Nie udało się go uratować. Miał 48 lat

  • 11.04.2021, 17:17
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie udało się go uratować. Miał 48 lat Helikopter LPR lądował koło Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.
-Chyba jakiś wypadek miał miejsce na ulicy Łużyckiej. Musiało się coś strasznego stać, bo przyjechały dwie karetki. Leciał też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego koło Szkoły Podstawowej nr 1- taki komunikat dostaliśmy z Gryfina. Sprawdziliśmy, co się stało.

Okazało się, że ok. godz. 15 w Gryfinie nie było wypadku drogowego.

Służby ratunkowe zostały wezwane do chorego w mieszkaniu przy ul. Łużyckiej w Gryfinie. Doszło do poważnych problemów kardiologicznych.

- Pierwsza karetka przyjechała jeszcze przed południem. Niestety, nie zrobiono wtedy ekg. Chociaż nie był zakażony koronawirusem, saturacja wynosiła tylko 77, skarżył się na duszności. Zastosowany został inhalator. Potem musieliśmy wezwać kolejną karetkę. Stan chorego był tak poważny, że powiadomiono Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - opowiada nam członek rodziny.

Niestety, ratownikom nie udało się uratować mężczyzny. Miał 48 lat.

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy ogromnego współczucia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gryy
gryy 14.04.2021, 19:46
Żegnaj Adamie!
GRYFINIANKA
GRYFINIANKA 12.04.2021, 14:51
Serdeczne wyrazy wspolczucia dla Rodziny i bliskich
Robert
Robert 12.04.2021, 14:53
Niech spoczywa w pokoju!
GRYFINIANKA
GRYFINIANKA 12.04.2021, 10:36
W przypadku saturacji 77 pacjent kwalifikuje sie bezzwlocznie na przewoz do szpitala-zagrozenie zycia jest bardzo wysokie, nieodpowiedzialna jest dyskusja "pacjent nie chcial"-
odbiło ci?
odbiło ci? 12.04.2021, 11:41
Jak "nieodpowiedzialna"? Siłą mieli brać? Człowiek przytomny nie jest ubezwłasnowolniony! Co ty chcesz żeby w kaftan bezpieczeństwa ludzi pakować?
Ludzie przeżywają traumę - a ty im dokładasz?

Żeby już w ogóle nie wzywali karetek ze strachu, że zrobią co będą uważali - wywiozą nie wiadomo gdzie?
Romero
Romero 12.04.2021, 12:16
A skąd niby wiesz, że nie chciał?
do wiedzącego:)
do wiedzącego:) 12.04.2021, 12:56
a ty skąd wiesz, że chciał? Łatwo ferować wyroki i linczować bez poznania przyczyn? Trudno zrozumieć, że prawda wcale nie jest taka, jakbyś chciał?
Magda
Magda 12.04.2021, 09:44
Jak mało brakuje aby się z tym światem pożegnać. Dlatego popieram słowa ks. Twardowskiego, zacytowane przez Mieszkańca poniżej.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.04.2021, 23:58
Najszczersze kondolencje dla rodziny i bliskich. ['] ['] [']
"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."
Sąsiad
Sąsiad 11.04.2021, 23:39
Pacjent odmówił hospitalizacji
niestety...
niestety... 11.04.2021, 23:59
Jak wielu w tym czasie - paniczny strach przed szpitalem...
Bill
Bill 12.04.2021, 00:15
Pytanie czy był w stanie podjąć racjonalną decyzję.
?
? 12.04.2021, 01:13
Skoro byli bliscy - to chyba tak... Zresztą - w kaftan bezpieczeństwa mieli go zamykać, jak nie chciał?
Teraz to tylko dywagacje - co by było gdyby... I ból dla bliskich...
kitel
kitel 12.04.2021, 01:22
A skąd wiesz jak było?
Aaa
Aaa 11.04.2021, 22:45
Moj krewny miał tez takie objawy .Ekg nie wykazalo zapalenia miesnia sercowego - bardzo podobne do zawalu. Pogotowie nie pomoglo. Sami jechalismy w nocy do szpitala. Powinni zabrac czlowieka na Usg serca do szpitala. Przypadki są rożne.
łatwo...
łatwo... 11.04.2021, 23:30
tylko pytanie podstawowe - czy wyraził zgodę za pierwszym razem? Wydaje się kluczowe - bo jeśli ratownicy nie chcieli zabrać - to faktycznie wyglądałoby na skandal. Ale jeśli chcieli - a pacjent się nie zgodził, licząc, że mu przejdzie - to już zupełnie inaczej wygląda, prawda?
X
X 11.04.2021, 22:31
Załoga karetki powinna być pociągnięta do odpowiedzialności , saturacja 77 i zostawiają pacjenta w domu ...
XcX
XcX 12.04.2021, 08:22
Lecz się. Sprawa napewno zostanie wyjaśniona. Zajmijcie się swoimi rodzinami, a nie szukacie sensacji.
I pomyśl czubku o załodze karetki, to też są ludzie, z wieloletnim doświadczeniem. Myslisz, że im jest lekko?
Gryfinskie hieny, zajmijcie się sobą, rodzina, swoim zdrowiem, bo temu panu juz go nie zwrócicie ...
jednak
jednak 12.04.2021, 09:41
XcX czyli jest coś na rzeczy i jest co wyjaśniać.
XcX
XcX 12.04.2021, 17:26
Jednak... to wy macie cos z glowami. Szukacie dziury w calej tej tragedii. A gazeta tez pisze nieprawdę. Saturacja 77? Skąd takie nieprawdziwe informacje. Zresztą szkoda czasu na, dyskusje z Wami. Tragedia dla rodziny i załogi, zycie jest kruche i brutalne. Dajcie juz spokój i uszanujcie rodzinę, i ekipe ratownikow i lekarzy. Pozdrawiam
nieprawda...
nieprawda... 12.04.2021, 10:30
Nie, zawsze się wyjaśnia - choćby z powodu użycia tylu sił - trzy ekipy i helikopter. Ale też uważam, że za pierwszym razem człowiek mógł odmówić - a potem było za późno. Więc szukanie winnych tylko w karetce - niewiele da. Różnie jest na świecie - ale jeśli saturacja była tak niska - to raczej nie wyobrażam sobie, żeby nie zalecono jazdy do szpitala...

