Machlojki z gminnym lokalem ujawnia redaktor 7 Dni Gryfina

  • 30.04.2021, 14:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Machlojki z gminnym lokalem ujawnia redaktor 7 Dni Gryfina Wyliczenia podane przez GTBS.
Nam nie udało się wydobyć od burmistrza Mieczysława Sawaryna tajemnic finansowych (wydobyliśmy część z innych źródeł) co do gminnego lokalu, gdzie prowadzona jest rzekomo działalność biurowa. Ale redaktor 7 Dni Gryfina Ryszard Kwapisz dotarł do danych ile gmina może tracić na "przetargu" Tomasza Milera, w którym beneficjentem okazał się brat wiceburmistrza.

My burmistrza Mieczysław Sawaryna już kilka lat temu pytaliśmy, a w tym roku powtórzyliśmy zapytanie: ile płaci redakcja gazety za gminy lokal, ta sama redakcja której kilka lat temu wynajmował inne pomieszczenie sam Mieczysław Sawaryn i z której wywodzi się jego zastępca Tomasz Miler.

Liczby prawdę mówią o nierównościach

Redaktor Ryszard Kwapisz dotarł do konkretnych kwot za gminny lokal dzierżawiony w wyniku przetargu. Wie, ile płaciła poprzednia wynajmująca (prowadziła sklep z odzieżą) i wie, ile obecnie płaci sąsiadka.

-A widać czarno na białym, że K. Miler płaci dwa razy mniej za metr kwadratowy, niż poprzedni najemca tego samego lokalu. A jednocześnie, obecnie płaci prawie 3 razy mniej, niż najemca sąsiedniego lokalu – prowadzący tam faktycznie działalność biurową! – ujawnia w dzisiejszym wydaniu 7 Dni Gryfina red. naczelny Ryszard Kwapisz.

Ujawnili kwoty

A do tego Ryszard Kwapisz przedstawia dziś jako dowód tabelkę z danymi od Gryfińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Przypomnijmy, że ten sam GTBS odpisał nam, że stawka najmu lokalu użytkowego „osiągnięta w przetargu jest jednoznaczna ze stawką widniejącą w umowie najmu”. Tylko, że komisja rewizyjna Rady Miejskiej w Gryfinie ujawniła, że to był przetarg–pic. W skrócie: robił go zastępca burmistrza Mieczysława Sawaryna – Tomasz Miler, łamiąc procedury, a do rokowań przystąpił brat wiceburmistrza. A zaraz po ujawnieniu całej sprawy nie widać aby władze gminy zmieniły coś w „dogadanej” cenie. Przez to traci podatnik gryfiński.

Gdyby uczciwie od samego początku przetargu do końca postępowania podawać do publicznej wiadomości jego warunki, to znamy podmioty, które mogłyby stanąć do rywalizacji cenowej. Ale prawdopodobnie potrzebna była tajemnica… Teraz wiemy, ile konkretnie kosztuje (i ewentualnie mógłby kosztować) mieszkańców lokal, gdyby gmina uczciwie po gospodarsku nim dysponowała.

Nieuczciwe działania

Redaktor naczelny Siódemki pisze o przedsiębiorcach zależnych od władzy. Ocenia sprawę takiego dziwnego przekazania lokalu jednoznacznie nieuczciwością: „Efektywność działalności gospodarczej (a wydawanie gazety jest taką!), może być wyższa także dzięki rodzinnym koneksjom, a wtedy jest to nieuczciwe".

Teraz nam się rozjaśnia, dlaczego Mieczysław Sawaryn ukrywał finanse i pytany wielokrotnie przez nas nie odpowiadał na temat kwot wynajmu.

Piszemy o machlojkach, bo już sam przetarg wyglądał na niezbyt uczciwe działanie. Niemal od początku ukrywano przywileje. Odbyło się to kosztem finansów gminy i stąd nasza troska o interes społeczny. Panie burmistrzu, w interesie publicznym czekamy na pana ruch prostujący te machlojki.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (129)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dz.
Dz. 2 dni temu, 14:18
Niech jeszcze ujawnią bilans!
prawy i sprawiedliwy
prawy i sprawiedliwy 05.05.2021, 21:05
Gdy ja jako zwykły mieszkaniec bezprawnie najmę jakąś nieruchomość to czy mogę ją zachować po wykryciu nieprawidłowości?
Padre
Padre 05.05.2021, 10:14
Trzeba zachować się uczciwie i skoro przetarg był sknocony to trzeba go powtórzyć na normalnych warunkach.
niewidomy
niewidomy 04.05.2021, 07:03
Ponoć CESARZ jest po operacji zaćmy w ostatnim czasie.
Jest szansa że wreszcie przejrzy na oczy i nawet może trafi do pracy.
Pozostaje jeszcze kwestia pomroczności jasnej. Tu problem jest bardziej złożony.
nie wierzę!
nie wierzę! 03.05.2021, 19:22
jeśli to prawda z tym gimnazjalnym wykształceniem - to wiele wyjaśnia...
Ale nie chce mi się wierzyć...
cóż
cóż 03.05.2021, 20:02
Gość nie wykazuje, że ma jakieś solidne wykształcenie ani że inteligencję.
wybrałem
wybrałem 03.05.2021, 16:04
A ja od dłuższego okresu czasu nie czytam i nie będę czytał tych wypocin chwalenia tercetu i ataku na opozycje i jej podpuszczanie.
Korzyści z tego stanu rzeczy:
1)nie denerwuję się,
2)parę złotych zostaje w kieszeni
3)korzystam z internetu, gdzie mogę czytać opinie różnych ludzi i niezależnych mediów.
mieszkaniec
mieszkaniec 03.05.2021, 15:55
To mi wygląda jak podarunek dla swojaków, żeby była "właściwa narracja" czyli propaganda sukcesu rządów burmistrzów.

