Narodowy Dzień Zwycięstwa. Flagi powiewają

  • 08.05.2021, 16:46
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Narodowy Dzień Zwycięstwa. Flagi powiewają Pqweł Kula (sejm.gov.pl)
Dziś 8 maja 2021 r. obchodzimy święto państwowe. Co prawda w powiecie nie ma spektakularnych obchodów, ale w każdej gminie o uczczeniu tej daty świadczą powiewające flagi. Obchodzimy 76. rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej. Zmagania militarne zakończyły się podpisaniem aktu bezwarunkowej kapitulacji Niemiec w Berlinie właśnie 8 maja 1945 r. Było to dokładnie o godzinie 22.30 czasu środkowo-europejskiego. Natomiast działania wojenne zostały przerwane o godzinie 23.01.

Na mocy ustawy uchwalonej przez Sejm RP 24 kwietnia 2015 r., data 8 maja upamiętnia zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami. Święto to nazywa się Narodowym Dniem Zwycięstwa.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (63)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 09.05.2021, 17:37
Rozmawiałem z Ukraińcem. Dziwił się, że specjalnie nie obchodzimy dnia zwycięstwa - a najpierw ustalaliśmy, kiedy on jest. Powiedziałem mu, że 9 V za komuny obchodziliśmy, teraz 8V, bo wybraliśmy dzień podpisania przez państwa zachodnie, gdyż państwo wschodnie zapewniło nam dalszy ciąg niewoli, tyle że innego rodzaju, mniej biologicznie niszczącej niewoli, gdyż mieliśmy być częścią imperium sowieckiego. W ogóle dziwił się, że jesteśmy niezadowoleni z efektu wojny, to mu wyjaśniłem przy udziale historyczki, że danie nam przez Niemców ich ziem nie jest rekompensatą, bo nie było nas od 700-800 lat na Pom. Zachodnim, w Lubuskiem, w części Dolnośląskiego, na Mazurach - a ile klopotów dziś wynika z trudnego wkorzeniania się w te ziemie, ile z rozbicia wspólnot ze wschodu, że dziś to rozbicie skutkuje głosowaniem na tych ziemiach na partie kosmopolityczne, jak POKO, SLD, Nowa Lewica (bo na ziemiach rdzennie polskich wygrywają lub mają większy udział partie patriotyczne jak PiS, Konfederacja).
sprawiedliwość to nie kosmopolityzm
sprawiedliwość to nie kosmopolityzm 09.05.2021, 21:01
Szkoda żeś nie pomyślał, że na ziemiach wschodnich miałbyś Jugosławię - z Litwinami, Białorusinami i Ukraińcami...
Głupie stwierdzenie "trudność w zakorzenieniu"... Powiedz to narodom, które nie miały swoich krajów...
Jegomosc
Jegomosc 09.05.2021, 17:29
Obejrzałem dziś całą paradę w Moskwie. Brawo Rosjanie. Byliście zwycięzcami a przy okazji i Polskę wyzwoliliście, także Gryfino. Pamiętamy
Obserwator
Obserwator 09.05.2021, 10:23
W Polsce najgorsza jest fakt iż nie ma polskiej rodzinnej WSPÓLNOTY, patriotyzm jest pustą wydmuszką. Więcej jest nienawiści, kłamstwa, oszustwa i złodziejstwa, wyzysku człowieka przez człowieka niż miłości.
W Polsce na codzień zapomina się 4 przykazania : Czcij ojca twego i matkę, jak ci przykazał Pan, Bóg twój, abyś żył przez długi czas i żeby ci się dobrze wiodło na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
salomon
salomon 09.05.2021, 10:19
Niech żyje radosna twórczość językowa. A Polak to Rzeczpospolitrzyk przecież.
korty tenisowe
korty tenisowe 08.05.2021, 22:12
Czego się nie dotknie to w co się zamienia?
Niech już Sawaryn świąt nie organizuje to przynajmniej mniejsza szkoda
no
no 09.05.2021, 01:05
Na szczęście za leniwy aby się byle czego dotykać.
Ulli
Ulli 08.05.2021, 21:24
Keine Grenzen Idioten (Kola und Sauron).
smutno mi
smutno mi 08.05.2021, 21:00
Trolle nawet naszego święta narodowego nie uszanują.
Scotthof
Scotthof 08.05.2021, 20:57
бесплатные кейсы без депозита заработок 5000 в день в интернете заработок в интернете отзывы вк игра домовята много денег когда будет новый кейс в кс го интернет заработок заполнение анкеты программа для добавления денег в игры создать игровой сайт почтовики заработок в интернете почтовик онлайн игры с заработком денег и их вывода как вводить бонус коды в контракт варс заработок на торговле без вложений форум по заработку в интернете интернет кошельки опросы за деньги в интернете онлайн официальный сайт с выводом бонус код *** *** ***
Sauron
Sauron 08.05.2021, 20:52
(...)
Przestań wypisywać te kłamstwa dotyczące historii.
administrator
Sauron
Sauron 08.05.2021, 20:29

