Rekord pod względem zajętych łóżek i wykorzystywanych respiratorów

  • 06.04.2021, 11:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rekord pod względem zajętych łóżek i wykorzystywanych respiratorów
Dziś 6 kwietnia 2021 r. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem i ofiar śmiertelnych. Odnotowujemy duży wzrost osób w szpitalach, czyli cięższy przebieg zachorowania.

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 11 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Na szczęście nie zarejestrowano żadnego zgonu.

Niższy w powiecie gryfińskim jest współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Dzisiaj wynosi 1,35. W związku z tym na mapie zakażeń w Polsce nasz powiat zaznaczony jest nieco ciemniejszym kolorem.

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 636

Liczba wykonanych testów: 73 

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 14

W naszym województwie odnotowujemy znaczący spadek zachorowań. Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowych 274 zakażenia (wczoraj 307). Niestety, 1 osoba zmarła na choroby współistniejące i COViD-19.

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano stosunkowo niską na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. W związku z tym nasze województwo na mapie zakażeń jest zaznaczone nieco jaśniejszym kolorem.

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 13 854

Liczba wykonanych testów: 1810

w tym z wynikiem pozytywnym: 340

W kraju mamy dzisiaj 8 245 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw:

mazowieckiego (1792),

śląskiego (1228),

wielkopolskiego (731),

małopolskiego (663),

dolnośląskiego (591),

pomorskiego (573),

łódzkiego (497),

kujawsko-pomorskiego (368),

podkarpackiego (334),

zachodniopomorskiego (274),

lubelskiego (239),

opolskiego (209),

świętokrzyskiego (209),

lubuskiego (205),

warmińsko-mazurskiego (125),

podlaskiego (92).

W dzisiejszym komunikacie Ministerstwo Zdrowia podaje, że powodu COVID-19 zmarło 28 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 32 osób

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Weronika
Weronika 07.04.2021, 08:58
Ciekawe jak będzie dziś. Podejrzewam, że wystrzeli.
*** ***
*** *** 07.04.2021, 01:03

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zapowiada się groźnie
zapowiada się groźnie 07.04.2021, 00:24
Najważniejszym parametrem epidemii jest obecnie obłożenie szpitali - podkreślał minister zdrowia Adam Niedzielski w "Gościu Wydarzeń" na antenie Polsat News. - Jeżeli nie zachowywaliśmy się odpowiedzialnie w święta, trzecia fala nabierze drugiego oddechu - ostrzegł. Zapowiedział przy tym, że w środę zbierze się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, który podejmie decyzje w sprawie obostrzeń.
rada
rada 07.04.2021, 00:02
Szczepić się , nosić maseczki i na nosie też bo wyglądacie jak facet co nie do końca nałożył spodenki.
serenada
serenada 06.04.2021, 22:50
W szpitalach przebywa 33 544 pacjentów z COVID-19, o 888 więcej niż dzień wcześniej. Wspomagania respiratorem wymaga 3315 chorych, o 46 więcej niż w poniedziałek – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.
mem
mem 07.04.2021, 00:03
A jakież znaczenie ma liczba "zakażonych" a tak naprawdę pozytywnych testów ? Przecież ta wartość zależy i od ilości wykonywanych testów i od tego, kogo się na te testy kieruje
bicz
bicz 06.04.2021, 12:08
Inne choroby też są. Tez je trzeba leczyć! I to kwiatek: Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski poinformował niedawno, że zdiagnozowano u niego nowotwór. Teraz poseł przekazał, że z powodu trzeciej fali koronawirusa przesunięto mu w czasie operację. - Nie ma co czekać, trzeba go po prostu wyciąć - powiedział polityk, komentując wykrytego w jego ciele guza.
czy leci z nami pilot?...
czy leci z nami pilot?... 06.04.2021, 12:19
A co ten poseł robił jako polityk partii rządzącej - ZANIM SAMEGO NIE DOTKNĘŁO GO TO, CO INNYCH?
Nie życzą mu źle - ale przecież to ministerstwo zdrowia nakazywało ograniczanie planowych przyjęć do szpitali!!!
I chciało karać ordynatorów, którzy mówili, że do ostatniej chwili będą robić, to, co robią - bo trzeba?
Kifor
Kifor 06.04.2021, 12:03
Kiedy zrobią porządek ze świątecznymi danymi?
pisobajzel
pisobajzel 06.04.2021, 11:43
Dr Sutkowski zwraca uwagę na poważną lukę w zasadach kwarantanny. Okazuje się, że kwarantannie nie podlegają osoby mieszkające z pacjentem skierowanym na test w kierunku SARS-CoV-2 w czasie oczekiwania na wynik.

- Proszę sobie wyobrazić, że ma pani objawy COVID, ja zlecam pani test po teleporadzie lub wizycie w przychodni. Tymczasem mieszka pani z trzema osobami: mąż i dzieci nie mają żadnych objawów, w związku z tym mąż chodzi do pracy, dzieci wychodzą na dwór, a przecież mogą być już zakażeni. Pani jest na kwarantannie z automatu, ale może sobie zrobić ten test dzisiaj albo za trzy dni - opowiada dr Sutkowski.

Do tego dochodzi jeszcze czas oczekiwana na wynik testu, czyli w przybliżeniu kolejne 24 godziny. To powoduje, że zgodnie z obowiązującymi przepisami domownicy osoby zakażonej do chwili, kiedy nie ma ona dodatniego wyniku testu, mogą zarażać innych.

- Jeżeli mieszkacie w jednym domu, to ryzyko zakażenia jest bardzo duże. W związku z tym taka osoba, która jest zakażona, przez kilka dni może legalnie chodzić np. do pracy i przenosić wirusa dalej. Dopiero kiedy pacjent uzyska dodatni wynik testu, jest objęty izolacją, a jego domownicy są na kwarantannie - mówi lekarz. To się nie trzyma logiki. To jest dziura w prawie. Wcześniej było tak, że w takiej sytuacji domownicy byli od razu obejmowani kwarantanną, teraz nie. Dlaczego tego nie robimy, dlaczego uchyliliśmy tę furtkę, na jakiej podstawie? Mam wrażenie, że mamy jakąś skłonność do tworzenia pewnych regulacji, ale z lekkim przymrużeniem oka - dodaje zbulwersowany ekspert.
natura nie znosi próżni
natura nie znosi próżni 06.04.2021, 12:04
do "pisobajzel" I to jest jedna z przyczyn trzeciej fali.
statystyka
statystyka 06.04.2021, 11:23
Nawet rząd dzisiejszych danych nie bierze serio...
jasne
jasne 07.04.2021, 00:04
Bo publikowanie danych o zarażonych i zgonach po wolnych dniach to jedna wielka ściema.
Gumowiec
Gumowiec 06.04.2021, 11:21
Co z Knagulcem niepokoje się. Miałem sen piękny sen
Knagulec
Knagulec 06.04.2021, 13:42
Mam sie dobrze pozdrów starą szwagier
Gumowiec
Gumowiec 06.04.2021, 13:55
Knagulec co tam w MOPsie dawali dziś na obiad?
krakowiak teaem  ha ha ah
krakowiak teaem ha ha ah 06.04.2021, 17:51
niewiem nie miałem okresu ha ah ah dlatego nie dostałem zasiłku okresowego ha ha ah
Ilona
Ilona 06.04.2021, 11:17
Ale nowych przypadków niewiele w sumie.

Pozostałe