Rekord zakażeń w powiecie i osób zmarłych w danych ogólnych

  • 19.11.2020, 10:35
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rekord zakażeń w powiecie i osób zmarłych w danych ogólnych S.R.
Mamy ponad sto nowych i potwierdzonych zakażeń koronawirusem w powiecie, czyli osób które mają objawy i zgłosiły się wcześniej na badanie. To może oznaczać, że ostatniej doby po raz kolejny zaraziło się ok. pół tysiąca osób! Zważywszy w naszym powiecie mieszka ok. 80 tys. osób zmierzamy do punktu krytycznego... W województwie sanepid odnotował ostatnio prawie 1,2 tys. osób zakażonych. Ministerstwo Zdrowia podało, że mamy w kraju 23 975 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Padł też kolejny smutny rekord - zmarło 637 osób.

-Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dzisiaj 1185 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 28 042 / 270 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Zakażenia koronawirusem w Zachodniopomorskiem z ostatniej doby (dane sanepidu):

· pow. białogardzki – 64 osoby (2 dzieci, 3 młode kobiety, 28 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 19 mężczyzn w średnim wieku, 8 starszych mężczyzn)
· pow. choszczeński – 25 osób (1 dziecko, 2 młode kobiety, 7 kobiet w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 9 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
· pow. drawski – 19 osób (1 młoda kobieta, 8 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 7 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
· pow. goleniowski – 96 osób (1 dziecko, 5 młodych kobiet, 35 kobiet w średnim wieku, 10 starszych kobiet, 5 młodych mężczyzn, 36 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
· pow. gryficki – 27 osób (2 dzieci, 14 kobiet w średnim wieku, 5 starszych kobiet, 5 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
· pow. gryfiński107 osób (2 dzieci, 10 młodych kobiet, 38 kobiet w średnim wieku, 8 starszych kobiet, 7 młodych mężczyzn, 31 mężczyzn w średnim wieku, 11 starszych mężczyzn)
· pow. kamieński – 27 osób (1 dziecko, 4 młode kobiety, 9 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 5 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
· pow. kołobrzeski – 40 osób (1 dziecko, 1 młoda kobieta, 16 kobiet w średnim wieku, 8 starszych kobiet, 12 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
· pow. koszaliński + m. Koszalin – 145 osób (2 dzieci, 11 młodych kobiet, 53 kobiety w średnim wieku, 18 starszych kobiet, 10 młodych mężczyzn, 32 mężczyzn w średnim wieku, 19 starszych mężczyzn)
· pow. łobeski – 22 osoby (3 dzieci, 1 młoda kobieta, 5 kobiet w średnim wieku, 5 starszych kobiet, 1 młody mężczyzna, 3 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
· pow. myśliborski – 108 osób (3 dzieci, 7 młodych kobiet, 40 kobiet w średnim wieku, 14 starszych kobiet, 7 młodych mężczyzn, 23 mężczyzn w średnim wieku, 14 starszych mężczyzn)
· pow. policki – 67 osób (1 dziecko, 4 młode kobiety, 21 kobiet w średnim wieku, 6 starszych kobiet, 3 młodych mężczyzn, 26 mężczyzn w średnim wieku, 6 starszych mężczyzn)
· pow. pyrzycki – 29 osób (1 dziecko, 2 młode kobiety, 7 kobiet w średnim wieku, 7 starszych kobiet, 2 młodych mężczyzn, 9 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
· pow. sławieński – 37 osób (6 młodych kobiet, 20 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 5 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
· pow. stargardzki – 71 osób (2 dzieci, 4 młode kobiety, 25 kobiet w średnim wieku, 11 starszych kobiet, 6 młodych mężczyzn, 15 mężczyzn w średnim wieku, 8 starszych mężczyzn)
· m. Szczecin – 189 osób (9 dzieci, 19 młodych kobiet, 63 kobiety w średnim wieku, 13 starszych kobiet, 14 młodych mężczyzn, 52 mężczyzn w średnim wieku, 19 starszych mężczyzn)
· pow. szczecinecki – 57 osób (3 dzieci, 4 młode kobiety, 22 kobiety w średnim wieku, 7 starszych kobiet, 14 mężczyzn w średnim wieku, 7 starszych mężczyzn)
· pow. świdwiński – 21 osób (4 dzieci, 4 kobiety w średnim wieku, 2 młodych mężczyzn, 8 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
· m. Świnoujście – 21 osób (1 młoda kobieta, 10 kobiet w średnim wieku, 1 młody mężczyzna, 8 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
· pow. wałecki – 13 osób (4 kobiety w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 5 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
RAZEM: 1185 osób

