Organizują nieodpłatne badanie na obecność przeciwciał w kierunku SARS-CoV-2

  • 13.04.2021, 12:19
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Organizują nieodpłatne badanie na obecność przeciwciał w kierunku SARS-CoV-2 W szkole w Widuchowej zostanie przeprowadzona akcja
Wójt gminy Widuchowa zaprasza do wzięcia udziału w „Zachodniopomorskim Programie Monitorowania i Prewencji Epidemii Coronawirusa SARS-CoV-2 i Choroby COVID-19”. Program ma na celu identyfikację osób po kontakcie z wirusem SARS CoV-2 odpowiedzialnego za chorobę COVID-19 oraz weryfikację aktywności tego zakażenia metodą molekularną.

BADANIE NA OBECNOŚĆ PRZECIWCIAŁ W KIERUNKU SARS-COV-2 (POBRANIE KRWI) JEST NIEODPŁATNE, a warunkiem do jego przystąpienia jest wpisanie się na listę i wypełnienie ankiety. Treść ankiety można pobrać klikając w link - ANKIETA
(Rubrykę z pomiarem temperatury ciała ankietowanego należy zostawić nie wypełnioną. Temperatura zostanie zmierzona i wpisana przed badaniem). Wypełnioną ankietę należy wziąć ze sobą na badanie.
W przypadku trudności lub niemożności jej wydrukowania ankieta będzie również dostępna w Urzędzie Gminy i bezpośrednio w miejscu badania.

Wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w badaniu proszę o jak najszybsze podjęcie decyzji i wpisanie się na listę chętnych podając swoje Imię i nazwisko, numer PESEL, numer telefonu oraz adres zamieszkania, najpóźniej do dnia 16 kwietnia 2021 r. do godz. 12.00.

REJESTRACJA TELEFONICZNA – tel. 91 4167255
Po zadeklarowaniu się do wzięcia udziału w badaniu obecność jest obowiązkowa.

Badanie odbędzie się w dniu 17 kwietnia 2021 r. (sobota) w Szkole Podstawowej
w Widuchowej, ul. Barnima III 1 w godz. 15.00-19.00.

 

Udział w badaniu mogą wziąć:
Kobiety w wieku od 18 do 59 lat (decyduje rok urodzenia),
Mężczyźni w wieku od 18 do 64 lat (decyduje rok urodzenia),
którzy ze względu na wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych w kraju i zagranicą oraz związanym z tym przemieszczaniem środkami transportu, czy też przebywaniem w środowisku wielu innych osób, mogły ulec zakażeniu.

WAŻNE !!!
OSOBA ZGŁASZAJĄCA SIĘ NA BADANIE NIE MOŻE MIEĆ OBJAWÓW TAKICH JAK: KASZEL, GORĄCZKA, DUSZNOŚĆ CZY BRAK WĘCHU I SMAKU

UWAGA W badaniu mogą wziąć udział także osoby które już wcześniej korzystały z tego programu.

Jak interpretować otrzymany wynik badania dowiesz się klikając w link - INTERPRETACJA WYNIKÓW

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szczepienia w namiotach
szczepienia w namiotach 14.04.2021, 00:12
A skąd wezmą lekarzy czy ratowników w tych namiotach, skoro ich brakuje w szpitalach? Mamy w Polsce 314 powiatów i 66 miast na prawach powiatu, czyli razem 380. po dwa punkty szczepień, czyli 760, a w nich zespoły szczepiące, w skład jednego zespołu wchodzą 1-4 osoby. Jeden zespół powinien być w stanie wykonać średnio min. 100 szczepień dziennie. Muszą mieć przerwy, bo padną ze zmęczenia. Powiedzmy, że w jednym punkcie będzie ok 2 - 3 zespołów. no to mamy 760 x 2 zespoły = 1520. W nich od 1 - 4 osób = 1520 - 6080 ludzi uprawnionych. No i plus 1 lekarz lub ratownik od zabezpieczenia. Skąd oni wezmą 6080 lekarzy czy ratowników i 760 od zabezpieczenia szczepień? Razem blisko 7000 lekarzy lub ratowników.
Klaudia
Klaudia 17.04.2021, 15:04
Do - szczepienia w namiotach. . Co ty wypisujesz za bzdury. Znam kilka osób, które wyraziły chęć wolontariatu pracy w szpitalach i odzewu z tych placówek żadnego. To samo jest z przychodniami. Nie chcą przyjmować pielęgniarek nawet na godziny. Skoro jest takie zapotrzebowanie przy akcji ''szczepienia '' to dla czego nie ma zapotrzebowania na dodatkowe ręce do pracy. Nie pisz bzdur, bo pojęcia nie masz jak jest naprawdę . Po co wypisywać takie herezje. Może są tacy , którzy ci uwierzą ,ale każdy pracownik ochrony zdrowia cie wyśmieje. Zadzwoń do jakiejkolwiek przychodni i zapytaj się czy przyjmą pielęgniarkę do pracy, wykwalifikowaną pielęgniarkę po kursach szczepień , RKO , pielęgniarstwo rodzinne, EKG - kurs specjalistyczny wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego, kurs przetaczania krwi i preparatów krwiopochodnych etc. Nie ma takiej potrzeby. - dajemy sobie radę - taka pada odpowiedż. Daruj sobie więc te wypociny , bo żałosne jest to co piszesz..
Bożena
Bożena 15.04.2021, 12:54
Nieprawda. Nie potrzebują rąk do pracy. Wyraziłam chęć pomocy przy szczepieniach jak i przy pobieraniu krwi. Dzwoniłam do odpowiedniej placówki i wiem , że nie ma potrzeby zatrudniania pielęgniarek nawet na godziny. Taka jest prawda.
:)
:) 15.04.2021, 13:02
buchacha - "bożenka" - może ciebie nie chcieli?
Bozena
Bozena 15.04.2021, 13:25
Może nie chcieli ,z tym się mogę zgodzić. Mają takie prawo. Tylko po co biadolić ,że nie ma personelu i brakuje rąk do pracy. Z myśleniem logicznym to ty masz problem. A może to już powikłanie po covidzie., bo takowe się zdarzają niestety.
Stiopa
Stiopa 15.04.2021, 13:13
Bożenka z Moskwy dzwoniła :))))))))))
eeeee...aaaaa...
eeeee...aaaaa... 13.04.2021, 13:18
A Gryfino ? SAWARYN !!! Ochrona zdrowia to twoja kompetencja !!!

Pozostałe