecie czy chcą strajkować. Chodzi o wyrażenie protestu wobec próby wygaszania kotłów elektrowni węglowej. To może prowadzić do zwolnień pracowników.

Głosowanie w referendum strajkowym trwać będzie do czwartku. 

Władze PGE inwestują w kotły gazowe a te nie będą wymagały tylu pracowników.
Istnieje konflikt na linii związki zawodowe a pracodawca. Czy dojdzie do strajku? Okaże się w najbliższym czasie.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

INFO
INFO 20.11.2020, 09:13
Ludzie czy prowadząc działalność gospodarczą dokładał by jeden i drugi do interesu ? Chyba nie , a poza tym tam pracuje o wiele za dużo osób niż powinno , taka jest prawda
krach
krach 18.11.2020, 23:31
Powszechna mobilizacja wśród łamistrajków. Tak jest zawsze. Przegrani słyszą pod stopami pękający lód i czują bliski koniec.
Były pracownik DO
Były pracownik DO 18.11.2020, 18:30
Ja nie rozumiem kompletnie stanowiska przewodniczących związków zawodowych. Przecież ten zakład poprzednicy chcieli zlikwidować i wszyscy poszli by na bruk łącznie z nimi. To zamiast się cieszyć że zakład został uratowany, na rozbudowę idą tak potężne pieniądze to oni teraz namawiają pracowników do strajku? Tylko przeciwko komu ? Przecież to największa inwestycja w regionie. Zanim dojdzie do jakiej kolwiek redukcji etatów to pewnie 1/3 odejdzie na emerytury. Niech lepiej powiedzą otwarcie że boją się ale o swoje stołki. Jak się boją to niech strajkują tylko zapomnieli o jednym że sami brali udział we wszystkich rozmowach i wiedzieli jak rozbudowa będzie wyglądać. Czym oni straszą pracowników wstydu nie mają. Zawsze mogą się przekwalifikować na normalne stanowisko pracy. Ale który z nich zrezygnuje z tych wszystkich apanaży? No właśnie jakby mieli trochę honoru to by dali sobie spokój i wspierali dyrekcję. Ta metoda do niczego dobrego ich nie zaprowadzi bo pracownicy to nie są małe dzieci i kitów nie kupią i nie będą nastawiali karku dla ludzi co się w życiu pracą nie zhańbili.
ja
ja 19.11.2020, 07:49
Nie pitol ,że jesteś były.Wiedział byś przynajmniej ,że Romek M długo pracował na bloku jako OB.Tak ,ze pracą przynajmniej się "zhańbił"Agitki pisowskie to sobie opowiadaj wśród swoich i nie kłam!!!Ponad 30 lat przepracowałem na ruchu,wielu kolegów jeszcze pracuje i od nich wiem o sytuacji w dolnej.jest tragiczna
Fakt
Fakt 19.11.2020, 00:57
Co do walki o własne stołki to masz rację a reszta świadczy o twojej głupocie i niskiej wiedzy. Nowa spółka zatrudni 60 do 80 osób. Reszta na bruk. To koniec Dolnej Odry.
Dycha
Dycha 18.11.2020, 16:54
Szkoda, że większość nie rozumie, gdy nie będzie elektrowni węglowych to nie będzie również wielu firm podwykonawczych. Nie tylko lokalnych ale też krajowych np. remontujących turbiny, kotły parowe itp. A następnie ich podwykonawcy utracą dochody itd.
***** ***
***** *** 19.11.2020, 10:15
Nierentowne firmy normalny wlasciciel zamyka. No chyba ze wlascicielem jest panstwo.
wiadomo
wiadomo 18.11.2020, 23:32
To są naczynia połączone!
Alek
Alek 18.11.2020, 16:21
A może warto zaprosić p. lempart. Jest doskonała w organizacji takich wieców. A może dołączycie do strajkujących pielęgniarek, albo zaproście środowiska LGBT. To ludzie bardzo solidarni, lubią wspierać protesty, nawet te, które ich absolutnie nie dotyczą.
A glupiemu radość
A glupiemu radość 18.11.2020, 14:55
Pokażcie zdjęcia idiotów jak siem cieszą i pozuja z Andżejem Duką .
zdo
zdo 18.11.2020, 11:47
nareszcie bo towarzystwo obrosło w piórka
lekarze -nie poparli
prawnicy - nie poparli
nauczyciele- nie poparli
kobiety- nie poparli
więc dlaczego popierać ich niech walczą sami
Musicie się przekwalifikować ...
Musicie się przekwalifikować ... 18.11.2020, 15:00
Przecież to PiS-owcy i Sawaryniarze. To będą przeciwko sobie protestować ?
ja
ja 18.11.2020, 13:51
ci za piękne hejty.jeszcze ludzie zapłaczą za brak dolnej.Pisuary wysilcie umysł na jakieś wpisy do przyjęcia .Przecież ostatnie wpisy to typowa agitka Kaczyńskiego.Gdzie ideały 21 postulatów sierpnia?
Z DO
Z DO 18.11.2020, 10:17
Cieszę się że doczekałem tych czasów że tych czterech nierobów pójdzie na bruk. Ta dzisiejsza aktywność nic im nie pomoże. Czy pracownicy DO nie widzą tego że oni wykorzystują ich do obrony własnych tyłków? Jaki strajk nie powinni dać sobą manipulować. Niech ta czwórka strajkuje. Skończą się apanaże,l. Niech pochwala się załodze ile zarabiają to każdy będzie wiedział o co tu chodzi.
