Rozdają przepustki do nieskończonej liczby bezkresnych wszechświatów

 • 07.05.2021, 15:15
 • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Rozdają przepustki do nieskończonej liczby bezkresnych wszechświatów wzp
Umiejętność czytania książek jest - parafrazując słowa Carlosa Ruiza Zafona - przepustką do nieskończonej liczby bezkresnych wszechświatów, które ukrywają się pod okładkami. Nikt chyba nie pojmuje lepiej magii książki, jej możliwości wzbogacania, ubarwiania i urozmaicania życia niż bibliotekarze. 8 maja obchodzić będziemy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji w imieniu własnym oraz Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego pragnę wszystkim bibliotekarzom województwa zachodniopomorskiego podziękować za ich pracę i trud, a także życzyć nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy. Zbliżające się święto jest także doskonałą okazją do wręczenia Nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego im. Stanisława Badonia dla Bibliotekarza Roku 2020. Serdecznie gratuluję laureatce oraz wyróżnionym. Wyrażam wielkie uznanie dla ich pracy i umiejętności łączenia jej z niezwykłą pasją – mówiła członek zarządu województwa Anna Bańkowska.

Jest autorką i realizatorką projektu Miganie kultury w ramach którego każde wydarzenie w bibliotece tłumaczono na język migowy. W czasie pandemii przeprowadziła 46 imprez online. Były to szkolenia dla bibliotekarzy, webinaria, spotkania autorskie, prelekcje oraz wystawy. Pani Anna Rutkowska, kierownik Działu Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, została zwyciężczynią konkursu „Zachodniopomorski Bibliotekarz Roku 2020”. Gratulacje oraz nagrodę laureatce, a także wyróżnionym, przekazała 7 maja br. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie członek zarządu województwa Anna Bańkowska. Wydarzenie to zainaugurowało na Pomorzu Zachodnim XVIII edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w 2021 roku odbywa się pod hasłem “Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Pani Anna Rutkowska od lat angażuje się w organizowanie spotkań autorskich tłumaczonych na język migowy, a w 2020 r. przygotowała z pomocą wolontariuszy napisy do filmów i relacje ze spotkań udostępnianych online. Nadzorowała realizację projektu Mała książka - wielki człowiek, zorganizowała nagranie fragmentu "Balladyny" w ramach Narodowego Czytania. Pod jej kierownictwem przygotowano wiele wydarzeń online, m. in.: akcje facebookowe - #Szperamy - prezentacja filmów z minionych spotkań autorskich, #Polecajki – książki polecane dzieciom, #bibliotekaWdomu - krótkie recenzje ciekawych książek. W 2020 r. była inicjatorem lub koordynatorem 99 imprez, które miały blisko 150 tys. odbiorców.
 
Jest wykładowczynią na studiach podyplomowych Bibliotekoznawstwa i Informacji Bibliotecznej. Przeprowadziła warsztaty dla bibliotekarzy: Obsługa czytelników z dysfunkcją wzroku i włączania osób z niepełnosprawnościami w życie kulturalne. Była koordynatorem III edycji zjazdu BiblioLAB, w ramach edycji ogólnopolskiej Myśl globalnie, działaj lokalnie - biblioteki po covid.
 
Zamieściła na stronie internetowej Biblioteka Aplikacji tutoriale dotyczące aplikacji pomagających bibliotekarzom w komunikacji z osobami z niepełnosprawnością słuchu. W czasie pandemii przeprowadziła 46 imprez online. Były to szkolenia dla bibliotekarzy (na platformie Zoom), webinaria, spotkania autorskie, prelekcje oraz wystawy.
 
To autorka i realizatorka projektu Miganie kultury. W jego ramach każde wydarzenie w bibliotece tłumaczono na język migowy, a także zorganizowano szkolenie dla bibliotekarzy z podstaw języka migowego i zasad komunikacji z osobami niesłyszącymi. Jest inicjatorem festiwalu OKOlice Literatury.
 
