Mniej zakażeń, ale więcej ofiar śmiertelnych

  • 16.01.2021, 10:47
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mniej zakażeń, ale więcej ofiar śmiertelnych
Ministerstwo Zdrowia opublikowało dziś w sobotę 16 stycznia 2021 r. dane za ostatnią dobę dotyczące epidemii. Wynika z nich, że zarówno w powiecie, jak i w województwie mamy trochę mniej zakażeń koronawirusem, ale więcej zgonów. Na mapie Polski z dziennym wykazem zachorowań jesteśmy zaznaczeni nieciekawym kolorem (infografika w fotogalerii).

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 37 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Niestety, 1 osoba zmarła.

Wyższy niż ostatnio jest w powiecie gryfińskim współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Dzisiaj wynosi 4,53 (a np. w powiecie myśliborskim 1,99).

Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowych aż 629 zakażeń. Niestety, 31 osób zmarło na choroby współistniejące i COViD-19.

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano najwyższą na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Współczynnik ten wynosi 3,71. W związku z tym nasze województwo na mapie zakażeń jest zaznaczone najciemniejszym kolorem.

W kraju mamy dzisiaj 7 412 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

mazowieckiego (1040),
pomorskiego (741),
wielkopolskiego (696),
kujawsko-pomorskiego (653),
zachodniopomorskiego (629),
śląskiego (608),
warmińsko-mazurskiego (547),
łódzkiego (416),
dolnośląskiego (378),
lubelskiego (358),
małopolskiego (293),
opolskiego (222),
podlaskiego (210),
podkarpackiego (194),
lubuskiego (178),
świętokrzyskiego (120).

Zmarło w kraju 369 osób: z powodu COVID-19 zmarło 69 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 300.

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 15 887 osób, u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (jest 31 176 łóżek przeznaczonych dla takich pacjentów), w tym 1 608 jest pod respiratorami (mamy 2 925 respiratorów) – podało Ministerstwo Zdrowia.

Na kwarantannie przebywa 172 827 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęto 5 895 osób.

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 69,3 tys. testów na koronawirusa.

Łącznie od początku epidemii wykryto w Polsce 1 429 612 przypadki COVID-19. Zmarło 33 213 chorych.

Na koronawirusa do tej pory w Polsce zaszczepiło się ponad 450 tys. osób - wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wopr
wopr 17.01.2021, 22:52
W białych kapuciach na śniegu nie zostawia śladów!
*** ***
*** *** 17.01.2021, 13:30

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

mordek
mordek 16.01.2021, 22:42
Zastanawiające dlaczego przeciwnicy szczepienia tak bardzo martwią się o ludzi, którzy chcą poddać się szczepieniu.
proste
proste 16.01.2021, 22:47
bo agentom obcych służb to psuje ich robotę...
***
*** 16.01.2021, 22:17

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.01.2021, 22:07
Wieczny odpoczynek racz zmarłemu/zmarłej na COVID-19 dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu/jej świeci na wieki wieków Amen.
???
??? 16.01.2021, 22:40
a dlaczego ta światłość ma świecić tylko zmarłym na covida? Reszta w ciemności?
oczadziały
oczadziały 16.01.2021, 22:06
No tak maska chroni żeby cię nie dopadł wirus, czarny kot przynosi pecha, a bocian dzieci. Kup sobie jeszcze jakiś amulet, do kompletu. Oczywiście dla większego bezpieczeństwa.
przechodzień
przechodzień 16.01.2021, 20:19
W Gryfinie już widziała karetkę WOPR. Chyba tą samą.
Czytelnik
Czytelnik 16.01.2021, 18:44
Szanowa redakcjo, transporty realizowane przez WOPR są dziwnym zakresem ostatnio tą karetkę widziałem pod Gryfińskim Szpitalem czy to prawda, że nad realizacją tego zawiaduje niejaki Łukasz?
Czy nie mają dzięki temu ochronki z ramienia gminy?
Kola
Kola 16.01.2021, 17:44
Niemcy przyjeżdżają do Polski niby maja działalność albo odwiedziny rodziny. Nie mają zrobionych testów i mogą zarażać. Znam też kilka osób z Gryfina którzy pracują w Niemczech i chorują na covid19 i oczywiście są w Polsce. Ile osób mogli zarazić, zanim zrobili testy? Z pewnością dużo.
:)
:) 16.01.2021, 15:29
nie jestem sauron,sauron pisze z innej czeci domu
kapitto
kapitto 16.01.2021, 15:19
Ten medyk na zdjęciu najfajniejsze to ma kapcie.
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 16.01.2021, 15:23
bo to jest kapciowy ha ha ah zobacz na ambulans to ambulans WOPR ha ha ah ten jak jeZUS chodzi w tych kapciach po wodzie ha ah ah
:)
:) 16.01.2021, 15:12
(...)
Sauron, przyjmij jeden nick i skończ z mową nienawiści
Komentarz usunięty.
administrator
jakiś
jakiś 16.01.2021, 15:09
karetka wopr czyli co bo pis zrobił bez podmiotów pozarządowych i prywatnych .....
:)
:) 16.01.2021, 15:31

