O hipokryzji Sawaryna w 7 Dniach Gryfina

  • 14.05.2021, 13:13
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
O hipokryzji Sawaryna w 7 Dniach Gryfina Fragment okładki 7 Dni Gryfina.
Sąd uchylił uchwałę śmieciową przygotowaną przez Mieczysława Sawaryna, a ten sprytnie próbuje zgonić wszystko na radę. Na dodatek zamiast radnych, sam zaskarża postanowienie sądu do wyższej instancji. - Burmistrz Sawaryn, który przepchnął przez Radę swój projekt uchwały, teraz zaskarża wyrok sądu. Ale nawet nie informuje o tym kierownictwa Rady! – ujawnia proceder Ryszard Kwapisz, redaktor naczelny 7 Dni Gryfina w dzisiejszym wydaniu tygodnika.

Zakwestionowaną przez sąd pierwszej instancji tzw. uchwałę śmieciową (przygotowaną przecież przez Sawaryna) teraz burmistrz zaskarża do NSA, nie informując przed tym faktem oficjalnie Rady Miejskiej w Gryfinie. A posłużył się w skardze Radą…

Ryszard Kwapisz pisze:

"W nagłówku pisma do Naczelnego Sądu Administracyjnego czytamy bowiem, że stroną ( tu – organ) jest: Rada Miejska w Gryfinie Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin, w imieniu której działa pełnomocnik.

Pełnomocnik, któremu to zlecił… burmistrz Gryfina. Nawet nie pytając o to rady! Zaznaczam, że chodzi mi o sposób potraktowania przez M. Sawaryna Rady Miejskiej w Gryfinie, w której kierownictwie dominują radni opozycyjni. Rada została potraktowana tak, jakby była "wydziałem" Urzędu Miejskiego, który podlega burmistrzowi. Nie musi więc on z nią tego konsultować, ani nie musi jej informować o swych decyzjach. Radni dowiedzieli się więc o niej dopiero po fakcie, gdy powiedział o tym na sesji w dniu 29 kwietnia Tomasz Miler. I dopiero po tej sesji i po długim weekendzie majowym otrzymali pismo wysłane w swoim imieniu do NSA… w dniu 28 kwietnia".

Więcej w dzisiejszym wydaniu 7 Dni Gryfina w artykule "Radni zaskarżą Sawaryna?"

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (100)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

soltys
soltys 16.05.2021, 19:45
Hipokryta już na sesji udawał że to nie jego projekt.
to się nazywa hipokryzja? dziwne....
to się nazywa hipokryzja? dziwne.... 16.05.2021, 19:57
Jak się podpiszę po dokumentem jako ty - to się nie nazywa "hipokryzja"... W moim otoczeniu to nazywają oszustwem, fałszerstwem - nie wiem, jak nazwą to radni...
YODA & BIEL  I CZERŃ HAS H HA   KABARET  A AH
YODA & BIEL I CZERŃ HAS H HA KABARET A AH 16.05.2021, 19:45
A GDZIE TW YODA HA AH AH UCIEKŁ Z PLACU BOJU HA HA AH CZY ON REPREZENTUJE BURMISTRZA HA HA HA
kredens
kredens 16.05.2021, 17:59
Przecież to miasto to jedno wielkie wysypisko. Piłat przecież nie żyje to nie posprząta.
mieszkaniec
mieszkaniec 16.05.2021, 17:56
Kiedyś jakieś cepy zostawiały śmieci za moim domem na małej drodze dojazdowej, oceniając to miejsce jako na zapleczu. Powiadomiłem PUK i to szybko uprzątnęli, szacunek dla firmy za to. Innym razem pewna osoba mieszkająca ode mnie o ok.40 przywlokła w to miejsce swój zwinięty dywan, a może ktoś weźmie. Wziąłem ten dywan i odniosłem paniusi pod jej ogrodzenie, bez widzenia się z nią. Już więcej nie robiła takich numerów. Ludzie to mają odwalone...
Piotrek donosiciel
Piotrek donosiciel 16.05.2021, 19:36
Może ktoś z rodziny?
raczej
raczej 16.05.2021, 19:42
Piotrek, chyba z twojej.
czyżby znowu "głosy"?
czyżby znowu "głosy"? 16.05.2021, 18:01
a co ma to wspólnego z artykułem, "mieszkańcu"? Czy do pory brania leków daleko?
AJWAJ ALELUJA BISMILAH I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA BISMILAH I NA SATURNA 16.05.2021, 09:52
niestety mnietek ma rację ha ha ah kto to przegłosował RADA on tylko podpisuje ha ha ah a kto przygotował tw joda ha ah z kancelaria prawniczą ha ah ah opowiem wam kawał
spotykaja sie dwa zydki NA PLACU KONSTYTUCJI W WARSZAWCEw polinie
i wymieniaja sie wizytówkami