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Sauron
Sauron 08.05.2021, 20:26
Adolfina i propaganda IV rzeszy od wielu wielu lat próbuje skierować winę za wybuch II wojny światowej na Polskę . Niemcy od 50 lat uparcie nazywali obozy koncentracyjne które sami stworzyli i zbudowali polskimi obozami koncentracyjnymi. Wszystko to jest zgodne z niemiecką doktryną oczyszczenia.
zajmij się prymitywie chińską rewolucją....
zajmij się prymitywie chińską rewolucją.... 08.05.2021, 21:04
skończ prymitywie z nienawiścią - siejesz jak prymityw a 75 lat po wojnie nikogo to nie obchodzi...
spokojny
spokojny 08.05.2021, 21:01
Czego ty trollu Sauronie się nażarłem,że taką nienawiścią ziejesz. WIesz że jesteś żałosny?
Sauron
Sauron 08.05.2021, 20:24
Koniec tej dyktatury, tj, niemieckiej dyktatury nastąpi gdy Niemcy wypłacą reparacje wszystkim, których niszczyli w II WŚ, okradli z majątku i wymordowali dziesiątki milionów ludzi, niewinnych. Za czyny ponosi się odpowiedzialność i nie robi się tego samo ponownie
do chińskiego prymitywnego trolla
do chińskiego prymitywnego trolla 08.05.2021, 21:05
nie kupili chińskich szczepionek? Z Indiami Europa się kuma? Nie podoba się konusowi?
Sauron
Sauron 08.05.2021, 20:18
Typowe dla szwab ów. Arogancja i zero skruchy. Nic się sku...syny nie nauczyli. Do dzisiaj ich hymn ma słowa Deutschland, Deutschland über alles, Über alles in der Welt (Niemcy, Niemcy ponad wszystkim, ponad wszystkimi na świecie). Nigdy nie będzie przyjaźni między Polską a IV Rzeszą. Niemcy to zakała świata cywilizowanego.
Sauron
Sauron 08.05.2021, 20:16
Niemcy zrobili Apokalipsę Polakom 1939-1945 r. W tym i Shoah Polskim Żydom też. 3 mln Polskich Żydów i 3 mln Polskich Chrześcijan - Niemcy zamordowali wtedy! Pamiętajcie młodzi!!!
...
... 08.05.2021, 21:06
Polacy zamordowali wielu Niemców zrzucając w dywanowych nalotach bomby na niemieckie miasta... pamiętajcie młodzi - chińczyk to taka gra...
Sauron
Sauron 08.05.2021, 20:15
8 maja 1945 upadła Trzecia Rzesza. Tylko co z tego, kiedy odrodziła się już Czwarta Rzesza pod płaszczykiem Unii Europejskiej
...
... 08.05.2021, 21:07
ty się chiński trollu nie zajmuj historią Europy, bo ci nie wychodzi prymitywie... A tylu Chińczycy mieli historyków...
o Sauronie i innych wrogach UE
o Sauronie i innych wrogach UE 08.05.2021, 21:04
I to jest kwintesencja wrogów Unii Europejskiej. Obrzydzić wspólnotę i ją osłabić. Ale wy szpiedzy jesteście prości.
Sauron
Sauron 08.05.2021, 20:14

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Sauron
Sauron 08.05.2021, 20:13
Niemcy należy ponownie podzielić na strefy aż do dnia w którym przestaną kłamać i spłacą swoje długi wojenne inaczej nowa wojna pewna.
nawoływanie do nienawiści narodowej!!!
nawoływanie do nienawiści narodowej!!! 08.05.2021, 21:08
ech to samo przydałoby się Chinom - Wuhan by zostało prowincjonalnym miastem bez międzynarodowego lotniska...
Sauron
Sauron 08.05.2021, 20:12
Niemcy wybrali Hitlera demokratycznie. Potem 94% za nim w referendum było Niemców!
admin wyłącz tego głupiego trolla
admin wyłącz tego głupiego trolla 08.05.2021, 21:12
Co ty bredzisz Sauron? Nie było wyborów powszechnych na fiirera tłuku.
koreański styl
koreański styl 08.05.2021, 22:12
przecież w Korei Płn to jest 101% za Kimem - to się prymitywowi myli...
Kolo
Kolo 08.05.2021, 19:16
Niech Niemcy powiedzą prawdę. Po żydach byliśmy następni w kolejce do komór gazowych, jak się da równolegle. Co za naród hipokrytów.
...
... 08.05.2021, 21:09
O - przed 20 "kolo" po 20 "sraulon" - a treści takie same, che che...
"naród hipokrytów" - to czysty nazizm...
"naród hipokrytów" - to czysty nazizm... 08.05.2021, 19:39
naród hipokrytów? To chwalący rozwiązanie "kwestii żydowskiej" Polacy z narodowo faszystowskich grup... tworzących "getta ławkowe" - w przedwojennej Polsce!!! Pałkarze bijący studentów tylko dlatego, że byli Polakami żydowskiego pochodzenia...
Kolo
Kolo 08.05.2021, 19:14
Trzeba głośno Niemcom wykrzyczeć w twarz! Chcieliście naszych ziem i totalnej zagłady narodu Polskiego !!!!!!!!!! Eksterminacji !!!!!!!!!! Znacznie większa część naszych ziem była jednak pod okupacją Niemiecką. Niemcy są winni i odszkodowania wojenne należą się Polakom jak psu buda!!!!!!!!!!!!!!!
"psu buda" - ty tak o Polakach?
"psu buda" - ty tak o Polakach? 08.05.2021, 19:40
głupolku - tylko pełen nienawiści konusik marzy o krzyczeniu "prosto w twarz" - bo zazwyczaj widzi czyjś pępek... 75 lat po wojnie ty nadal żyjesz nienawiścią?

Pozostałe