Wsparcie także dla gryfińskiej placówki

  • 23.01.2021, 18:51
  • AR
Wsparcie także dla gryfińskiej placówki igryfino Wizyta marszałka w PZAZ w Gryfinie w lipcu 2020 r.
Zakłady Aktywności Zawodowej z Pomorza Zachodniego otrzymają w bieżącym roku wsparcie Marszałka Województwa. Dziewięć placówek skorzysta ze środków Urzędu Marszałkowskiego oraz funduszy PFRON. Pomoc wykorzystają na częściowe pokrycie kosztów działalności bieżącej oraz na zadania inwestycyjne. Pieniądze dostanie też Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Gryfinie.
Ostatnio podpisano umowę o dofinansowanie z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Kołobrzegu.
-ZAZ to miejsce wyjątkowe. To nie tylko miejsce kojarzone z pracą czy etatem. To przede wszystkim miejsce terapii i rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnością. W ostatnim czasie placówki przeszły wiele pozytywnych zmian. Było to możliwe dzięki pomocy samorządu województwa, a także środkom unijnym Regionalnego Programu Operacyjnego – podkreśliła członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.
W 2021 roku Urząd Marszałkowski przeznaczy dla ZAZ-ów ponad 20 mln zł. Blisko 4 mln zł pochodzi z budżetu województwa, a 16,3 mln zł to fundusze PFRON będące w dyspozycji władz samorządu województwa.
Pierwsze z wymienionych środków zostały na początku stycznia przyznane dziewięciu zachodniopomorskich placówkom. Ze wsparcia, oprócz Kołobrzegu, skorzystają także:
1/ ZAZ „Centralna Kuchnia” Stargard prowadzony przez PSONI Koło Stargard – 480 tys. zł;
2/ ZAZ Goleniów prowadzony przez Gminę Goleniów – 670 tys. zł;
3/ MZAZ Dobra prowadzony przez PSONI Koło Szczecin – 850 tys. zł;
4/ ZAZ Kamień Pomorski prowadzony przez PSONI Koło Kamień Pomorski – 320 tys. zł;
5/ ZAZ Juchowo prowadzony przez Fundację im. Stanisława Karłowskiego – 314,2 tys. zł;
6/ ZAZ „Szansa” Choszczno prowadzony przez Gminę Choszczno – 260 tys. zł;
7/ ZAZ Gryfino prowadzony przez Powiat Gryfiński – 200 tys. zł;
8/ ZAZ Wałcz prowadzony przez Powiat Wałecki – 382 tys. zł.
Zakłady Aktywności Zawodowej na Pomorzu Zachodnim świadczą m.in. usługi krawieckie, gastronomiczne, poligraficzne, pralnicze, ogrodnicze, stolarskie, przetwórcze, piekarnicze, meblarskie, samochodowe czy rękodzielnicze. Zatrudniają ponad 800 osób. Prawie 700 z nich to osoby o znacznym lub umiarkowanym stopnia niepełnosprawności, u których stwierdzono autyzm, upośledzenie umysłowe czy chorobę psychiczną. Największe placówki znajdują się w Dobrej koło Szczecina oraz w Goleniowie.
AR

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sumienie polityka
sumienie polityka 25.01.2021, 21:47
Kiedy p. Sawaryn dotrzyma słowa i wspomoże ZOZ?
Hohito
Hohito 24.01.2021, 22:20
Olgiert wygląda jak młody Keanu Reeves
:)
:) 24.01.2021, 22:27
gminny format jest inny:)
https://www.igryfino.pl/wiadom…
kinol
kinol 24.01.2021, 22:23
Hohito a co? Zazdrość dupke marszczy?
Knagulec
Knagulec 24.01.2021, 22:45
Gumowcowi juz dawno zwieracze puściły
ona
ona 24.01.2021, 21:38
ZAZ Gryfino dostał najmniej ewka nie dała rady więcej załatwić?
:)
:) 24.01.2021, 22:27
A co Sawaryn załatwił? Z Nikitińskim i Milerem?
Gość bez domu
Gość bez domu 24.01.2021, 20:52
Kryzys ? jaki tam kryzys, czy skoaczo ze 10 pjętra? czy firmy sprzedajo? czy furki do komisu wstawjajo ? Tego nie widzę, natomiast widzę że trwa gigantyczny dodruk pustych pieniedzy, te pieniądze nie są efektem pracy tylko maszyn drukarskich, ale widzę że świadomość tego ma może 5-8% ludzi. Ta pusta kasa drukowana jest wszedzie w Polsce czy w Niemczech, pytanie jak twórcy tego ekonomicznego szaleństwa zamierzają to wszystko sprowadzić na normalne tory ekonomii i gospodarki. Ludzie zadna drukarnia nie wypracuje realnej gospodarki takich cudów nigdy nie było i nie będzie.Za rok może dwa albo dojdzie do likwidacji obecnego modelu gospodarczego, współczesny kapitalizm zbankrutował czego jesteśmy świadkami.
Jurek
Jurek 24.01.2021, 19:34
Olgiert widziałem cię kiedyś w gryfinie dobrze wyglądasz jak na daceta przed 50 nawet bardzo
Do jurka
Do jurka 24.01.2021, 20:16
Chodzilo co o docenta czy faceta
cierpliwe
cierpliwe 24.01.2021, 11:38
Panie Sawaryn czy pan pamięta co pan deklarował dla ZOZ. My pamietamy.
88
88 24.01.2021, 08:55
Powiat Gryfiński z najmniejszą sumą wśród obdarowanych.
cierpliwe
cierpliwe 24.01.2021, 11:40
Bo Gryfiński ZOZ sobie jakoś radzi. Ale te 200 tys. to i tak dużo więcej niż zero z gminy od pana Sawaryna.
Króliczki plejboja
Króliczki plejboja 24.01.2021, 08:27
Olgier powinien być playboyem
gryfińskie "plejboje" trzy...
gryfińskie "plejboje" trzy... 24.01.2021, 10:51
patrząc tu - konkurencji raczej nie ma...