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Sławka
Sławka 16.01.2021, 15:13
Co prawda to prawda. Jakiś ma rację, że się wożą.
:)
:) 16.01.2021, 15:13
(...)
Sauron, przyjmij jeden nick i skończ z mową nienawiści.
Komentarz usunięty.
administrator
Krogulec
Krogulec 16.01.2021, 15:05
WOPR ratuje tych co się topią.
Gumowiec
Gumowiec 16.01.2021, 17:08
Tak jak ty się topisz w mozgotrzepach alkoholiku
niestety
niestety 16.01.2021, 12:25
Skoro na 70 tys nauczycieli 1800 miała wirusa - to znaczy że CO NAJMNIEJ 600 tysięcy Polaków w tej chwili jest chorych, roznosi wirusa i jest poza statystykami.
Co najmniej - bo akurat nauczyciele w ostatnich tygodniach nie byli grupą najbardziej narażoną na zakażenia - nauczanie zdalne, ferie. Co oznacza, że wśród rodzin dzieci może być dużo gorzej...
Bari
Bari 16.01.2021, 15:06
Niestety tak statystycznie to i w rzeczywistości może to wyglądać.
racja
racja 16.01.2021, 16:55
Zdaje się, że spośród nauczycieli, którzy przystępują pojutrze do pracy tylko część zrobiła testy. Czyli tyle samo procent albo więcej (czego by się bali?) jest zakażonych.
O rodzinach dzieci nie mówiąc...
zdziwiona
zdziwiona 16.01.2021, 12:19
Sporo testów jak na piatek zrobili.
Obserwator
Obserwator 16.01.2021, 12:12
Sam znam kilka osob ktore sie nie badaly a napewno byly zarazone, ludzie nie chca siedziec w izolacji i sie nie badaja. Dlatego te wyniki nalezy przemnozyc przynajmniej razy 2.
Ula
Ula 16.01.2021, 12:16
dom Obserwator: Ciekawe czy takie osoby mają świadomość, że mogą mieć krew na rękach. Przecież bez izolacji może dojść do zakażenia i ktoś umrze.
Obserwator
Obserwator 16.01.2021, 13:09
Ja to wiem , sam jestem na kwarantannie i tyle a z takimi ludzmi nie da sie rozmawiac oni lepiej wiedza i nic ich nie interesuje procz wlasnego biznesu. Nie wiem jak ty ale ja juz nie raz strzepilem jezyk bez efektow, wiec wyglada to jak wyglada.
Ula
Ula 16.01.2021, 14:56
Jak ktoś im w rodzinie umrze to niech ich sumienie gryzie do końca życia.
Poprawność
Poprawność 16.01.2021, 11:45
Duży sklep pod gryfinem sprzedawcy i klienci bez maseczek. Sklepy m i p w Gryfinie maseczki na pupach klientów i sprzedawców. Ciekawe skąd u nas w powiecie tyle zakażeń. Jakaś tajemnica
krótko
krótko 16.01.2021, 12:17
Gdzie ten sklep w Pniewie, Gardnie czy gdzie?Trzeba robić zdjęcia i przesłać na policję bo to siewcy koronawirusa czyli śmierci.
smutne
smutne 16.01.2021, 11:39
Specjaliści wypowiadali się, że istnieje szara strefa - ludzie buntują się i nie idą na badania - choćby na południu Polski. To nawet już nie strach przed kłopotami z kwarantanną, izolacją, tylko bunt przeciw polityce władz...
Renata
Renata 16.01.2021, 11:14
Dopóki się nie zaczepimy odpowiednio dużo do populacji to tak niestety będzie.
Mniam mniam
Mniam mniam 16.01.2021, 14:36
Zaproś to się szczepimy pod kolderka
monokl
monokl 16.01.2021, 11:31
Renato chyba ZASZCZEPIMY!
DR  PFAIZER I  SIOSTRA  MODERNA
DR PFAIZER I SIOSTRA MODERNA 16.01.2021, 12:49
WYSZCZEPIMY TAK MAWIA MINISTER BYDŁO SIE WYSZCZEPIA AH AH AH
:)
:) 16.01.2021, 11:26
sama sie szczep hehehe
monokl
monokl 16.01.2021, 12:18
:) a żebys wiedział!. Czekam tylko na swopą kolej.
:)
:) 16.01.2021, 14:42
sie nie doczekasz bo kasta czerwona zaraza jest pierwszwa z T VN i Celebryci
do sraulona
do sraulona 16.01.2021, 16:57
sraulon, Ziobro to kasta ale czerwona?

Pozostałe