Tylko dlaczego k u r v a za nasze mieszkańców pieniądze?!
Trzepak
Trzepak 03.05.2021, 15:50
Każdą ilość wazeliny kupię !
prawdziwy przetarg
prawdziwy przetarg 03.05.2021, 15:36
Milerze! Jak ci nie wstyd!
etyka
etyka 03.05.2021, 16:10
jak się wstydu nie ma...
stare powiedzenie mówi
stare powiedzenie mówi 03.05.2021, 16:19
Wstyd to kraść i z d..y spaść.
jak się wstydu nie ma...
jak się wstydu nie ma... 03.05.2021, 16:34
rzeczywistość mówi - to nie wstyd zarabiać 700zł miesięcznie... ale utrzymać z tego rodzinę, mieszkanie, samochód i jeszcze odłożyć na pola, co się stały miastem...
??!!
??!! 03.05.2021, 16:51
Kto zarabiał 700 zł?
!!? :)
!!? :) 03.05.2021, 20:30
zobacz w oświadczeniach...
działalnośc biurowa
działalnośc biurowa 03.05.2021, 15:20
Wierność i lizusostwo są najważniejsze w robieniu kariery. Wiedza i fakty się nie liczą.
etyka
etyka 03.05.2021, 16:12
Tak parli do władzy atakując śp. Henryka Piłata - wtedy "wszystko było kompetencją burmistrza", wtedy wysyłano pisma po 14 a rano grzmiano "burmistrz lekceważy niezależne (sic!) media"...
no tak
no tak 03.05.2021, 16:18
do etyka: Teraz widac jacy to zakłamani ludzie. I jeszcze widac zachłanni.
ciekawa
ciekawa 03.05.2021, 10:41
Zapytajcie burmistrza o te machlojki z lokalem. Ciekawe co on powie.
Sparks
Sparks 03.05.2021, 10:52
Nie zadawaj nie potrzebnych pytań a nie usłyszysz kłamstw
a do tej pory nie wiedział?
a do tej pory nie wiedział? 03.05.2021, 10:51
To co zwykle - srutu tutu..
nawety za komuny było lepiej
nawety za komuny było lepiej 02.05.2021, 20:09
A czy to nie jest coś za coś? Jak tak się przyjrzeć to obecna forma cenzurowania jest nawet groźniejsza od tej dobrze znanej z czasów minionych.

W PRL bowiem każdy wiedział, że jest cenzura, a i władza tego nie ukrywała – obowiązywała nawet odpowiednia ustawa: „O kontroli publikacji… itd.”

A co gdy o publikacji decyduje burmistrz albo wiceburmistrz? Czy to nie czasami skryta cenzura? I to taka z wielką domieszką hipokryzji, gdzie stosuje się ją na ogół pod hasłem „głoszenia prawdy” i „zwalczania zła”

Zatem w tym zakresie to chyba trzeba ponownie przywołać z troską powiedzenie „(nawet) za komuny było lepiej".
ja
ja 03.05.2021, 08:12
rozumie coś ktoś z tych tabelek?
wszyscy rozumieją a ty - wciąż nie?
wszyscy rozumieją a ty - wciąż nie? 03.05.2021, 10:51
machlojki gminne... że też ty nie potrafisz nawet porównać prostych tabelek... Jak nie rozumiesz - to przeczytaj artykuł, jak nadal nie rozumiesz - poczytaj komentarze. A jak nadal nie rozumiesz - zapytaj wnuczki...
no tak
no tak 03.05.2021, 10:57
Widać czarno na białym, że K. Miler płaci dwa razy mniej za metr kwadratowy, niż poprzedni najemca tego samego lokalu. A jednocześnie, obecnie płaci prawie 3 razy mniej, niż najemca sąsiedniego lokalu – prowadzący tam faktycznie działalność biurową! - pisze R. Kwapisz w artykule, a Mulery dalej udają, że nie rozumieją .
gratulujący cierpliwości
gratulujący cierpliwości 02.05.2021, 19:59
Panie Kwapisz, warto jednak było poczekać na zestawienie wielkości opłat za czynsz wszystkich trzech lokali użytkowych w tym budynku na Chrobrego. Co ważne oddzielnie opłat obecnych, oraz tych sprzed kilku lat, gdy lokal obecnej redakcji GG zajmował inny najemca. Za zestawienie powinien się wstydzić pan burmistrz Sawaryn, że dopuścił do manipulacji w przetargu, który tak naprawdę powinien odbyć się raz, ale tym razem w uczciwy sposób