https://www.igryfino.pl/wiadom…
przestroga
przestroga 24.01.2021, 11:14
nie klikajcie na link, bo zwymiotujecie śniadanie!
Gumowiec
Gumowiec 24.01.2021, 06:31
Knagulcowi dajcie wsparcie bo wyżera wszystko w smietnikach
Uszatka
Uszatka 24.01.2021, 00:17
Ta pani patrzy na olgierta jak by była zakochana w nim
ech...
ech... 24.01.2021, 10:11
a ty się naucz polskiej odmiany - nie pisz ze słuchu zagraniczny trollu rosyjskojęzyczny...
tak sądzę
tak sądzę 24.01.2021, 10:41
ech to rodzimy głupek z wiadomej partii.
Magda
Magda 24.01.2021, 00:50
Bo to przystojniak jest a nie to co burmistrz Gryfina brzuchaty z brudnymi butami.
Mirosława
Mirosława 24.01.2021, 06:23
Racja olgiert wygląda jak playboy
answer
answer 23.01.2021, 23:35
Sawaryn obiecywał, że będzie wspierał ZOZ i co? Gdzie to konkretne wsparcie na miarę gminy z której pracują tam tak wielu niepełnosprawnych?
Ja
Ja 25.01.2021, 16:43
ZAZ
Miś
Miś 23.01.2021, 23:45
On czasem powie prawdę jak się pomyli.
Ciśnienie 210/147
Ciśnienie 210/147 23.01.2021, 22:49
Dziekujemy ci olgiercie ale pieniądze sie tozejdą
Niepełnosprawny
Niepełnosprawny 23.01.2021, 23:21
I o to chodzi sawaryniarzu. Mają się rozejść na nas niepełnosprawnych. Tylko ludzie od burniszcza nam przeszkadzają.
oni tak mają...
oni tak mają... 23.01.2021, 23:44
A tercet przypadkiem nie oddał forsy na pałacyk pod lwami, bo się okazało, że nie mieli przygotowanego planu?
TO najgorsi z najgorszych
TO najgorsi z najgorszych 24.01.2021, 06:34
Oddał tylko to kilka lat temu. Oddał też dotacje na renowację stadionu 2,5 miliona, na drogę do Steklinka 5 milionów, na pałacyk 6 milionowa, nawet na halę. Potem na tą halę w drugim rzucie coś wywalczył ale cena tej hali jest całkowicie nieznana nawet radnym, na targowisko i kilka innych. I
rózga
rózga 23.01.2021, 22:05
Świetnie, gratulacje.
kod
kod 23.01.2021, 20:31
typowa propaganda
kod jak tak można
kod jak tak można 23.01.2021, 21:59
Jak propaganda? To są konkretne pieniądze dla konkretnej instytucji. Tu pracują osoby niepełnosprawne! To prawdziwa pomoc, a nie deklarowanie.
spokojna
spokojna 23.01.2021, 22:30
koda zostaw, bo on uwielbia rządową propagandę. Jest zaślepiony.
nienawidzą ludzi...
nienawidzą ludzi... 23.01.2021, 22:15
pisowcy tak mają - jak z ochroną życia - a po narodzeniu patrz na męczarnie dziecka, bo 9 mln kosztuje terapia! TYLKO 9mln w skali budżetu państwa (kilkanaście dzieci rocznie - jedna dotacja dla TVP załatwiłaby parę chorób)...
przykre
przykre 23.01.2021, 20:15
ZAZowi dostało się podczas pandemii.
taki czas
taki czas 23.01.2021, 20:20
Jak innym firmom.
opiekun
opiekun 23.01.2021, 20:14
Dziękujemy!

Pozostałe