Czworonogi w policji też przechodzą na emeryturę

  • 07.03.2021, 16:42
  • Policja
Czworonogi w policji też przechodzą na emeryturę Policja
Pies patrolowo-tropiący Alex, który służył w policyjnejjednostce odszedł na emeryturę. Przyjazny dla ludzi, stanowczy wobec przestępców i zawsze wierny swojemu przewodnikowi. Owczarek niemiecki zamieszkał ze swoim opiekunem młodszym aspirantem Bartoszem Trzuskawskim.

We wtorek (2 marca) Alex - pies patrolowo-tropiący służący w żagańskiej jednostce odszedł na zasłużoną emeryturę. Owczarek niemiecki służył w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu od 2014 roku, jednak zanim rozpoczął swoją służbę na rzecz mieszkańców powiatu żagańskiego najpierw wraz ze swoim przewodnikiem uczestniczył w specjalistycznym szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Młodszy aspirant Bartosz Trzuskawski przez lata wspólnej służby poświęcał Alexowi mnóstwo czasu, dbał o jego odpowiednią dietę oraz codzienne treningi. Między Bartkiem i Alexem wytworzyła się bardzo szybko wspólna więź, która pielęgnowana była przez lata. Nie dziwi nas to, że na emeryturze Alex zamieszkał właśnie ze swoim przewodnikiem.

Podczas wieloletniej służby owczarek niemiecki wielokrotnie brał udział w ściganiu sprawców czynów zabronionych, tropieniu osób zaginionych, zabezpieczeniach imprez masowych. Alexa znają również doskonale dzieci, ponieważ niejednokrotnie uczestniczył on w spotkaniach profilaktycznych, gdzie równocześnie odbywały się pokazy jego umiejętności. Od wtorku Alex jest emerytem. Psiakowi dziękując za wieloletnią służbę życzymy zdrowia i dużo odpoczynku.

Policja

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

An
An 08.03.2021, 07:53
Piękny piesek <3
prawda jest brutalna
prawda jest brutalna 07.03.2021, 17:14
Ładny gest ze strony policjanta. Przewaźnie nie wiedza co z nimi zrobić.
Emil
Emil 07.03.2021, 16:51
Podejrzewam, że to wyjątek.

Pozostałe