tkm
tkm 02.05.2021, 20:03
Czarno na białym pokazuje do czego doprowadził Miler.
Odwalcie się od Gryfina
Odwalcie się od Gryfina 02.05.2021, 18:49
DYMISJA !!!!!!!!!!!
zszokowana
zszokowana 02.05.2021, 18:16
CZarno na białym - liczby nie kłamią, a szokują.
redachtor
redachtor 02.05.2021, 17:11
Redaktor Pospieszalski przekonywał, że „Warto rozmawiać” . Ale też
„Warto wiedzieć” … Tak wiedzieć kto i gdzie uprawia niedopuszczalną cenzurę, kto i gdzie eliminuje z życia publicznego twórczą
dyskusję tzn. taką jaka wymaga prezentowania i wysłuchania
różnych punktów widzenia i szacunku dla przyrodzonej wolności wyboru każdego. A do tego kto zawłaszcza lub w dziwnych okolicznościach za niewielką część kwoty korzysta z publicznego lokalu.
do redachtor
do redachtor 02.05.2021, 20:22
Wiem jak wykołowali ludzi w przetargu. Niech wreszcie zrobią uczciwy przetarg a nie kłamać, że każdy mógł jak zmienili warunki podczas przetargu. To nawet kto się na przetargach nie zna to widzi że to nieuczciwe.
Xxx
Xxx 02.05.2021, 17:04
W innej gminie, pismak, który rzuca bezpodstawne oskarżenia wobec burmistrza już dawno tłumaczyłby się w Sądzie za swoje słowa za stalking i oczernianie słowne. Widocznie 7 Dni Gryfina i cała redakcja to pokolenie sędziego Tulei gdzie można babce zawinąć 5 dych i uniknąć odpowiedzialniści tak samo oczerniać burmistrza publicznie. Taki jest obraz POwskiego rozumowania świata. Jednym słowem...zarzynane świnue drą się najgłośniej!!!
to żeś cycu podsumował wicków:):):):
to żeś cycu podsumował wicków:):):): 02.05.2021, 19:21
A to dlatego niektórzy urzędnicy tacy wymowni na sesjach?
Xxx Dzisiaj, 17:04 Jednym słowem...zarzynane świnue drą się najgłośniej!!!
do machlaczącego jak przy nawozach
do machlaczącego jak przy nawozach 02.05.2021, 18:50
buchacha - a może wobec takich faktów "w innej gminie" bałby się iść do sądu taki machlojkarz?
Skończyłeś gimnazjum ???
Skończyłeś gimnazjum ??? 02.05.2021, 18:24
Kamil , i znowu Ty ??? Przestań ludzie to czytają !!!
jednak
jednak 02.05.2021, 20:20
Kamil to potrafi się skompromitować.
cóż
cóż 02.05.2021, 18:16
Xxx: Tylko zastraszać potraficie, ale odnieść się do konkretów odnośnie lokalu jakie przedstawia redaktor Kwapisz to już za duży wysiłek intelektualny.
machlaczą jak przy nawozach
machlaczą jak przy nawozach 02.05.2021, 18:52
Bo machlojkarze tacy są - zastraszyć kobietę robiącą zdjęcia reklamy wódki, stalkingować robiąc natrętnie zdjęcia redaktorowi w trakcie konferencji urzędnika - to taka metoda - zastraszyć - ALE DO LICZB PODANYCH - ANI SŁOWEM SIĘ NIE ODNIEŚĆ...
No co . szkoły brak ???
No co . szkoły brak ??? 02.05.2021, 18:28
Ty pierw napisz Kamilowi co to jest - INTELEKTUALNOŚĆ !! Sam tekstów nie pisze !!!
żmudzki łeb
żmudzki łeb 02.05.2021, 20:18
do No co: To ciężkie zadanie, bo trudno przewidzieć skutek tego tłumaczenia Kamilowi.
śmieszne i straszne zarazem
śmieszne i straszne zarazem 02.05.2021, 15:48
To teraz wiadomo do czego braciom służy działalność biurowa ;))))))))))))
ajwaj aleluja bismilah i na saturna
ajwaj aleluja bismilah i na saturna 02.05.2021, 17:28
dodaj starszym braciom w wierze ha ha ah
taaa
taaa 02.05.2021, 20:18
Wierzą w mamonę :))))
kto bogatemu zabroni
kto bogatemu zabroni 02.05.2021, 15:26
Bogata gmina że rozdaje.
suweren
suweren 02.05.2021, 15:35
Bogata ale jak? Bogatym można być np. duchowo, kulturalnie bogatym, prawnie bogatym, intelektualnie bogatym, bogaty ze wzbogacenia się m ok ale jak? Kombinowanie to inna sprawa....
nazywajmy po imieniu...