
A co radzi Kancelaria Prezesa Rady Ministrów? Oto wytyczne:
Jak zapisać się na szczepienie?
Jest kilka możliwości rejestracji na szczepienie. Zainteresowani mogą zadzwonić na infolinię 989, wyłać SMS o treści SzczepimySie pod numer 664 908 556, skorzystać z e-rejestracji lub zapisać się telefonicznie bezpośrednio w punkcie szczepień. Pamiętaj! Jeśli chcesz skorzystać z ostatniej opcji, nie musisz udawać się do punktu szczepień. Wystarczy, że tam zatelefonujesz.
Zadzwoń na infolinię 989
Infolinia jest bezpłatna i całodobowa. Jeśli nie jesteś w stanie sam zadzwonić, poproś o pomoc rodzinę lub sąsiada. Przed połączeniem przygotuj Twój numer PESEL i kod pocztowy. Po połączeniu z konsultantem podaj swoje imię i nazwisko, PESEL i numer kontaktowy (opcjonalnie). Wybierz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Po rozmowie na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Jeśli nie uda Ci się połączyć z konsultantem, zostaniesz przekierowany do automatycznej rejestracji. Automat zaproponuje Ci kilka opcji, wybierz „Chcę zapisać się na szczepienie”. Zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL i Twojego kodu pocztowego. Potem wybierzesz dla siebie dogodny termin na przyjęcie szczepionki przeciwko Covid-19.
Ważne! Dla każdego pacjenta, który nie otrzyma terminu po kontakcie z infolinią, konsultanci oddzwonią, gdy dostępne będą nowe terminy szczepień.
Wyślij SMS
To nowa forma rejestracji. Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie. System pokieruje Cię krok po kroku: najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.
Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.
Skorzystaj z e-Rejestracji
e-Rejestracja dostępna jest na stronie pacjent.gov.pl. Pamiętaj, że możesz skorzystać z tego sposobu, jeśli masz Profil Zaufany (sprawdź, jak łatwo go założysz).
System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Zapisz się w punkcie szczepień
Do dyspozycji osób, które chcą skorzystać z darmowej szczepionki przeciwko Covid-19 jest blisko 6000 punktów szczepień w całym kraju. Także bezpośrednio w punkcie można zarejestrować się na szczepienie. Mapa z lokalizacjami wszystkich punktów dostępna jest tutaj.
Ważne! Osoby, które ukończyły 80 lat, wciąż mogą zapisywać się na szczepienie. Rejestrację dla tej grupy wiekowej rozpoczęliśmy 15 stycznia. Zatem od 22 stycznia dodajemy kolejną grupę osób (70 – 79 lat).
Zachęcamy do rejestracji przez telefon lub przez internet. Dbajmy o siebie i innych, stosując wciąż obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Rejestracja przez telefon lub online jest prostą, ale też najbezpieczniejszą formą zapisu.
Sitwa byla i bedzie
Racja, dla 80 plus było bardziej przejrzyste - obojętnie, gdzie się rejestrowało, był jeden system - tutaj jakieś listy, listeczki, bokiem, tyłem, osobno - aby nie było przejrzyste, to pisowcy poupychają swojaków w kolejki...
W miejsce pisowców można wstawić wszystkich krewnych i znajomych królika - w zależności od opcji politycznej, materialnej, towarzyskiej - brak przejrzystości reguł aż prosi się o nadużycia - dlaczego popsuto coś, co działało i było przejrzyste przy rejestracji od 15 stycznia?
To skandal pfzychodnie dla swpich znajomych robily listy i potem przekazaly do punktu szczepien dlaczeho nik nie wiedzial ze takie listy sa robione!
Ale i tak powędrowały na koniec listy. Wszystkie przychodnie mogły zorganizować szczepienie.
Dworczyk mowi rejestrujcie sie .ale rejestracji nie mozna dokonac ani przez infolinie ani przez internet ani w punkcie szczepien bo nie ma terminow. Przychodnie dla swoich znajomych zrobily lists szczepien duzo wczesniej .bo kto wiedzial ze robia listy ktore zostana przekazane do punktu szczepien tylko znajomi .a wiec miejscowa sitwa
JAk przy 70-latkach jest bałagan to co będzie dalej?
- A kuriozalne pomysły z wyszczepieniem prokuratorów i agentów służb przed przewlekle chorymi osobami: z nowotworami, dializowanymi, po przeszczepach, pokazują tylko, jak nieprzygotowany jest program. Nie ważne już teraz, czy rząd wycofuje się z tych skandalicznych pomysłów, bo niesmak i dowód na brak przygotowania szczegółów tego programu pozostał - podsumowuje ekspert.
To było na zasadzie: "a nóż się uda". Ziobryści lubią tak po bandzie.
Profesor przekonuje, że "diabeł tkwi w szczegółach", których rząd najwyraźniej nie uwzględnił. Kolejna na liście wątpliwości jest kwestia szczepień w weekendy. Najpierw okazało się, że nie jest to możliwe ze względu na to, że szczepionka Pfizera jest dostarczana do szpitali w poniedziałki częściowo rozmrożona i trzeba ją zużyć w ciągu 5 dni.