A mówienie, że "coś jest na rzeczy" - to krzywdzenie i sprawianie bólu.
Jak człowiek umiera - zawsze wyjaśnia się okoliczności - taka procedura...
Toni
Toni 11.04.2021, 23:49
Może odmówił przewiezienia do szpitala.
tak szybko wydajesz wyrok?
tak szybko wydajesz wyrok? 11.04.2021, 23:27
a jeśli pacjent nie chciał? Wielu ludzi odmawia - tym bardziej, że zabierany do Szczecina i bez możliwości odwiedzin...
Jack
Jack 11.04.2021, 20:54
Następna kasta, tylko lekarzy. Jak można zlekceważyć problemy kardiologiczne nie robiąc głupiego EKG!!! Sprawa do sądu.
tak łatwo wydajesz wyroki?
tak łatwo wydajesz wyroki? 11.04.2021, 23:28
proszę, jakiś mądry - po co lekarze, skoro wiesz lepiej? Oczywiście - wyjaśnić trzeba. A czy pacjent zgodził się na przewiezienie do szpitala, czy miał nadzieję, że "przejdzie samo"?
fejsbukowiec
fejsbukowiec 11.04.2021, 20:22
To ktoś znany ze tyle osób interesuje się tym postem?
memento mori
memento mori 11.04.2021, 21:10
48 lat - przemawia do wyobraźni...
xcx
xcx 11.04.2021, 19:35
A pytano czy wyraża zgodę na zabranie do szpitala? Myślę, że tak.
pig
pig 11.04.2021, 19:29
Jeżeli saturacją miał poniżej 90 to powinni zabrać do szpitala.
Medyk
Medyk 11.04.2021, 19:34
Taki znawca medycyny z Ciebie? Jest co najmniej kilka jednostek chorobowych w których chorzy przewlekle mają niską saturację i z tym żyją.
Jack
Jack 11.04.2021, 20:55
A gdzie EKG?!!
łatwo..
łatwo.. 11.04.2021, 23:37
A jesteś pewien, że pacjent na propozycję wyjazdu do szpitala nie odmówił dalszego badania? Mieli się siłować? Różnie bywa. Mogło być niedopełnienie procedur - ale nie wiadomo dlaczego.
Pacjenta na siłę się przecież nie zbada...
sąsia
sąsia 11.04.2021, 18:42
Robili co mogli, ale było już za późno.
Jack
Jack 11.04.2021, 20:57
Prostego badania nie zrobili, czyli EKG?
.,k nugioiotuoouiyuoytou67
.,k nugioiotuoouiyuoytou67 11.04.2021, 18:03
ta napewno gwałtowny atak cocida
do fejkniusiarza
do fejkniusiarza 11.04.2021, 18:41
I po co wymyślasz, jak przyczynę masz podaną?
stanowczo
stanowczo 11.04.2021, 18:01
Za młody na umieranie.

Pozostałe