jeden mówi wpadnij do mnie jak bedziesz miał czas
ok mówi drugi ha ha ah
wiec wchodzi do ministerstwa finansów
mija jednych ochroniarzy z sb
potem drugich trzecich 7 dmych
wreszcie dostaje przepustkę
wchodzi do gabinetu ministra a TAM POZNANY NA PLACU TOWARZYSZ
I SIE PYTA PO CO TA CAŁA SZOPKA
A ON DO NIEGO a co mam prowadzić biznes pod swoim NAZWISKIEM HA HA AH
sdatsanic mills
sdatsanic mills 19.05.2021, 17:52
*** plus ha hga ah ah loda MI ZROBI
królik
królik 17.05.2021, 00:42
Kawał wcale nie śmieszny a wręcz żałosny.
dzieci  królika
dzieci królika 17.05.2021, 09:09
to nie czytaj ha ha ah
czuje pismo nosem
czuje pismo nosem 15.05.2021, 23:34
Z tego moze byc jeszcze niezła afera.
obserwuję narrację sawaryniarską....
obserwuję narrację sawaryniarską.... 16.05.2021, 12:26
Już sawaryniarskie "ja" tłumaczy chachmęty "a Morawiecki i Obajtek..." Taka obłuda....
taka prawda
taka prawda 15.05.2021, 23:17
Bumitrz zagalopował si.e z tą uchwała smieciową a teraz kombinuje jak koń pod górkę.
poważne
poważne 15.05.2021, 22:35
Poważny zarzut. Podpisywanie się czyimiś danymi?
To jakby ktoś udawał, że kupił w trzy osoby działkę - a płaciła jedna... ale przecież to niemożliwe, prawda?
niby nic a jednak
niby nic a jednak 15.05.2021, 23:47
Tylko że to kombinacja wyższych lotów. Popisał się swoim nazwiskiem, ale w nagłówku Rada.
a propos
a propos 16.05.2021, 00:16
A propos - a kto jest tym trzecim wspólnikiem?
wybiórcza
wybiórcza 15.05.2021, 18:33
gazeta stulecia. szczególnie jak andrzejek sz. pisze...
wódczany biznes w lokalu gminnym...
wódczany biznes w lokalu gminnym... 15.05.2021, 19:43
I już się zaczął atak personalny na ludzi niewygodne rzeczy ujawniające...
komiks
komiks 15.05.2021, 15:30
Jeśli radni nie zgłoszą fałszerstwa - to znaczy że było jakieś "dogadanie" względnie "naciski"...
Wyobrażacie sobie przew. rady Sawaryna gdyby dwie kadencje temu taki "cwancyk" mu zrobili?
R. Kwapisz
R. Kwapisz 15.05.2021, 08:51
Dla zniesmaczonej. Nie zaprosił, stosunki zamrożone. ale w polityce obowiązuje zasada niepalenia mostów. Rozmawialiśmy telefonicznie. Ewa Lewczuk była tak ważną osobą, żeby we wspomnieniu o niej był też ktoś "z góry"
K.J. Górka
K.J. Górka 16.05.2021, 12:43
Pani Ewa politykiem nei była a pan Sawaryn politykiem jak najbardziej jest. I mieszanie tych dwóch porządków uważam za niestosowne.
ja
ja 15.05.2021, 11:33
p.Kwapisz.
rozumię ,że istnieją zadawnione animozje między panem a p. Sawarynem.Nie wnikam.Ale p. robi ludziom wodę z mózgu. W całej polsce skokowe wzrosły ceny za śmieci.Z jednej strony wymusza to ekologia .z drugiej zaś nasze państwo nie mając na dotowanie gospodarki śmieciami zrzuciło to na "barki "samorządów .mniemam że jako dziennikarz.wie p. o tym doskonale.Zamiast dogłębnie zanalizować sytuację prowadzi pan prywatną wojenkę z birmistrzem .PYtam :gdzie bezstronność dziennikarska w podawaniu faktów
one
one 15.05.2021, 14:36
O śmieciach to czytałem w gazecie pana Kwapisza już wcześniej. Ale pytam gdzie sprawa studium, działek, skarg na bumistrza czy ostatnio kortów. Mnie się coś wydaje, ze znowu zaczął pan chodzić z burmistrzem na obiadki i unika trudnych dla niego tematów.
do cipciusia sawaryńskiego, co kocha miłością ślepą...
do cipciusia sawaryńskiego, co kocha miłością ślepą... 15.05.2021, 14:27
Cipciusiu sawaryński - czy ty się możesz skupić - twoje ukochanie podpisało się jako "rada" żeby wysłać ZASKARŻENIE DO SĄDU UCHWAŁY, KTÓRA BYŁA NIESPRAWIEDLIWA DLA MIESZKAŃCÓW - CO SĄD NIŻSZEJ INSTANCJI POTWIERDZIŁ!
Dotarło?
ja
ja 15.05.2021, 18:36
że też was tak żółc zalewa.znacie to ?psy szczekaja a karawana idzie dalej panie Kwapisz
do cipciusia sawaryńskiego, co kocha miłością ślepą...
do cipciusia sawaryńskiego, co kocha miłością ślepą... 15.05.2021, 19:45
Tak - PSY SZCZEKAŁY - jak rządził śp. Piłat. Konduktem się skończyło... A idź Sawarynowi pucuj buty - żeby w pisowskim zarządzie wyglądał jakoś...
ja
ja 16.05.2021, 06:36
i nie zapominaj o "angielskich drogach"majstersztyk budownictwa drogowego
ani szacunku za życia, ani w agonii, ani na pogrzebie ani po śmierci...
ani szacunku za życia, ani w agonii, ani na pogrzebie ani po śmierci... 16.05.2021, 10:16
Nie zapomnę - tego podłego szarpania... Co zrobiłby radny Sawaryn, gdyby burmistrz podszył się pod niego w piśmie do sądu?
targowisko, mauzoleum, studium, prywatne działeczki, korty, stadion, komenda,…
targowisko, mauzoleum, studium, prywatne działeczki, korty, stadion, komenda, plac Barnima.... 16.05.2021, 10:07
Masz rację - "angielskie drogi" to "majstersztyk" - PODŁOŚCI, KŁAMSTWA, OBŁUDY TERCETU...
Sawaryn, Milier Niktiński - muszą być z siebie dumni... Ale czy po śmierci będą się też cieszyć tym, co zrobili?

