Wzrasta w powiecie liczba ofiar i zarażeń

  • 27.11.2020, 10:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wzrasta w powiecie liczba ofiar i zarażeń
Niepokojąco rośnie liczba zgonów wśród chorych na COVID-19 i liczba osób zakażonych. Ostatniej doby zmarły aż 4 osoby (w tym jedna w gryfińskim szpitalu) w naszym powiecie. Odnotowano też u nas 59 nowych i potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Zarażonych nieco mniej niż ostatnio jest w województwie. W kraju liczba ofiar i zarażeń wciąż jest duża, ale nieco spadła w porównaniu do danych sprzed tygodnia. W piątek resort poinformował o 16.310 nowych przypadkach zakażeń w kraju. Zmarło aż 580 osób.

W naszym gryfińskim szpitalu zmarła ostatniej doby jedna osoba. W placówce przebywa 20 pacjentów.

Do Gryfina transportowani są pacjenci w stanie średnim. I w tym przypadku dochodzi jednak do zgonów…

Na tle kraju liczba zachorowań w przeliczeniu na liczbę mieszkańców jest duża. Pokazuje to mapka zamieszczona w fotogalerii.

Dzisiejszy raport z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:

mazowieckim (1984),

wielkopolskim (1964),

śląskim (1465),

dolnośląskim (1309),

kujawsko-pomorskim (1308),

pomorskim (1206),

warmińsko-mazurskim (1016),

łódzkim (925),

zachodniopomorskim (848),

małopolskim (793),

podkarpackim (781),

lubelskim (778),

opolskim (525),

lubuskim (491),

podlaskim (490),

świętokrzyskim (363).

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czelamy na wypalenie
czelamy na wypalenie 29.11.2020, 11:15
Wirus musi się u nas wyszumieć przecież.
szumoski
szumoski 01.12.2020, 14:33
Coś za długo szumi.
mieszkaniec
mieszkaniec 28.11.2020, 23:06
Wieczny odpoczynek racz dać zmarłemu/zmarłej na COVID-19 Panie, a światłość wiekuista niechaj mu/jej świeci na wieki wieków Amen.
wzrost
wzrost 28.11.2020, 01:57
PO dziadkach przynajmniej spadek będzie
???
??? 28.11.2020, 11:20
A sam to czego się dorobiłeś?
zasłyszane
zasłyszane 27.11.2020, 18:52
premier: panie ministrze, ile dzisiaj chorych?
minister: panie premierze, a ile ma być?
dino
dino 27.11.2020, 19:14
Dobry dowcip!
klepsydry na tablicach się nie mieszczą...
klepsydry na tablicach się nie mieszczą... 27.11.2020, 20:15
patrząc na żonglerkę danymi, oceny specjalistów i utajnianie innych źródeł - to niestety chyba nie dowcip...
ciek.
ciek. 27.11.2020, 16:08
Rząd Danii zdecydował o wybiciu hodowanych w tym kraju norek, po wykryciu nowej odmiany koronawirusa u tych zwierząt. Patogen przeniósł się na ludzi, uznano go za potencjalnie niebezpieczny. Modyfikacje wirusa związane z norkami odkryto na całym świecie. Norki nie są jedynymi zwierzętami, które zakaziły się wirusem SARS-CoV-2.
Wege
Wege 28.11.2020, 11:23
A kury no i świnie - nieczyste zwierzęta według Biblii.
No i widać efekty
No i widać efekty 27.11.2020, 15:49
Wychodzi zamknięcie szpitali ludzie padają na zawały udary i grypy czas nastał wymyślili jakiegoś wirusa oszołomy i są tego tragiczne skutki
Podali od razu, że zaniżyli dzisiaj o 700
Podali od razu, że zaniżyli dzisiaj o 700 27.11.2020, 14:25
A te dane to rządowe? Cha, cha, cha......
Bobik
Bobik 27.11.2020, 13:24
Kilkanaście tysięcy a w zasadzie ok. 15 to nie jest zły wynik zważywszy, że niedawno było prawie 30 tys.
...
... 27.11.2020, 18:54
wtedy, co raportowali 20 parę, było 30 parę. Wykrył to 19 latek. No to rząd utajnił źródła skąd wyciekły PRAWDZIWE dane.
A dzisiaj zgubił 700...
oko
oko 27.11.2020, 12:28
Oj, po akcji kropelki z dolnej będzie więcej
do oko
do oko 27.11.2020, 13:24
Nie kracz!
paweł
paweł 27.11.2020, 12:22
ja miałem gorączkę przez kilka dni i nie można było jak obniżyć, kaszlałem, osłabłem, że brak słów, ból krtani a telefonista (lekarz) stwierdził siedzieć w domu, nie chodzić po sklepach scorbolamid, witamina C, tantum verde. a na pytanie o test - usłyszałem że nie ma potrzeby. takie same objawy kilka dni po mnie miała moja żona i syn. im też testów nie zrobiono. na szczęście już jest OK. nie ma testów nie ma wykryć
Jack
Jack 27.11.2020, 19:22
To lekarze rodzinni nie kierują na testy, bo szkoda kasy. Siedzą sobie wygodnie w fotelach i leczą przez telefon, nieudolnie leczyli w gabinetach, a na telefon chcecie żeby dobrze Was kurowali? Nie rozśmieszajcie mnie
do pisowskiego ścier.wa
do pisowskiego ścier.wa 27.11.2020, 20:28
Idioto to lekarze płacą za testy, na które kierują? A nie rząd płaci? To dopiero podłość pisowska....
Roma
Roma 27.11.2020, 20:50
Jack, po tym co wypisuje pod różnymi art. wygląda, że jest stuknięty.
Ziemba
Ziemba 27.11.2020, 13:26
Trzeba było się starać o test. Jaki to lekarz taki lekkomyślny?
Córka
Córka 27.11.2020, 13:03
Witam Panie Pawle a do jakiej pan przychodni należy?
Gumowiec
Gumowiec 27.11.2020, 11:56
Nierobow banda poprawcie te dane bo nie aktualne. Doszło dzbana
Knagulec
Knagulec 27.11.2020, 16:31
Dojdzie Ciebie w koncu
Ezop
Ezop 27.11.2020, 11:48
A ilu w domu zamarło? Nie podają?
Knagulec
Knagulec 27.11.2020, 13:11
Gumowiec knaga trafiony
RR
RR 27.11.2020, 11:33
Faktycznie mapka zamieszczona w fotogalerii nie napawa optymizmem.
promyk nadziei
promyk nadziei 27.11.2020, 11:26
W województwie ponad 800 to nieźle
niestety