Barany biegają po Gryfinie. Wielkanocny symbol nową "atrakcją" w mieście [FILM]

  • 04.04.2021, 15:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Barany biegają po Gryfinie. Wielkanocny symbol nową "atrakcją" w mieście…
Jednym z symboli Świąt Wielkanocnych jest baranek. Ale od pewnego czasu Gryfino też ma swój symbol. To barany i owce biegające ulicami Gryfina i po okolicy.

Owce i kozy tworzą stado. Zwierzęta żyją na wolności od kilku miesięcy. Było ich kilkadziesiąt, ale zostało już tylko kilkanaście. Konkretnie są to zdziczałe owce kameruńskie i wrzosówki. Trudno je schwytać, choć takie próby czyniono. Każda ze sztuk potrafi przeskoczyć ogrodzenie wysokie na 1,5 metra. Stado zostało przetrzebione przez wilki. Były też przypadki potrącenia owiec przez auta. Zostały najtwardsze sztuki wpisujące się w nasz, również miejski krajobraz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w fotogalerii i filmu, gdzie owce i kozy biegną raz w lewą, raz w prawą stroną ulicy Łużyckiej, zmieniając co kilkaset metrów trasę. Przed maskami samochodów i zdezorientowanych kierowców.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

oooooooooooooo
oooooooooooooo 08.04.2021, 23:50
Mają parcie na szkło.
...
... 06.04.2021, 18:58
hahahaha, czyżby tvp info zamknęli ze z domu wyszły? XD
heh
heh 06.04.2021, 19:21
Całkiem prawdopodobne!
Barany
Barany 05.04.2021, 12:17
To symbol leniwego tercetu
mnaim
mnaim 05.04.2021, 11:48
Pieczony baran na WIelkanoc.
Knagulec
Knagulec 05.04.2021, 10:44
Do gara je
Fakty
Fakty 05.04.2021, 09:42
Niech sobie żyją zwierzaki. Mnie nie przeszkadzają.
Knagulec
Knagulec 05.04.2021, 13:54
Do gara kopytniaki
en. międzyodrza
en. międzyodrza 05.04.2021, 00:44
Może "orły" od promocji zmienią symbol z gapy na barana?
olek
olek 04.04.2021, 22:12
Na TVN24 jest o naszych baranach i o artykule na igryfino
https://tvn24.pl/tvnmeteo/info…
zbych
zbych 04.04.2021, 20:26
baranki i kozy uciekaają przed zoofilem ireneuszem *** ***
Knagulec
Knagulec 05.04.2021, 12:18
I gumowcem
pik
pik 04.04.2021, 19:32
Zawsze można liczyć, że jak się tu wejdzie to człowiek zawsze może się pośmiać z tych komentarzy.
racja
racja 04.04.2021, 20:16
Sam wymyślić żartu nie potrafisz, to dobrze, że śmiejesz się z żartów innych...
Histeryk
Histeryk 04.04.2021, 19:04
Barany jak tercet wpisały się w nasz krajOBRAZ, tworząc symbol Gryfina i nową historię.
studium
studium 04.04.2021, 19:03
Przecież po zdjęciach i filmie widać gołym okiem. To wysłannicy burmistrza do radnego Puzika który jest dyrektorem w tym budynku co na zdjęciu!
przycisnęli nacisnęli - i...
przycisnęli nacisnęli - i... 04.04.2021, 19:20
Nie mów, że te barany są od "nacisków"...
Góral niskopienny z górnego tarasu
Góral niskopienny z górnego tarasu 04.04.2021, 18:47
Baranów ci u nas dostatek
mnieeeeeeeeeeeeeeeeeeetek
mnieeeeeeeeeeeeeeeeeeetek 04.04.2021, 18:47
to team puzika
działka budowlana
działka budowlana 04.04.2021, 19:19
Taaa team. A konkretnie obstawa przysłana przez burmistrza.
a to pech  ha ha ah  kabaret
a to pech ha ha ah kabaret 04.04.2021, 18:28
tylko barany teraz sie uczą ha ha ah
one przyszły do dyrektora:)
one przyszły do dyrektora:) 04.04.2021, 18:38
ty, ale w szkole to teraz dyrekcja - bo reszta na zdalnym :)
Joseph
Joseph 04.04.2021, 16:23
Oto baranki Boże
nomen omen:)
nomen omen:) 04.04.2021, 16:01
Barany do szkoły Puzika poszły, che che
Ale rządzić, uczyć czy uczyć się?
Owieczkin
Owieczkin 04.04.2021, 15:55
Beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
dobra reklama
dobra reklama 04.04.2021, 15:48
Tylko kilka baranów bez maseczek ,a cała reszta chodzi po Gryfinie w maseczkach.
pytam
pytam 04.04.2021, 15:46
Bez maseczek po ulicy? Gdzie policja aby dać mandat?
Dzielnicowy Maciora
Dzielnicowy Maciora 04.04.2021, 16:08
I jeszcze pałą!
:)
:) 04.04.2021, 16:01
Baranów nie ścigają...
chłop
chłop 04.04.2021, 19:20
Przecież nie będą swoim mandatów wypisywać .
do chłop
do chłop 04.04.2021, 19:25
Zwłaszcza, że i tak nie mają podstaw prawnych.

Pozostałe