Od 1 maja zwiększenie limitu osób przy uprawianiu sportu na świeżym powietrzu

  • 29.04.2021, 09:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Od 1 maja zwiększenie limitu osób przy uprawianiu sportu na świeżym powietrzu…
Od 1 maja wprowadzamy jednolite zasady dotyczące uprawiania sportu na świeżym powietrzu, zwiększamy limit uczestników z 25 do 50 osób - ogłosił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Chcemy, żeby sport był pierwszym krokiem w kierunku luzowania obostrzeń - podkreślił.
Niedzielski mówił na konferencji prasowej o luzowaniu obostrzeń w odniesieniu do aktywności fizycznej i uprawiania sportu.
 
"Zaczynamy od 1 maja, czyli od najbliższej soboty, kiedy wprowadzamy jednolite zasady w całym kraju, które dotyczą przede wszystkim sportu. Na świeżym powietrzu zwiększamy dotychczas obowiązujący limit z 25 do 50 osób" - poinformował Niedzielski.
 
Zaznaczył, że nadchodzi majówka - czas który można przeznaczyć na aktywności fizyczne. "Więc chcemy, żeby była możliwość skorzystania z tego w szerszym gronie, z tym jednym poważnym zastrzeżeniem, że te aktywności muszą się odbywać na powietrzu" - podkreślił Niedzielski.
 
Odnosząc się do zamkniętych obiektów sportowych, szef MZ powiedział, że rząd też chce wykonać w tym przypadku "taki nieśmiały krok". "Który polega na tym, że otwieramy wszystkie obiekty sportowe i baseny, te obiekty pod dachem dla grup dzieci i młodzieży, grup zorganizowanych. I to z zastrzeżeniem, że przewidujemy obłożenie do 50 procent" - powiedział Niedzielski.
 
"Chcemy, żeby ten sport był właśnie takim pierwszym krokiem wykonywanym w kierunku luzowania obostrzeń" - podkreślił minister zdrowia.
 
Od 15 maja obiekty sportowe na świeżym powietrzu będą miały możliwość wpuszczenia 25 proc. publiczności - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.(PAP)
 
autor: Karol Kostrzewa
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gosc
gosc 29.04.2021, 11:40
A na Łużyckiej w małej sali sportowej SP1 to zajęcia jakieś odbywały się prawie cały czas i szkoła na to pozwalała. Nawet jak był zakaz. Więc z tymi zajęciami to ściema, jak ze wszystkim.
Dudus
Dudus 29.04.2021, 11:18
A stoki to kiedy otworzą? Jak ktoś wie to niech da znac
a potem choćby  potop...
a potem choćby potop... 29.04.2021, 11:58
teraz chodzi o sale weselne... a potem niech już będzie ten locdown - jak Kinia będzie już po..
bistro
bistro 29.04.2021, 11:01
Ogłaszają w ostatniej chwili a wody w basenie nie ma.
Knagulec
Knagulec 29.04.2021, 10:27
Koronka zbierze zniwa niejeden fiknie

Pozostałe