Przedszkole ponownie zaatakowane przez koronawirusa

  • 18.11.2020, 19:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Przedszkole ponownie zaatakowane przez koronawirusa igryfino (arch.) Burmistrz Mieczysław Sawaryn w Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka
Przedwczoraj trafiło na grupę „Zajączki”. Dzisiaj (18 listopada 2020 r.) wprowadzono zmiany organizacji pracy w „Gromadce Misia Uszatka”. Koronawirus utrudnia pracę w Przedszkolu nr 2 w Gryfinie. Wirus przenosi się pomiędzy dziećmi, rodzicami i pracownikami placówki.

Dziś ukazał się komunikat burmistrza miasta i gminy Gryfino w sprawie przejścia na tryb mieszany nauczania w Przedszkolu nr 2 w Gryfinie.

-Informuję, że na wniosek Dyrektora Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie, który został pozytywnie zaopiniowany przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryfinie, Gmina Gryfino jako organ prowadzący wyraziła zgodę na tryb nauczania mieszanego w Przedszkolu – czytamy w komunikacie.

Informacja napłynęła jak już dzieci były w przedszkolu w związku z tym systemem nauki zdalnej będzie obowiązywał od jutra. Zmiany w grupie „Gromadka Misia Uszatka” mają potrwać do dnia 23 listopada 2020 r.

Systemem nauki zdalnej w dniach od tego poniedziałku do wtorku objęta jest grupa „Zajączki”.

Decyzje mają ułatwić kwarantannę pracowników przedszkola oraz przedszkolaków. Kto ma się izolować? – o tym zadecydował inspektor sanitarny.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tytuł i zdjęcie BRAWO!:):):):):)
tytuł i zdjęcie BRAWO!:):):):):) 2 dni temu, 11:34
duży ten wirus, co zaatakował przedszkole...
:):):):)
MAMA
MAMA 19.11.2020, 17:53
Jako rodzic dziecka na kwarantannie z omawianego przedszkola zastanawiam się nad czym jest taki szum? Informacja o pozytywnych testach pracowników nie była ukrywana przed rodzicami. Niestety jest jak jest i to które grupy i którzy pracownicy idą na kwarantanne decyduję sanepid. Zgadzam się z opinią,że całe przedszkole powinno być zamknięte na okres kwarantanny ( 10 dni) ,ale procedury zobowiązują dyrekcję jak i sanepid do owych działań. Miejmy nadzieję, że wszystko w szybkim tempie wróci do.normalności.
vigos
vigos 19.11.2020, 18:04
MAMA MIJA Paweł taki szum jest nad twoim bałaganem. Dlatego od oświaty powinieneś być odsunięty!
Monika
Monika 19.11.2020, 13:36
dzień dobry p Sawaryn
!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!! 19.11.2020, 12:59
Urzędnik Nikitiński do dymisji !!!!!!!!!!!!!!!!
Zaciekawiony
Zaciekawiony 19.11.2020, 12:13
A moze by pan redaktor zadzwonol do pani dyrektor przedszkola i poprosil o wyjaśnienie owej sytuacji??? Z ta pania wicedyrektor moze coś jeszcze sie znajdzie
zainteresowana
zainteresowana 19.11.2020, 11:18
Z tą wicedyrektorką to faktycznie cyrki jak piszecie. Ktoś to z wydziału edukacji powinien chyba wyjaśnić. Należy się nam rodzicom jakieś wyjaśnienie.
niestety
niestety 19.11.2020, 10:32
Jeden wielki bałagan!
gips
gips 19.11.2020, 11:49
A co robi leniwy Sawaryn?
Glina
Glina 19.11.2020, 13:07
Leniwy Sawaryn powiadasz a to dobre. Gamoniu jeden czy ty myślisz że te twoje komentarze robią na kimś wrażenie? Otórz nie tylko na tobie samym . Także pisz dalej bo widzę że covid ma różne objawy. Niektórym pada na mózg.
chichot
chichot 19.11.2020, 14:10
Tomek nie musiał mieć covida - a padło mu już dawno....

