To chwila ważna zarówno w wymiarze gospodarczym jak i kulturowym – powiedział Kaczyński

  • 06.03.2021, 12:12
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
To chwila ważna zarówno w wymiarze gospodarczym jak i kulturowym – powiedział Kaczyński Andrzej Ryfczyński
Lista tych, którzy zostali zaproszeni na uroczystość chrztu maszyny TBM oraz początku jej pracy była długa. Przyjechali m.in. premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński, który jest de facto naczelnikiem państwa. Wyspiarka tego dnia była nr 1. Najważniejsze jednak, że stała przeprawa w połączy wyspy Uznam i Wolin.

-Ta inwestycja, jeśli brać pod uwagę je ekonomiczne przesłanki, mogła być i była poddawana w wątpliwość - podkreślił Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. - Rozpoczęcie wiercenia tunelu, to chwila ważna zarówno w wymiarze gospodarczym jak i kulturowym, która mam nadzieję zostanie zapamiętana – ocenił w Świnoujściu naczelnik Jarosław Kaczyński.

Wicepremier przypomniał też słowa swego brata – Lecha Kaczyńskiego, że „silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu”. Wśród oficjeli na piątkowej uroczystości chrztu maszyny TBM byli prawie sami członkowie PiS ale i władze samorządowe Świnoujścia. Jak już wspominaliśmy maszynie TBM nadano imię Wyspiarka.

TBM – Tunnel Boring Machine - waży ponad 3 tys. ton i ma 105 metrów długości. Posiada tarczę o średnicy… 13,4 m. Wyspiarka wydrąży pod Świną tunel o długości 1484 metrów.

Wiele szczegółów dotyczących prac podaliśmy wczoraj tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/39994,premier-mateusz-morawiecki-i-wicepremier-jaroslaw-kaczynski-na-budowie-tunelu-pod-swina

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (89)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

śmiszek ha ha ah
śmiszek ha ha ah 07.03.2021, 20:57

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

jarek zawsze dziewica  7 rakieta
jarek zawsze dziewica 7 rakieta 07.03.2021, 19:23
admin bez filmu ten wpis nie ma sensu ha ha ah *** dzieci iluminatów rzadzą polską cda ha ha ah

To nie jest miejsce na wklejanie linków. Jak nie masz nic do powiedzenia od siebie, to po prostu nie komentuj. 
administrator
taki satanistyczny młyn jak ten z jeruzalem hymny williama blaka ha ha…
taki satanistyczny młyn jak ten z jeruzalem hymny williama blaka ha ha ah 07.03.2021, 19:35
a po co pisać jak film by wyjasnił ze to teatrzyk dla idiotów i pod publiczkę ha ha ah *** *** ***
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 07.03.2021, 19:00
*** wzbogacimy sie szalenie ha ha ha księzyc jest złoty wiec go się złupi ha ha ha kabaret
7 rakieta  ha ha ah TEATR TRWA  HA HA AH  PANDEMICZNY
7 rakieta ha ha ah TEATR TRWA HA HA AH PANDEMICZNY 07.03.2021, 14:47
 ADRESY DELEGATUR ABW W POLSCE NIE SA PRZYPADKOWE HA HA AH ZOBACZ GDAŃSK SUMA LICZB 52 CZYLI SATURN 5+2 =7 KATOWICE TO 13 13*52 676 2024 RESET WARSZAWA TO SZCZYT TRÓJKĄTA 2A 2+1 BO A NUMEROLOGICZNIE TO 1 I MAMY 3 TRÓJKAT RÓWNOBOCZNY SZCZYT PIRAMIDY ITD
TAJNY PLAN UCIECZKI POLSKIEGO RZADU YT  HA HA AH
TAJNY PLAN UCIECZKI POLSKIEGO RZADU YT HA HA AH 07.03.2021, 14:09
https://www.google.com/url?sa=… OKOPOWA 9 W SZCZECINIE MAŁOPOLSKA 15 1+5=6 I MAMY 69 HA HA AH https://www.google.com/url?sa=… KA RABINEM HA HA HA
GALAKTYKA KUR WIKS
GALAKTYKA KUR WIKS 07.03.2021, 12:38
a kapitan dopa z ABW pierwszy prysnie tym tunelem po akcji z KA RABINEM HA HA AH https://youtu.be/MDxeq8dvZAc?l…
TAJNY PLAN UCIECZKI  POLSKIEGO RZADU  HA HA HA
TAJNY PLAN UCIECZKI POLSKIEGO RZADU HA HA HA 07.03.2021, 12:32
robią tunel bo ciocie masońskie będa grzać do brukseli do bunkra i w alpy jak kwasniewski niby na narty w razie W *** juz nie mamy granicy w zaleszczykach ha ha ah
Z netu
Z netu 07.03.2021, 11:10
Jest mi wstyd! Wstyd za kraj afer, chaosu i lejącego się z ust rządzących kłamstwa. Wstyd za państwo klerykalne ,homofobiczne ,kołtuńskie i zacofane cywilizacyjnie. Wstyd za partię(sektę?,mafię?) ,która zniszczyła wizerunek Polski i przyprawiła nam gębę tępego wieśniaka wiecznie się awanturującego. Wstyd za rodaków , którzy za parę socjalnych datków sprzedali swój rozum, wolność i przyzwoitość.
Wróżka
Wróżka 07.03.2021, 17:56
Mnie przeraża wizja przyszłości Polski.. W jakim reżimie, , zacofaniu zaścianku Europy przyjdzie żyć naszym potomnym..
Bill
Bill 07.03.2021, 10:33
Ktoś policzył skutki ekonomiczne tego przedsięwzięcia?
Melanie
Melanie 07.03.2021, 10:24
Trzeba być agentem obcego państwa, pochodzić z czerwonej dynastii i trzeba mieć podłą, złodziejską naturę. A ponieważ nie było rozliczeń, to te bandy ciągle jeszcze grasują po Polsce i wyrządzają olbrzymie szkody. Swoje dywersyjne działania rozszerzyli na unię i ciągle na nas szczują i żądają kar dla naszego państwa. Rząd musi znaleźć sposób na rozwiązanie tego problemu.
do duraka
do duraka 07.03.2021, 12:29
Melanie tyle lat po wojnie, a u was na Kremlu dalej, że jakieś AK " bandy ciągle jeszcze grasują po Polsce".
politruk zostanie politrukiem, tylko nazwy zmieni...
politruk zostanie politrukiem, tylko nazwy zmieni... 07.03.2021, 13:21
z tego samego podręcznika dla politruków się uczą... Ostatnio okazało się, że nibypolscy narodowcy dostawali dotacje od rosyjskich prokremlowskich oligarchów...
cie kawa
cie kawa 07.03.2021, 15:02
politruk a nic nie słyszałem, masz jakieś linki?
prawda
prawda 07.03.2021, 15:28
to się współcześnie nazywa "współpracą biznesową" - tylko jak się obejrzy właścicieli tych firm, to włos się jeży na głowie, kto finansuje życie polskich "patryjotów"...
CZAKI
CZAKI 07.03.2021, 09:55
Jeszcze tej kaczki tam brakowało
konstatacja
konstatacja 07.03.2021, 09:43
Polityka zawsze przyciągała świrów.
sauron
sauron 07.03.2021, 08:50

