Testowanie nauczycieli w szkołach

  • 11.01.2021, 22:58
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Testowanie nauczycieli w szkołach
Dziś 11 stycznia 2021 r. rozpoczęły się, również w naszym powiecie, testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli. Do programu zapisali się pracownicy szkół podstawowych (głównie las I-III), nauczyciele szkół specjalnych oraz pracownicy obsługi administracyjnej placówek oświatowych.

Zaplanowano, że przed każdą niemal szkołę podstawową w powiecie podjedzie ambulans. W szkole przeprowadzano badania. Medycy pobierali szpatułką wymazy z gardła i nosa.

W Gryfinie zorganizowano to tak, ze nauczyciele szli na badania do przychodni.

Jest to de facto w dużej mierze testowanie osób, które za tydzień wracają do szkół. Od 18 stycznia wracają do nauki stacjonarnej klasy I - IIII. Według zapewnień rządu, wyniki badań nauczyciele poznają pod koniec tygodnia.

Badanie jednak nie zastąpi nauczycielom szczepień. Na te mogą poczekać jeszcze wiele miesięcy.

O akcji pisaliśmy tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/39338,rusza-ogolnopolska-akcja-badania-przesiewowego-nauczycieli-w-kierunku-koronawirusa

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

paranoja
paranoja 12.01.2021, 13:47
Najciekawsze jest to, że rząd ogłosił otwarcie szkół ZANIM poznał pierwsze wyniki testowania nauczycieli.
Według satyry? Ilu mamy chorych, panie ministrze? A ilu mamy mieć, panie premierze?
trzecia fala
trzecia fala 12.01.2021, 12:50
Eksperci ostrzegają przed widmem trzeciej fali, która mogłaby mieć rozmiary podobne do tego, co działo się w Polsce jesienią. Zakażonych przybywa w całej Europie, coraz trudniejsza sytuacja jest m.in. w Czechach i na Słowacji. Minister zdrowia potwierdził, że do Polski dotarł tzw. czeski wariant koronawirusa.
niestety
niestety 12.01.2021, 13:28
Jeśli Niemcy, Czechy, Słowacja, Francja, Wlk Brytania mają gigantyczne liczby zachorowań - to idiota wysyła dzieciaki do szkół w sam środek epidemii!!!
Przecież Polska nie jest jakąś odciętą wyspą - skoro jest od dawna wokół nas, skoro wiele osób z Wlk Brytanii zdążyło przylecieć w grudniu przed zamknięciem lotów - to znaczy, że wirus w Polsce szaleje podobnie jak w innych krajach....
HAVA  NAGILA  AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA  AH AH AH
HAVA NAGILA AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA AH AH AH 12.01.2021, 11:48
https://youtu.be/k4-NnMvyg1A TAŃCZACE PIGUŁY HA HA AH ALELUJA AJWAJ BELA CIOŁKI HA AH AH https://youtu.be/qE3QQd3Qthc YYYYYYYYYACHOOO KAŁ BOY DANCE PRZEBADAJA NAUCZYCIELI TAŃCZACO I ŚPIEWAJACO HA AH AH *** CABARET
to są argumenty
to są argumenty 12.01.2021, 11:23
Te decyzje podejmowane są w sposób niezwykle chaotyczny. Dzieci oczywiście muszą wrócić do szkół, wiem, jak bardzo źle znoszą naukę on-line, ale powrót dzieci do szkół bez odpowiedniego zabezpieczenia nauczycieli może być tragiczny - mówił były minister zdrowia, europoseł PO Bartosz Arłukowicz w programie "Tłit". - Dziwię się ministrowi Niedzielskiemu, że podjął tę decyzję w oparciu o nie wiem jakie dane. Przetestowano część nauczycieli, nie poczekano nawet na wyniki tych testów - zauważył. Arłukowicz zwrócił też uwagę, że "nie ruszyły nawet zapisy seniorów na szczepienia". - Te dzieci, które pójdą do szkół, wrócą do domów, w których będą ich babcie i dziadkowie - podkreślił.
Grzegorz
Grzegorz 12.01.2021, 12:45
To są argumenty - to są celne uwagi.
chory rozum władzy (gminnej i nie tylko)
chory rozum władzy (gminnej i nie tylko) 12.01.2021, 10:52
Gromadzenie nauczycieli w kolejkach w przychodniach czy laboratoriach to wymysł chorego rozumu...
A testowanie "aby testować" to daje odpowiedź na TU I TERAZ...
Po co?
Owszem, badania przesiewowe warto robić zawsze.
Ale akurat nauczycielom to PRĘDZEJ POWINNO SIĘ ROBIĆ PRZESIEWOWE W CZASIE CZYNNYCH SZKÓŁ - we wrześniu i październiku trzeba było robić - ale wtedy nie chcieli...
Rafał
Rafał 12.01.2021, 10:21
Po pierwsze w Gryfinie nikt nie przyjechał do szkoły tylko trzeba było dwoje odstać w kolejce do przychodni a po drugie te badania to bezsens ponieważ do powrotu do szkoły został tydzień i jeszcze dużo może się zdarzyć .
bistro
bistro 12.01.2021, 10:26
Bo tylko Gryfino ma leniwy tercet który nie potrafi logistycznie zorganizować badań dla nauczycieli.
zdziwieni
zdziwieni 12.01.2021, 10:48
/Ale to my musimy organizować jakieś badania nauczycieli? To nasza kumpetencja?
nie czarnowidz tylko realista
nie czarnowidz tylko realista 12.01.2021, 10:01
To za kilka dni będzie wzrost zakażeń.
January
January 12.01.2021, 02:02
Zanim pójdą do szkoły uczyć to jeszcze mogą się zarazić.
pytanie
pytanie 12.01.2021, 01:36
Tylko po co?
generał
generał 12.01.2021, 02:04
Po to aby za tydzień wyruszyć na front walki z pandemią w szkołach.
Daila
Daila 12.01.2021, 09:05
Przez tydzień mogą się zarazić

Pozostałe