W czasie pandemii stawiają na nowoczesne nauczanie

  • 08.03.2021, 12:58
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W czasie pandemii stawiają na nowoczesne nauczanie
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie rozpoczęli realizację projektu nazwą „Nowoczesna edukacja – nowoczesny nauczyciel w dobie pandemii”. Działanie ma być odpowiedzią na problemy placówki w czasie trwania epidemii.

Inicjatorami projektu są nauczycielki z ZSP w Gryfinie Beata Piekarz i Anna Sawicka-Kłaptij. Rozwiązanie w czasie pandemii maja być nowoczesne formy edukacji. W związku z tym zaplanowano międzynarodowe szkolenia i wymianę doświadczeń, aby skuteczniej pracować z młodzieżą

Zgodnie z projektem współpraca Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie i Gesamtschule Talsand w Schwedt ma na celu umocnienie i rozwój współpracy społecznej i kulturalnej na pograniczu oraz wypracowanie zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19 dla nauczycieli obu placówek.

W ramach realizowanego projektu zakupiony został sprzęt dla szkół. Do gryfińskiej placówki trafiły nowe komputery oraz defibrylator AED. Dzięki temu ostatniemu urządzeniu szkoła zyskała urządzenie ratujące życie. Teraz nauczyciele będą się uczyć nieść pomoc przedmedyczną w dobie istniejącej epidemii. Nauczyciele staną się de facto ratownikami w swojej szkole zdobywając m.in. umiejętności prowadzenia podstawowych zabiegów resuscytacyjnych. Planowane jest też przeszkolenie nauczycieli w zakresie organizacji hybrydowych zajęć lekcyjnych w sferze psychologiczno-pedagogicznej, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Projekt jest realizowany w ramach unijnych funduszy.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

moralne?
moralne? 11.03.2021, 08:29
Jakieś to krętackie tak wykorzystywać pandemię do wydzierania kasy - i to na defibrylator i kilka laptopów. Bo przecież nie dla każdego nauczyciela? Czyli dla znajomych?
Ja rozumiem, że oba zakupy ważne i potrzebne - ale niemoralne jest "podpinanie" się pod epidemię...
tak uważam
tak uważam 11.03.2021, 08:56
Moralne czy niemoralne to niech zajmie się tym etyk. Grunt że dzięki nauczycielkom szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt. Chwał imn za to.
etykia pana P. :):):)
etykia pana P. :):):) 11.03.2021, 10:12
Etyk to się zajmuje czym innym, che che - naciskam na głosowanie nad studium na przykład. A to zwykłe wyłudzanie pod hasłem "walki z pandemią" - równie dobrze można powiedzieć, że jakby od staruszków zabrać to też "nieważne, czy etyczne, ważne, że zdobyły"?
rozsądny
rozsądny 11.03.2021, 09:04
Oczywiście, że tak należy podejść do tematu. Przecież zysk jest niekwestionowany, a po co dzielić zapałkę na czworo?
etyka pana P. :):):)
etyka pana P. :):):) 11.03.2021, 10:13
Bo to niemoralne - brać pieniądze pod hasłem walki z pandemią na coś, co ZUPEŁNIE Z PANDEMIĄ ZWIĄZANE NIE JEST...
grot
grot 11.03.2021, 00:28
Nauczyciele powinni prowadzic lekcje online z sal szkolnych a nie z apartamentow w Zakopanem.Chcecie pieniadze to do szkoly do klas i skupcie sie na nauczaniu a nie pomiedzy gotowaniem obiadu a sprzataniem jakies chaotyczne zasypywanie dzieci materialem.Nieroby do roboty a jak nie to pensje 40% w dol.Ja nie mysle za was dzieci uczyc
do prymitywa
do prymitywa 11.03.2021, 08:33
"apartamenty w Zakopanem"... A może w Afryce? Idiota z ciebie - ale niby dlaczego mają pracować "zdalnie" ale stacjonarnie? To jak z prymitywnymi pracodawcami, którzy mając pracowników na pracy zdalnej - najwięcej sie martwią - jak ich kontrolować - a nie czy praca wykonana.
A dzieci uczone przez ciebie byłyby dopiero nieszczęśliwe - więc faktycznie lepiej ich nie ucz...
prawdopodobnie
prawdopodobnie 11.03.2021, 08:47
Opisywali taki jeden przypadek, a on to uogólnił.
***
*** 10.03.2021, 11:10

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

n-l
n-l 09.03.2021, 20:41

Po co komu teraz ten projekt ? Szkołom przydałyby się pieniądze chociażby na maseczki, płyny, mydło i papier.
absurd
absurd 09.03.2021, 20:53
Matko, jeśli trzeba projektu, żeby do szkoły bez uczniów kupować mydło i papier to pogonić dyrektora i starostę za takie warunki!

A kupowanie kilku komputerów pod hasłem "pandemia" to niesmaczne - podobnie jak i defibrylator "żeby walczyć z pandemią"...
Robert
Robert 09.03.2021, 15:26
Beata ubierz porządnie maseczkę !
ratownik
ratownik 10.03.2021, 18:19
Podszkoli się trochę to już będzie wiedziała ;)
urzędnicza gadka i etyka radniaka
urzędnicza gadka i etyka radniaka 09.03.2021, 09:29
Jaki przykład ci nauczyciele ze zdjęcia dają uczniom? Co ma pandemia do kupna defibrylatora do szkoły?
Czy laptopy kupili każdemu nauczycielowi czy wybranym?