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

sauron
sauron 07.03.2021, 08:45

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Analityk
Analityk 07.03.2021, 08:45
Sauron ma tyle samo liter co psychol. Przypadek? Nie sądzę.
sauron
sauron 07.03.2021, 08:44
Zobaczyli Prezesa i juz się zlecial lewacki kwik pluc jadem
Wniosek
Wniosek 07.03.2021, 18:01
prezes (zwłaszcza taki) pisze się z małej litery..Wszyscy zwolennicy tego osobnika.... jakoś mnie nie dziwi, mają braki nawet w pisowni.
nikt nie skowycze tak ja sraulon
nikt nie skowycze tak ja sraulon 07.03.2021, 10:38
A ty widzisz prezesa i piszesz "potężne wiertło Mateusza" - przypadek? Fantazje? Pragnienia?

Sauron Wczoraj, 20:53 Potężne wiertło Mateusza wydrąży
do saurona
do saurona 07.03.2021, 09:36
Przecież nikt oprócz ciebie i kilku innych trolli nie kwiczy i nie pluje jadem.
diagnoza
diagnoza 07.03.2021, 10:36
przecież sraulon parę dni temu atakował rząd - zapomniał nick zmienić. Nigdy nie atakuje Chin, rzadko Rosję - zawsze Unię. I zawsze chce podzielić naród polski i skłócić z Europą i osłabić Polskę...
A inne nicki - też on obsługuje...
sauron
sauron 07.03.2021, 08:43

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

sauron
sauron 07.03.2021, 08:39
Brawo rząd, dwie piękne, wiekopomne inwestycje: tunel i Przekop Mierzei Wiślanej. Serce rośnie. Tubylcy powinni się cieszyć, po tylu latach wyspa Uznam połączona z macierzą. Chociaż, jak mawiają teutońscy mandaryni, po co ten tunel skoro od Niemiec można swobodnie dostać się na wyspę, zaś bo lszewiccy barba rzyńcy - po co przekop skoro jest Zatoka Pilawska.
do prymitywa, co nawet sam nie potrafi pomyśleć...
do prymitywa, co nawet sam nie potrafi pomyśleć... 07.03.2021, 10:47
Co za pogarda nazywać "tubylcami" Polaków - tylko pełen pogardy obcy troll może tak napisać...
do saurona
do saurona 07.03.2021, 09:38
A tobie się nie nudzi raz wspierać rząd a drugim razem go wyśmiewać?Czy mylą ci się kopiowane wpisy?
Analityk
Analityk 07.03.2021, 08:38
Sauron ma tyle samo liter co cymbal. Przypadek? Nie sadze
lepiej
lepiej 06.03.2021, 23:51
Taa, sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą. Poczekajmy jednak z ocenami.
cierpliwy
cierpliwy 07.03.2021, 00:09
Na razie to początek długiej drogi.

Pozostałe