Dzisiaj, 13:07 covid ma różne objawy. Niektórym pada na mózg.
Marka
Marka 19.11.2020, 10:25
Dlaczego nie wszystkie komentarze sa dodawane czy portal igryfino broni i chroni innych zakazonych w tym budynku?
kompoutera nei porzeskoczysz
kompoutera nei porzeskoczysz 19.11.2020, 10:32
Bo po każdym dodaniu musi minąć 5 min i wtedy automat dodaje.
Mama
Mama 19.11.2020, 10:22
Dlaczego wszystkie komentarze nie sa dodawane? Przeciez zapytalam czy panie z drugiego budynku na krzywoustego sa bezpieczne tam chodzi moje dziecko a pani wicedyrektor tez ma potwierdzona koronke a miala kontak z dyrekcja i z innumi praciwnikami ?
pytam
pytam 19.11.2020, 08:32
A dlaczego arch foty, myślałem że to r mucha.
jakoś się wspomagają
jakoś się wspomagają 19.11.2020, 11:19
Bo dziś żeby zrobić mu fotkę to podejrzewam ze trzeba by jechać do Świnoujścia.
smutne
smutne 19.11.2020, 08:27
Jak na wiosnę robili testy w kopalniach, rząd tłumaczył, że tak trzeba, bo bezobjawowi zakażają innych i się rozprzestrzenia. A szerokie testowanie tłumi chorobę zakaźną.
Tak mówili!!!
Jak ma się to teraz do testowania tylko pełnoobjawowych?
Jak 60% testów jest pozytywnych - to kicha z takimi badaniami!!!
To tak, jakby na mammografię kierować kobiety z widocznymi gołym okiem guzami!
Też nie wszystkie wyjdą jako nowotwory złośliwe....
Ale czy mielibyśmy się cieszyć, że 60% skierowań na mammografię kończy się potwierdzeniem diagnozy?
Mama
Mama 19.11.2020, 08:23
A dlaczgo nikt nie mowi ze ze tamta wicedyrektorka czy jak tam tez ma potwierdzony koronawirus a chodzila na budynek na krzywoustego i miala kontak z pania dyrektor i z innymy pracownikami? Czy tamte panie sa bezpieczne ? Tam chodzi moje dziecko i tez sie obawiam .....
pytam
pytam 19.11.2020, 11:13
Mamo, chodziła wszędzie jak wolny człowiek. Jak nie wiedziała , że jest chora to dlaczego miała nie chodzić?
Zaniepokojony rodzic
Zaniepokojony rodzic 19.11.2020, 07:10
Tak to jest, jak przed rodzicami i pracownikami ukrywa się w przedszkolu, że praciwnicy mają pozytywne testy, a reszta czeka na ich wykonanie lub siedzi na L4. Zamiatanie pod dywan tego typu infirmacji nikomu na dobre nie wyjdzie. Jako rodzic wolałabym wiedzieć ale nie bo po co. Pani wicedyrektor oficjalnie na kwarantannie a nieoficjalne z potwierdzeniem pozytywnym testu. Wczesniej biegała od sali do sali na Sprzymierzonych z zajęciami. Caly budynek powinien byś zamknięty na 10 dni kwarantanny, bo nie tylko nauczyciele ale i panie woźne czekają na testy. Wtedy zrobić tam porządną dezynfekcję sal i korytarzy. Dlaczego w przedszkolu nr 2 tak lekkomyślnie podchodzi się do zdrowia i bezpieczeństwa naszych dzieci. Te śmieszne procedury to pic na wodę. Na korytarzach i w szatniach tłok rodziców i dzieci z zabawkami, których ponoć przynosić nie można. Jak mam codziennie tłumaczyć swojemu dziecku , że nie wolno nic brać skoro widzi jak inne dzieci przynoszą i bez konsekwencji wnoszą na salę? Może czas najwyższy, by ktoś z sanepidu zajrzał tam, ale nie z tego gryfińskiego?
zaniepokojona
zaniepokojona 19.11.2020, 11:15
Ale kto ukrywa? Urzędnicy Sawaryna?
Zdziwisz
Zdziwisz 18.11.2020, 23:49
Pytasz podobnie jak np. ten co się dziwi bo nie widział, nie słyszał, nie mówił, nie pamięta.
Lubię ciumkać dzieci bo to nasze jagniątka niepokalane
Lubię ciumkać dzieci bo to nasze jagniątka niepokalane 19.11.2020, 00:32

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Vbbb
Vbbb 18.11.2020, 22:40
To przedszkoke cale powinno isc na tzw. Zdalne chociaż na tydzien. Juz trzecia grupa. Nie ma kadry, mieszaja dzieci w grupach a wozna krzyczy na rodzicow bo np. Nadzwyczajnie zapomniieki maseczki. Tragedia
Myśl
Myśl 18.11.2020, 23:08
Nigdzie nie wejdziesz bez maseczki, a do przedszkola się pchasz, woźna ma rację, że goni.
Fxc
Fxc 19.11.2020, 18:01
Czytaj ze zrozumieniem. Niie pcham sie bez maseczki, zdarza sie sporadycznie niektorym. Nie sa przedstrzegane zadne obostrzenia ale to musi
wuhaowiec
wuhaowiec 18.11.2020, 22:37
Trzeba pamiętać, że po kontakcie z otaczającymi sprzętami i elementami wyposażenia koronawirus jest w stanie przetrwać na niektórych powierzchniach nawet kilka dni. W przypadku plastiku i stali nierdzewnej okres aktywności wynosi 2 - 3 dni, w przypadku kartonów jedną dobę, natomiast gdy chodzi o produkty miedziane 4 godziny. A kto o tym pamięta w przedszkolu? Co ile dezynfekowane są zabawki?
co najmniej 30 s
co najmniej 30 s 18.11.2020, 22:35
rączka rączkę myje
Katecheta
Katecheta 19.11.2020, 00:33
Nie zapomnijcie o niepokalanej i kraniku.
oni nie uczą się na błędach
oni nie uczą się na błędach 18.11.2020, 22:25
Jaki pan, taki kram. Przecież bałagan zaczął się gdzie? W urzędzie!
Nikt o tym nie pomyślał
Nikt o tym nie pomyślał 18.11.2020, 21:16
Przedszkola powinny być dostępne tylko dla rodziców pracujących, zawsze zmniejszyło by to zageszczenie.
Grażyna
Grażyna 18.11.2020, 21:38
A jak to sprawdzisz?
...
... 18.11.2020, 22:14
Nie ma zarządzenia z góry, nic nie zrobisz, a powinni o tym pomyśleć byłoby bezpieczniej.
oburzony rodzic
oburzony rodzic 18.11.2020, 21:15
jak się wybiera kto ma iść na kwarantannę albo wcale to tak to wygląda

Pozostałe