Ślubowanie nowych policjantów

  • 06.05.2021, 19:19
  • Źródło: KWP Szczecin
Ślubowanie nowych policjantów Fot. KWP Szczecin
W sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie nowi policjanci wypowiedzieli słowa Roty składając uroczyste ślubowanie. Funkcjonariuszy przywitał osobiście Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski i szef zachodniopomorskiego garnizonu policji nadinsp.Tomasz Trawiński.

W dwa dni po tragicznej śmierci policjanta na służbie w Raciborzu, podczas dzisiejszej uroczystości nie mogło zabraknąć odniesienia do tego wydarzenia. Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego, który zginął w Raciborzu do końca wypełniając słowa roty ślubowania.

Te same słowa dzisiaj wypowiedzieli nowo przyjęci funkcjonariusze. Z dniem 20 kwietnia br. w szeregi zachodniopomorskiej policji przyjętych zostało kolejnych 74 policjantów (25 pań i 49 panów). Z uwagi na obostrzenia sanitarno - epidemiologiczne ślubowania nowych policjantów odbywają się w jednostkach, do których mundurowi zostali przydzieleni i przebiegają w ścisłym reżimie sanitarnym. Dziś w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podczas apelu ślubowało łącznie 16 funkcjonariuszy.

Wojewoda zachodniopomorski w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie słów policyjnego ślubowania oraz tego jak ważna społecznie jest to służba.

Komendant wojewódzki policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński gratulował młodym funkcjonariuszom wyboru drogi zawodowej. W swojej wypowiedzi podkreślił, że jest to służba trudna i wymagająca, ale dająca dużo satysfakcji i możliwości niesienia pomocy innym ludziom. Szef zachodniopomorskiego garnizonu życzył nowo przyjętym funkcjonariuszom sukcesów zarówno w realizacji planów związanych z drogą zawodową, jak i w życiu osobistym.

Młodzi adepci niebawem rozpoczną naukę w szkołach policyjnych, gdzie będą uczestniczyć w kursie podstawowym, który pozwoli im na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Po jego zakończeniu mundurowi powrócą do macierzystych jednostek, gdzie pod opieką starszych i doświadczonych kolegów będą służyć lokalnej społeczności.

W bieżącym roku to już drugie przyjęcie nowych funkcjonariuszy (łącznie 189 policjantów). W minionym, 2020 roku, zachodniopomorski garnizon przyjął blisko 400 funkcjonariuszy.

Nabór kandydatów ciągle trwa i już planowane są kolejne przyjęcia.

 

Źródło: KWP Szczecin

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WŁASNIE  PRZELECIAŁ PIS  PEJSATA  I SATANISTYCZNA  MUCH  A HA AH AH
WŁASNIE PRZELECIAŁ PIS PEJSATA I SATANISTYCZNA MUCH A HA AH AH 08.05.2021, 07:14

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

kraska
kraska 07.05.2021, 00:17
W powiecie brakuje policjantów.
Frezor
Frezor 06.05.2021, 22:40
Polowa z nich odejdzie jak przejrzy na oczy jak tam jest . Od środka to zobacza i nie beda chcieli w ym uczestniczyc . A tyle chetnych jest bo pracy nie ma a tam przyjmuja jak leci
Menda
Menda 06.05.2021, 20:30
Po pierwsze na tych zdjęciach widzę tylko dzieci a nie panie i panów. Po drugie dziwi mnie, że ktoś jeszcze za te grosze chce tam jeszcze robić.
Demokracja
Demokracja 06.05.2021, 21:27
Czyje dzieci?
raczej
raczej 06.05.2021, 20:49
To znaczy że jesteś stary i słabo poinformowany.
Menda
Menda 06.05.2021, 20:58
Poinformowany to ja dobrze jestem. Nie pękaj.

Pozostałe