- Teraz gdy taka możliwość się pojawiła, dostawy są nie tylko w poniedziałki, ale szpitale nie są w stanie zapewnić kadry do szczepień. Ktoś musi bowiem zatrudnić na stawkach weekendowych dodatkowe pielęgniarki i lekarzy. Czy ktoś zarezerwował te dodatkowe środki? Pamiętam, jak po dojściu do władzy obecnie rządzących, związki zawodowe zafundowały nam wolne niedziele handlowe. Bo przecież jest nieetyczne, żeby sprzedawca pracował w soboty i niedziele. Ale lekarz i pielęgniarki mający podać 42 miliony zastrzyków 21-milionowej populacji w czasie pandemii, która zdarza się raz na sto lat, mają to robić. Najlepiej do końca roku. Mają to robić za darmo? Po godzinach? Czy ktoś o tym pomyślał? Przecież to kolejny cios zadawany ochronie zdrowia przez rządzących - mówi kardiolog.
Zdaniem eksperta błędy i nieścisłości w programie szczepień można zauważyć na każdym kroku. I przywołuje m.in. kwestię rozszerzenia programu szczepień w pierwszej grupie o osoby z chorobami przewlekłymi. Brak szczegółowych informacji, o jakie choroby dokładnie chodzi, otwiera puszkę Pandory i świadczy o braku jasnej strategii.
- Dla mnie, jako lekarza, kardiologa, chorobę przewlekłą ma 18 milionów Polaków z podwyższonym stężeniem cholesterolu, 9 milionów Polaków z nadciśnieniem tętniczym, kilka milionów z miażdżycą naczyń, milion pacjentów z niewydolnością serca i 600 tys. osób z migotaniem przedsionków … wymieniać dalej? Czy wszystkich tych pacjentów mogę poinformować, że mogą się wcześniej zaszczepić niż ich rówieśnicy? Gdzieś to jest napisane w polskim programie? - pyta lekarz.
- Generalnie, coś jest w żarcie powtarzanym pomiędzy lekarzami, że pech prześladuje ten program przez pierwszy przymiotnik. Opatrzenie czegoś hasłem "narodowy, wyklęty, przeklęty" dla wielu z nas od kilku lat zapowiada tylko rozdmuchane ambicje, nierealne cele i merytorykę z kartonu - alarmuje profesor.
Czy można w Gryfinie zrobić bezp test na przeciwciała? Po covidzie żeby wiedzieć
W Diagnostyce na Prostokącie zrobisz.
Ale za 65 zł
Nie przejmujcie się tak. U nas na Ukraine szczepionki przyjdą dopiero w marcu. I to niewiele - 2 mln chińskiego Sinovas o skuteczności według Brazylii 50 proc.
Ale my się nie porównujemy do Ukrainy, tylko do Niemiec!
Rząd z wakcynacji robi wielkie polityczne show, a tu na dole widać jak jest naprawdę.
W 1963 roku w czasie epidemii czarnej ospy przez 20 dni zaszczepiono 2,3mln ludzi! A przez 8 miesięcy - 8mln!!!
I nawet gdyby szczepionka była dostępna, to patrząc na organizację - rzez nie do pomyślenia w dzisiejszym systemie...
Wrocławski sanepid i lekarze zaszczepili wówczas 3,7 mln mieszkańców dawnego woj. wrocławskiego. Operacja trwała od 16 lipca do 10 sierpnia 1963 roku - czyli mniej niż miesiąc. Dziennie szczepiono ponad 140 tys. osób
I tak przychodnia dostanie tylko 30 szczepionek na tydzień.
Makabra dodzwonić się do przychodni.
Komentarz zablokowany
Komentarz został zablokowany przez administratora.
Moja mama wykonała 36 połączeń i się nie dodzwoniła do przychodni w Gryfinie. Nasza służba zdrowia to jakaś porażka. Ludzie starsi będą umierać i to wcale nie na Covid-19 , ale na brak opieki zdrowotnej. Moja mama jest osobą po 70 -tce na e- receptę czeka już przeszło dwa tygodnie , po każdym telefonie na recepcji zapewniają ją że lekarz oddzwoni i na tym koniec. To skandal jak traktuje się teraz pacjentów!!!. Zwierzęta są lepiej traktowane niż ludzie bo do weterynarza można się dostać bez problemu. 👎
Zmienić przychodnie ! Ja na Parkowe po godzinie mam receptę
Norma że najpierw na listy wpisują swoich przy***sów i znajomych znajomej !!
Szary plebs na koń u jak przeżyje !
sokół niech powie jak te willę wymancił od miasta ha aha h na covid 19 ha ha aha ha
Jak system padł dla 70-latków to jak będzie dalej?
Burdel totalny z tym rejestrowaniem ! Najpierw seniorów się izoluje ,godziny dla seniorów i.t.p
A nagle tysiące ich się zgania pod przychodnie w kolejki bo za h...uja się nigdzie nie dodzwonisz !!