Jak wyciągają forsę z funduszów na walkę z pandemią (bo tak jest w tekście) - to co ma to wspólnego z moralnością?

Oczywiście - i sprzęt komputerowy powinien być, i defibrylatory (zresztą w każdym miejscu, gdzie jest sporo ludzi - od urzędów przez sklepy po szkoły). ALE NIE WCISKAĆ ŚCIEMY, ZE DEFIBRYLATOREM W PUSTEJ SZKOLE NAUCZYCIELE BĘDĄ WALCZYĆ "Z EPIDEMIĄ"!!!
Biłogoraj
Biłogoraj 09.03.2021, 08:52
Nie ma wyjścia wszystkie szkoły muszą stawiać na nowoczesność bo z tablicy i kredy nie da się skorzystać.
urzędnicza gadka
urzędnicza gadka 09.03.2021, 09:21
A co? Nauczyciele po roku zdalnego jeszcze laptopa nie widzieli? A uczniowie jakoś widzą...
*** *** ***
*** *** *** 09.03.2021, 00:54

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

PIEKARZ   Z RZEZNIKIEM
PIEKARZ Z RZEZNIKIEM 09.03.2021, 00:54
A SŁAWEK DALEJ MASUJE CI NÓŻKI HA HA AH ZA PRACĘ TERAZ
MIELENKO  GRYFIŃSKIE
MIELENKO GRYFIŃSKIE 09.03.2021, 00:48
NO GAJEWSKA CHYBA SŁYSZAŁA O SŁAWKU PEDOFILU HA HA AH ANETA NIE MÓWIŁA BO ZA STARA BYŁA HA HA AH
GOREJACY  KONAR
GOREJACY KONAR 08.03.2021, 23:56
SAME KOBIETY A TEJ CIOCI KONAROWI KTOŚ DAŁ KWIATY HA HA AH MOŻE TA CIOCIA LACHOWICZ Z JEDNĄ NOGĄ HA HA AH JAK KAPITAN FLINT NA TYM STATKU W PRAWIE MORSKIM Z IDIOTAMI HA HA AH
ŁOWCA PEDOFILI Z  PARKU
ŁOWCA PEDOFILI Z PARKU 08.03.2021, 22:33
A GDZIE *** ***
Olka
Olka 08.03.2021, 22:29
Ewcia jak geblewicz, mają tylko parcie na szkło. Wstyd
podwójna moralność
podwójna moralność 08.03.2021, 23:02
Taniej wychodzi niż przyjazd matołszka i jarusia do Świnoujścia - to dopiero "parcie na szkło", nie?
pogromca lanserów
pogromca lanserów 08.03.2021, 20:29
O niedługo szop pracz D mi z szafy wyskoczy .
***  TUTASA    HA HA AH
*** TUTASA HA HA AH 08.03.2021, 18:32
NO I *** NO I CZEŚC HA HA AH SAS NAS BRONI KRAKOWIAK TO CIOTA WIECZORKA
CIOTO CIOĆ HA HA AH I JAREK ZAWSZE DZIEWICA HA HA AH
CIOTO CIOĆ HA HA AH I JAREK ZAWSZE DZIEWICA HA HA AH 08.03.2021, 18:10
A CO PANI ELA POSKARZY SIĘ NA MNIE HA HGA AH JEZU ICA PIS DO MOŻESZ MI *** *** O ILE POTRAFISZ HA AHA H
dyrektorze
dyrektorze 08.03.2021, 17:23
Bedzie nagroda?
a za co?
a za co? 09.03.2021, 00:11
A Miler nie dał?
***     Z SATURNA  HA HA AH
*** Z SATURNA HA HA AH 08.03.2021, 17:20
ZAŁOSNA PIS DO ZOBACZYSZ JAK BEDZIESZ DYMANA HA AH AH AST RA ZENE KA *** OD KONARA HA HA AH GOREJACY KRZAK HA AH AH I *** DŁUGI BORSKI HA AH AH
na plus
na plus 08.03.2021, 17:16
Dobrze, że w tym bajzlu komuś się jeszcze chce.
logika
logika 08.03.2021, 18:48
wyciągać kasę pod hasłem pandemii? Defibrylator na walkę z pandemią? Komputery dla nauczycieli do walki z pandemią?

Jedno i drugie potrzebne - ale kto akceptował projekt, w którym to szło "na walkę z pandemią"?
ASYTRA   ZENEKA    MAŁPA   W  TYM CYRKU  HA HA AH ***I
ASYTRA ZENEKA MAŁPA W TYM CYRKU HA HA AH ***I 08.03.2021, 17:13
pani ewa jest ponad kowids ha ha ah w teatrze wyobraZNI HA HA AH
rada
rada 08.03.2021, 17:16
Ajwaj chociaz w Dzień Kobiet postaraj się nieobrażać kobioet.
PIENIADZE    TO ***    RÓZNIĄCE  WSZYSTKO NAWET  *** WY HA HA AH
PIENIADZE TO *** RÓZNIĄCE WSZYSTKO NAWET *** WY HA HA AH 08.03.2021, 17:49
WIESZ CO JA TAKIEJ DRUGIEJ TZW POŁÓWCE mogę poświecić się bez reszty tylko czemu zawsze mnie sprzedała WIECZORKĄ HA AH AH KOLEDZY TO INNA OPCJA H AHA HA AH
JUZ TAKI JESTEM  TALMUDYCZNY DRAŃ HA AH AH