Z przykrością informujemy o śmierci osób zakażonych koronawirusem:
· kobieta l. 63 - pow. kamieński, SPWSZ w Szczecinie
· mężczyzna l. 85 - pow. koszaliński, Szpital Wojewódzki w Koszalinie
· kobieta l. 77 - pow. koszaliński, Szpital - Wałcz
· mężczyzna l. 60 - pow. wałecki, Szpital - Wałcz
· mężczyzna l. 77 - pow. wałecki, Szpital - Wałcz
· kobieta l. 71 - pow. wałecki, Szpital - Wałcz
· kobieta l. 78 - m. Koszalin, Szpital Wojewódzki w Koszalinie
· mężczyzna l. 66 - m. Szczecin, SPSK2 w Szczecinie
RAZEM: 8 osób

Dzisiejszy raport z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw (dane z Ministerstwa Zdrowia):

śląskim (4377),

mazowieckim (3041),

wielkopolskim (2153),

dolnośląskim (1808),

małopolskim (1670),

pomorskim (1499),

łódzkim (1288),

zachodniopomorskim (1185),

lubelskim (1108),

podkarpackim (1096),

warmińsko-mazurskim (1025),

świętokrzyskim (945),

kujawsko-pomorskim (940),

opolskim (682),

lubuskim (641),

podlaskim (517).

Zmarło 637 chorych na COVID-19, co jest największą dzienną liczbą zgonów od początku epidemii.

Ministerstwo zDrowia poinformowało, że wykonano ponad 58 tys. testów.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Oko
Oko 19.11.2020, 23:57
W Moryniu w DPS aby lepiej zwalczać covid zamintowano kilkanaście kamer. Jak załoga zachoruje pensjonariuszy ma pilnowac zakonnica zdalnie na laptopie.
ogi
ogi 19.11.2020, 19:29
Ogólny wzrost liczby zakażeń nie jest zaskoczeniem. Patrząc na doświadczenia globalne, liczba zakażeń wszędzie dramatycznie wzrasta. Bardzo niepokoi mnie natomiast tak duża liczba zgonów. Nie mam dostępu do danych, które mogłyby to tłumaczyć. Być może chorzy zwlekają zbyt długo z szukaniem pomocy w szpitalu? Tymczasem typowe dla tej choroby są nagłe pogorszenia - powiedział w czwartek dr hab. Włodzimierz Mazur.
cóż...
cóż... 19.11.2020, 19:42
Też nieprawda - na wiosnę (z niewiadomych przyczyn, co przyznają specjaliści) pandemia była dla nas łaskawa (patrząc na inne kraje). Rząd zmarnował cały ten kapitał wyjściowy!!!!
Już nie mówiąc, że zmarnował darowany czas....
kalendarzyk
kalendarzyk 19.11.2020, 19:12
Tydzień temu bandyci na 11 listopada zjechali się do Warszawy - i proszę - wzrost. Ciekawe, dlaczego jak kobiety zjeżdżały to liczba malała, mimo że rząd nawet 80 tysięcy testów robił.
Czyżby na prawicy dużo kryptogejów i stąd bliskie kontakty?
Dawid
Dawid 19.11.2020, 15:46
No to mamy efekt demonstracji kobiet, pustych kobiet. Zaraziły wokół siebie wiele osób. Powinny stanąć przed sądem za wprowadzenie zagrożenia życia innym osobom.
do pustaka
do pustaka 19.11.2020, 19:13
Raczej pełne niezaspokojonych chuci kryptogeje tydzień temu na marsz niepodległości się zjechali, che che. Policz sobie - jak potrafisz pustaku....
lewe respiratory
lewe respiratory 19.11.2020, 18:06
Tak jak Szumowina i Pinokio którzy są winni tych zakażeń i śmierci.
kalendarzyk
kalendarzyk 19.11.2020, 19:16
1 września było 500 zakażeń i 20 zgonów. Kto stanie przed sądem za ponad 20 tys i kilkaset zgonów dziennie?
Wszyscy widzieli, że się źle robi - a PiS stołki w rządzie ustawiał. A Pawłowicz z Przyłębską pod osłoną wirusa chciały ideologiczną zmianę w prawie przepchnąć....


