Niemcy: rząd planuje bezpłatne testy na koronawirusa dla wszystkich obywateli

  • 16.02.2021, 19:16
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Niemcy: rząd planuje bezpłatne testy na koronawirusa dla wszystkich obywateli Fot. Internetowe Konto Pacjenta gov.pl
Od 1 marca 2021 r. każdy obywatel Niemiec powinien mieć prawo do bezpłatnych szybkich testów na koronawirusa - powiedział we wtorek minister zdrowia Jens Spahn . Według serwisu RND chce on rozszerzyć krajową strategię testowania, korzystając z faktu, że szybkie testy antygenowe są teraz dostępne na rynku w wystarczających ilościach.
Według planów Spahna bezpłatne szybkie testy powinny być dostępne nie tylko w ośrodkach publicznej służby zdrowia, ale także w prywatnych gabinetach lekarskich, dentystycznych czy aptekach. Koszty testowania ma ponosić rząd federalny.
 
-Obecnie na rynku dostępne są znacznie szybsze testy. Dlatego wszyscy obywatele powinni mieć możliwość bezpłatnego wykonania testów antygenowych przeprowadzanych przez wyszkolony personel - powiedział Spahn we wtorek 16 lutego 2021 r. w rozmowie z serwisem informacyjnym RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).
 
Rozszerzenie krajowej strategii testowania przewiduje również, że testy możliwe do wykonania w domu powinny być dostępne natychmiast po ich oczekiwanej wkrótce akceptacji przez Federalny Instytut ds. Leków i Wyrobów Medycznych (BfArM). Ministerstwo zdrowia prowadzi już negocjacje z różnymi producentami testów w celu zabezpieczenia odpowiednich ilości na rynek niemiecki.
 
-Nowe szybkie testy (...) zostaną sprawdzone i zatwierdzone tak szybko, jak to możliwe - zapewnia Spahn. -Te testy mogą przyczynić się do bezpiecznego życia codziennego, zwłaszcza w szkołach i żłobkach - podkreślił minister zdrowia. (PAP)
 
bml/ akl/
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

omi
omi 17.02.2021, 20:17
Taaa... zagrożeniem to są ci co to się nie chcą szczepić i twierdzą że to wszystko to ściema. Pozdrowienia dla dzbanów
sauron
sauron 17.02.2021, 10:55
Słyszałem, że niepokornych będą w ob ozach zamykać.
łowca trolli
łowca trolli 17.02.2021, 12:17
A co Sauron, masz takie azjatyckie doświadczenia?
che che
che che 17.02.2021, 13:18
W Chinach ale i Tybecie i Hongkongu - takie standardy demokracji...
sauron
sauron 17.02.2021, 08:24
ciemnogrod łyka wiadomosci jak zaprogramowani..........inteligencja zachodnia hihihihih
che che
che che 17.02.2021, 13:20
Smacznego nietoperza z Wuhan, trollu o inteligencji... pantofelka
łowca trolli
łowca trolli 17.02.2021, 12:14
To nie łykaj ciemnogrodzie sauronie, płatny trollu obcej propagandy.
Kalkulacja
Kalkulacja 17.02.2021, 00:04
Narazie są.. za 2 euro 6 porządnych masek medycznych z filtrem co miesiąc... Inny kraj inne szacunek do obywatela. Oni wolą zapobiegać niż potem leczyć..
sauron
sauron 17.02.2021, 10:48
Ciekawe ile będzie przypadków bakteryjnego i grzybiczego zapalenia dróg oddechowych po paru tygodniach ciągłego stosowania tych masek i oddychania pół dnia własnymi wyziewami. Ale co tam, wrzuci się to na konto złego wirusa.

Przestań rozpowszechniać fake newsy na temat maseczek.
administrator
che che
che che 17.02.2021, 13:21
sraulon, prymitywie, jak ubierzesz majtki na "parę tygodni" nie wiń materiału, że zaśmierdniesz i złapiesz grzyba...
Sauron
Sauron 17.02.2021, 09:43
Hehe maski spawalnicza sobie nos co za troski ,wytresowalo sobie jak małpy z cyrku
łowca trolli
łowca trolli 17.02.2021, 12:13
Jedyna tresowaną małpą od fake newsów pod tym postem jesteś ty.
KINOL
KINOL 17.02.2021, 09:23
ZAPOBIEGAĆ ZAMIAST LECZYĆ - ŚWIĘTE SŁOWA
sauron
sauron 17.02.2021, 10:57
A co latem miałeś ??? Były jakieś obostrzenia ? Jakoś nie widziałem tych masowych trupów na ulicach.
cheche
cheche 17.02.2021, 13:23
Sraulon - w Chinach może trupy na ulicach leżą - rozjeżdżacie czołgami jak na Placu Niebiańskiego Pokoju - ale u nas chorzy umierają raczej w domach albo szpitalach. Mimo wszystko...
łowca trolli
łowca trolli 17.02.2021, 12:10
Sauron trollu, u as w Azji nie było trupów na ulicach? Nie widziałeś?
cheche
cheche 17.02.2021, 13:24
W Chinach zamknęli dostęp do informacji, betonowymi zaporami zagrodzili miasto - takie standardy...
Sauron
Sauron 16.02.2021, 20:56
Te same kłamstwa od roku
łowca trolli
łowca trolli 17.02.2021, 12:11
Jako trolla od kłamstw należy rozumieć twoje słowa odwrotnie.
Sauron
Sauron 16.02.2021, 20:55
Niby zawsze były hehehe co za propaganda
łowca trolli
łowca trolli 17.02.2021, 12:12
Nie używaj słów których nie rozumiesz ( w tym przypadku "propaganda") i przestań parać się fake newsami.

Pozostałe