po prostu
po prostu 18.11.2020, 10:10
Wszystkich od razu ,, nie zwolnią , .. ! A może zastanowić się nad budową np . spalarni odpadów , śmieci ,, - jak u Niemców ! Wykorzystać istniejącą infrastrukturę w celu uzyskania nowych efektów gospodarczych oraz zatrudnienia .
88
88 18.11.2020, 09:22
Szefowie związków zawodowych od dawna wiedzieli , że bloki węglowe będą wygaszane, oraz to, że nowo budowana gazówka będzie oddzielnym podmiotem i będzię tam pracować tylko .Jakoś nie protestowali. Niestety,prezespali pewne sprawy, a teraz będzie się tam ciężko zainstalować jako związek zawodowy. Ale, jak wywoła się niepokoje, to zawsze można ugrać coś w negocjacjach w PGE. Oni łaskawie zgodzą się na jeden zwiazek i będzie to pewnie Solidarność, a pani ładna może doczeka jako szefowa zakładowej Solidarności dotrwa do emerytury.
Przypomina to jak żywo sytuację z PRL. Robole się burzą, a cwaniaki, nieroby, korzystają i kreują się później na bohaterów.
Gryf
Gryf 18.11.2020, 08:04
Jak wam ZEDO organizowało majówki to wszyscy byli zadowoleni w porównaniu do dzisiejszych majówek organizowanych przez nieudolnych a teraz bezlitośnie opluwacie zakład i jego pracowników żenada.
Obiektywnie
Obiektywnie 18.11.2020, 05:30
Śmieszny jest ten zwrot "To może prowadzić do zwolnień pracowników". NIE może a SPOWODUJE masowe zwolnienia i likwidację. Widać, że PiS jest w niedoczasie i nadrabia zaległości tępej demagogii i propagandy z lat poprzednich. Popatrzcie a od wojny z OZE zaczynali i ustawy antywiatrakowej i taki zwrot.
Kwiądz przerzucany z parafii do parafii
Kwiądz przerzucany z parafii do parafii 18.11.2020, 00:29
Módlmy się.
taki cpec po maturze
taki cpec po maturze 18.11.2020, 00:27
Nie opłaca się bo dogłębną analizę przeprowadził 19 latek prowadzacy statystyki przy koronawirusie.
  Wasz Srutututu
Wasz Srutututu 17.11.2020, 23:45
Za dwa tygodnie zamykam blok i do lutego będą tylko dwa i koniec.
ja
ja 18.11.2020, 05:10
czy wszyscy "krytykanci" dolnej zastanowili się nad jednym .co nam ogrzeje mieszkania i skąd podgrzew ciepłej wody?Kto i za co pójdzie do sklepików na zakupy
Real politik
Real politik 18.11.2020, 15:09
Od tego jest Sawaryn. Niech buduje ciepłownię. To już ktoś pisał na tym forum pół roku temu tylko wtedy wszyscy się śmiali.
nie przesadzaj burmistrzu
nie przesadzaj burmistrzu 18.11.2020, 00:26
Mietek, co ty?!
przytłaczająca większość
przytłaczająca większość 17.11.2020, 23:30
Ilu z tych co stracą pracę głosowało na PiS?
albo gorzej
albo gorzej 17.11.2020, 23:26
Cóż, tacy fachowcy. Analizy zapewne tej jakości co te, które posłużyły rozdaniu setek tysięcy od polskich podatników discopolowcom.
Gryf
Gryf 17.11.2020, 22:23
A wyjeba...... Darmozjadów. Związkowcy zaczynają się bać
Jolka
Jolka 17.11.2020, 22:14
A straż pożarna dolnej odry to śpią całe nocki. W dzień też nic nie robią. A zarabiają niemało, na krzywy ryj. Oszczędności tu są
.M
.M 18.11.2020, 21:27
Trzeba było zostać strażakiem i pójść tam pracować to by wam żal d.. nie ściskał 🙂
Pytam
Pytam 17.11.2020, 23:47
Heniu przyjmie tego komendanta od łatwopalnej podłogi?!
Okoń
Okoń 17.11.2020, 22:47
To prawda sam znam jednego nieroba pseudo strażaka nic nie robią a w nocy śpią
taka myśl
taka myśl 17.11.2020, 22:01
Ludzie jaka z was wypływa nienawiść do największego zakładu pracy w regionie, który dawał zatrudnienie waszym rodzicom, a dzisiaj trzyma jeszcze to Gryfino przy życiu. Czy myślicie, że w przypadku zamknięcia elektrowni to co tu będzie. Już dzisiaj Gryfino jest dziurą zabitą dechami, a za chwilę wszystkie wasze małe interesiki, sklepiki i co tam jeszcze macie upadnie, bo ludzie nie będą mieli kasy lub stąd wyjadą. Staniemy się reliktem przeszłości. Więc zanim następnym razem wyplujesz w tym jadzie swoje farmazony to zastanów się nad tym. A co do związkowców zanim o kimś źle coś powiesz dowiedz się co robi i ile poświęca na to czasu, nie zaglądając mu w kieszeń. Nie wsadzaj wszystkich do jednego wora.
***** ***
***** *** 19.11.2020, 10:18
Nierentowna firma bedąca wlasnoscią skarbu panstwa oznacza, ze podatnicy doplacają do interesu.

Pozostałe