Dawid Dzisiaj, 15:46 Powinny stanąć przed sądem za wprowadzenie zagrożenia życia innym osobom
Jolka
Jolka 19.11.2020, 21:23
To Merkel i inni przywódcy państw powinni już wisieć po wiosennych zakażeniach twoim zdaniem. A teraz prezydent Francji jaką karę powinien ponieść? Głupie rozumowanie masz trollu
ale...
ale... 19.11.2020, 22:44
Tylko czy we Francji manipulują liczbami? Czy "gubią" po 11 tysięcy chorych dziennie - pomiędzy sumą raportów sanepidów a danymi ministerstwa?
taka prawda
taka prawda 19.11.2020, 13:45
Generał Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego, był gościem programu "Newsroom". Ekspert przyznał, że aby uzyskać realną liczbę wszystkich zakażeń w kraju, należy dzienną liczbę zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 pomnożyć czterokrotnie lub nawet sześciokrotnie.
dopisek
dopisek 19.11.2020, 14:03
Jest to optymistyczne założenie. Państwo panuje nad chorobą zakaźną, gdy liczba testów pozytywnych wynosi ok. 6% ogólnej liczby - a NIE 60% jak w Polsce...
Skoro testują tylko pełnoobjawowych, i to TYLKO TYCH, CO SIĘ ZGŁOSZĄ I ZGODZĄ I WYKONAJĄ TESTY (na to też wskazał gen Gierelak) - nie wiadomo, jak jest w rzeczywistości...
Jolka
Jolka 19.11.2020, 21:27
Czy ilość testów zmieniła liczbę zarażeń np we Francji? Nie. W Polsce młodzi uważają że nie ma koronawirusa, i jak mają gorączkę nie zgłaszają się do lekarza, chodzą do sklepu i zarażają innych. Mój kolega zmarł zarażony przez syna. Syn rozpaczał, ale już za późno.
ale...
ale... 19.11.2020, 22:46
To już całkiem debilny argument! NO WŁAŚNIE PRZY DUŻEJ LICZBIE TESTÓW TAKI BEZOBJAWOWY SYN BY NIE ZARAZIŁ - ALBO WCZEŚNIEJ BY WYKRYTO!
Teraz rozumiesz po co tyle testów?
Właśnie po to, żeby jak najwięcej wykrywać takich małoobjawowych albo bezobjawowych, którzy stanowią śmiertelne zagrożenie dla innych!
ciekawe
ciekawe 19.11.2020, 13:06
Aż jedna trzecia zmarłych z powodu COVID-19 to pacjenci z cukrzycą - ostrzega prof. Grzegorz Dzida z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Jego zdaniem może to wiązać się z faktem, że cukrzyca często występuje u seniorów.

senior
senior 19.11.2020, 18:08
***** *** i ich troskę o służbę zdrowia
ZUS przyniesie zyski...
ZUS przyniesie zyski... 20.11.2020, 22:41
Taki mem: minister z premierem na konferencji - "jesteśmy przygotowani na drugą falę". Głos staruszka z sali - "A CO Z NAMI?"
cyt
cyt 19.11.2020, 12:58
Najbliższe dni będą przynosiły bardzo wysokie liczby zgonów. Nie możemy się do tego przyzwyczajać - mówi dr Michał Sutkowski. Lekarz przyznaje, że przekroczyliśmy cienką czerwoną linię, a podejście społeczeństwa do zagrożenia koronawirusem wzbudza coraz większy niepokój.
przykład
przykład 19.11.2020, 14:05
czep się poltyków - to ich zachowanie wzbudza największy niepokój.
Knagulec
Knagulec 19.11.2020, 12:39
Gumowiec knago zaczynać tańczyć kankana czy nie?
ten co liczy
ten co liczy 19.11.2020, 12:30
Ile minut trzeba, aby się zarazić covidem, bo siostra pracuje we firmie, w której jej koleżka ma covida a pani derektor mówi, że muszą pracować na jej przyszłość...
nie licz, módl się!
nie licz, módl się! 19.11.2020, 14:06
ty przestań liczyć, zacznij się modlić. Trafisz do szpitala (jak będziesz miał szczęście, to nawet w Szczecinie a nie Gorzowie), to kolejne szczęście ci będzie potrzebne, jak zajdzie potrzeba respiratora... Który będziesz w kolejce?
nestor
nestor 19.11.2020, 11:54
To największa liczba ofiar od początku pandemii. Jeśli doda się do tego, że wychwytuje się ok. 20 procent, to jest tragedia.
Gryf
Gryf 19.11.2020, 11:11
Na testy kieruje lekarz pierwszego kontaktu więc wynika że tylko tyle było pacjentów z objawami .
Knagulec.
Knagulec. 19.11.2020, 12:30
Byłem na testach powiedzieli mi że jestem imbecyl i od czasów Józefa Szwejka z takim przypadkiem jak mój spotykają się po raz pierwszy w tej części europy
Knagulec
Knagulec 19.11.2020, 13:35
Co sie łajzo podszywasz dostaniesz w gacie i tyle tępaku
parodia
parodia 19.11.2020, 11:41
Tylko że to nie nowotwór albo złamanie, a choroba zakaźna. Kierowanie tylko tych z pełnymi objawami, to jak wysyłanie na rentegen tylko tych z kośćmi na wierzchu i przekonywanie, że "mamy mało złamań tej zimy"....
*** ***
*** *** 19.11.2020, 11:06
*** *** ***
arci
arci 19.11.2020, 11:02
58 tys. testów? Przecież już robiono 80 tys?
parodia
parodia 19.11.2020, 11:43
Ostatnio robiono dużo mniej, stąd rzekome spadki. jak 60% "trafionych" to każdy trochę znający się wie, że to parodia a nie walka z chorobą zakaźną.
respirator Szumowiny
respirator Szumowiny 19.11.2020, 11:01
W czwartek, 19 listopada, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 23 975 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 637 pacjentów. To najwyższa dobowa liczba zgonów od początku epidemii. Liczba wszystkich zakażeń wzrosła do 796 798, a zgonów do 12 088. Wyzdrowiało 361 884 osób.

