Musieli ewakuować 10 osób

  • 16.04.2021, 21:50
  • Źródło: OSP Moryń
Musieli ewakuować 10 osób Fot. OSP Moryń
W piątek 16 kwietnia 2021 r. przed godzina 14 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie zadysponował zastęp z jednostki OSP Moryń na ulicę Kościuszki w Moryniu, gdzie doszło do zagrożenia w postaci wyczuwalnego gazu na klatce schodowej.
Dzialania zastępu po dotarciu na miejsce zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji dziesięciu mieszkańców z sąsiednich mieszkań i przyleglych budynków.
 
Rota strażaków zabezpieczona w aparaty ochrony dróg oddechowych po uprzednim otworzeniu okna udała sie do środka budynku w celu lokalizacji przyczyny wyczuwalnego gazu.
W mieszkaniu nie znaleziono żadnego z mieszkańców, a przyczyną wycieku gazu okazał sie odkrecony wąż od kuchenki, z ktorego wydostały się pozostalości gazu. Mieszkanie oraz klatkę przewietrzono - czytamy w raporcie OSP Moryń.
 
Na miejscu zdarzenia pojawiła sie również policja.
Źródło: OSP Moryń

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

monter
monter 17.04.2021, 23:26
Policja jest tam po to, żeby niebyło zarzutów względem strażaków o nieuzasadnione wejście do mieszkania. Nie mogą od tak bez przyczyny wyważyć drzwi i wejść komuś do środka. Co innego jeśli jest bezpośrednie zagrożenie życia - wtedy mogą bez Policji.
Moryniak
Moryniak 16.04.2021, 22:08
Oj działo się !

Pozostałe