Laureatka w ramach Nagrody Marszałka otrzymała 5 tys. zł. i jednocześnie przeszła do drugiego etapu - jako finalistka brała udział w ogólnopolskim konkursie, wyłaniającym Bibliotekarza Roku w skali kraju, gdzie zajęła 5 miejsce.
 
W XII edycji konkursu o nagrodę im. Stanisława Badonia „Zachodniopomorski Bibliotekarz Roku 2020” przyznano także wyróżnienia dla: Pani Anny Kotowskiej – instruktorki w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, Pani Barbary Markowskiej – starszej bibliotekarki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie oraz Pani Aleksandry Skiby – starszej kustosz, pracującej w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.
 
Nagroda „Bibliotekarz Roku Województwa Zachodniopomorskiego”, została ustanowiona w 2009 roku z inicjatywy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz regionalnego okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i jest przyznawana w ramach Konkursu im. Stanisława Badonia adresowanego do bibliotekarzy wszystkich typów bibliotek (publicznych, szkolnych, akademickich, pedagogicznych, specjalnych) z Pomorza Zachodniego.
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AJWAJ ALELUIJA I NA SATURANA
AJWAJ ALELUIJA I NA SATURANA 07.05.2021, 21:40

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

pod rozwagę
pod rozwagę 07.05.2021, 23:32
Co za obrzydliwe insynuacje i słowa. Zgłaszam komentarz do usunięcia.

Może tego psychopatę trzeba zbanować?
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA BA PYTA WAS TUMANOWICZ ANDRZEJ RYSZARD Z BARTKOWA…
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA BA PYTA WAS TUMANOWICZ ANDRZEJ RYSZARD Z BARTKOWA HA HA AH NIE PEDAŁ I NIE LACHOCIĄG HA AH AH 07.05.2021, 21:27

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 07.05.2021, 20:15
POWOŁAJCIE MŁODZIEŻOWĄ RADĘ GRYFINA TYCH MŁODYCH ***ÓW " NADZIEJĘ : TEJ ***NI HA HA AH podawać mnie jako klub do sadu ***I MŁODZIERZOWYCH HA HA AH PARANOI (...)

Część komentarza usunięta. Nie używaj wulgaryzmów.
administrator
AJWAJ  ALELUJA I NA SATURAN A I DO RAFAŁA HA AH AH
AJWAJ ALELUJA I NA SATURAN A I DO RAFAŁA HA AH AH 07.05.2021, 21:11
WIEM O TYM OD LAT BO K URWA UBECKA ZE MNĄ OD DZIECKA AH AHA AH https://youtu.be/mWWAC5ZMKeM
młodzierzowa rada  kurestwa gryfino ha ha ah
młodzierzowa rada kurestwa gryfino ha ha ah 07.05.2021, 20:50

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

juz taki jestem audsaider ha ha ah
juz taki jestem audsaider ha ha ah 07.05.2021, 18:26
ja wybieram pozycje te co ich nie trzeba reklamować ha ah ah niszowe choć czytam tez ten szajs zydowski satanistyczno po*** ha ha ah
ajwaj aleluja i na saturna  ha ha ah
ajwaj aleluja i na saturna ha ha ah 07.05.2021, 18:24
biblioteki padają bo tego zydowskiego gówna już nikt nie czyta ha ah ah jest internet ludzie przegladają na oczy a i plebana bajki o batach batuela bazdach https://youtu.be/bXXSj7Dcs6o już ni kogo nie bawią teraz jest WIEDZA nie wiara poniekad to bład bo jedno z drugim jest tożsame ha ah ah https://youtu.be/mWWAC5ZMKeM pięcet plus wypisz wymaluj nie jakość tylko ilość ha ha ah
Bojan
Bojan 07.05.2021, 15:56
A biblioteki w Gryfinie ledwo zipią.

Pozostałe