Łatwo więc obliczyć liczbę aktualnie zakażonych - 796 798 minus 361 884 oraz minus 12 088 to daje nam 422 826 osób aktualnie zarażonych.

Do tego należy dodać - Na kwarantannie przebywa 434 034 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęto 24 717 osób.

W sumie w dniu dzisiejszym mamy więc 856 850 Polaków wyłączonych z życia codziennego i pracy a cały świat zazdrości nam sukcesów w walce z wirusem który jest w odwrocie.


Jedynym ratunkiem jest więc tutaj weto wobec unijnego budżetu który jest naszym wielkim sukcesem i pałowanie kobiet pod sejmem.

Daniel
Daniel 19.11.2020, 15:52
A co te baby robią pod sejmem, roznoszą wirusa. Spędzić te baby do jednej hali i niech tam sie zarażają i umierają. Puste baby, nie podoba się wam w Polsce, to niemka może was przyjmie. Imigrantów przyjęła to i takie pustaki też.
szał w oczach...
szał w oczach... 19.11.2020, 19:23
A co ten kurd.upelek o manierach i zachowaniu hitlerka wyczynia wewnątrz budynku! Te wrzaski, groźby - i to widoczne opętanie....
Jolka
Jolka 19.11.2020, 21:32
Szczerze, to powiedział prawdę. W Niemczech za takie urządzanie demonstracji to kara więzienia, a dla uczestników po 10 000 euro mandatu. Powinni u nas też wprowadzić wysokie kary. To i liczba zarażeń by zmalała. Żadna pusta baba by nie wyszła demonstrować.
ale...
ale... 19.11.2020, 22:49
Nikt w Niemczech jak Pawłowicz i Przyłębska nie przepychałyby kontrowersyjnych zmian w prawie ukrywając się pod parasolem epidemii!!!
Kłamiesz po prostu!
Podaj przykład podobnej kontrowersyjnej zmiany prawa w czasie pandemii w krajach demokratycznych!!!
Potem porównuj!
123
123 19.11.2020, 11:01
https://pokazwirusa.pl/mapa-po…

58011 przebadanych próbek
fakir
fakir 19.11.2020, 11:04
A jak były protesty na ulicach to potrafili zrobić ponad 80 tys, a gdy się nasila to robią mniej.
Gryf
Gryf 19.11.2020, 10:57
Więc pandemia rozkręca się w naszym Powiecie myślę że to brak kontroli noszenia maseczek jest powodem tego co się dzieje Policji i nierobów że Straży Miejskiej nie widać.
arci
arci 19.11.2020, 10:54
Jak uzupełniacie materiał to podajcie jeszcze ile zrobiono testów, czy nas nie robią znowu w bambuko.
klug
klug 19.11.2020, 10:50
Ludzie widze umierają w małych nie bardzo przystosowanych do ratowania szpitalach.
iiiiiiii
iiiiiiii 19.11.2020, 10:44
To kicha w takim razie. I co dalej?
orzeł
orzeł 19.11.2020, 11:05
iiiiii ratuj się kto może!
Gumowiec
Gumowiec 19.11.2020, 11:31
Powiedz to knagulcowi bo dzban skórzany charka smarka i jeszcze *** ***
Knagulec