No i jaki to wyrok?
Jak było z tą inwestycją?
A ILE KOSZTOWAŁA "DZIERŻAWA" KORTÓW?
To tak pierwsze z brzegu stracenie pieniędzy i majątku gminnego.
ja
ja 16.05.2021, 12:07
brawo.przykład idzie z góry.tak samo sie tłumaczy Obajtek ,Banaś ,Morawiecki (70ha).też to niby podłość kłamstwo obłuda.Obłudą jest zaś podpieranie własnych argumentów czyjąś śmiercią .Ti chyba nekrofilia sie nazywa?
Sawaryn z czego się tłumaczy tak samo?
Sawaryn z czego się tłumaczy tak samo? 16.05.2021, 12:22
Sawaryn nekrofilem? To żeś pojechał c.welu... Ale coś w tym jest - tercet wciąż obwinia o wszystko zmarłego 4 lata temu Burmistrza...
ja
ja 16.05.2021, 13:21
ja o Was tak wychwalajacych ś.p. zresztą na powiatowe cwaniactwo nie ma mocnych .żegnam oziębhle
"ja" jak ci Sawaryn nas... to będziesz się cieszyć, że maseczka????
"ja" jak ci Sawaryn nas... to będziesz się cieszyć, że maseczka???? 16.05.2021, 14:03
Sawaryna nazywasz nekrofilem, bo wciąż obwinia o wszystko Zmarłego! A ty nawet nie widzisz przekrętów obecnych obłudniku...
Nekrofilia to właśnie wyciąganie przykładów ROZDMUCHANYCH i kłamliwie przedstawianych spraw - jako przeciwwaga zachowaniu Milera, Sawaryna - opisywanych ostatnio...
stowarzyszona
stowarzyszona 15.05.2021, 10:35
do R. Kwapisz: stosunki zamrożone to rozumiem, ale żeby największego wroga stowarzyszenia pytać o zdanie bo ma władzę to jakieś wynaturzenie.
green
green 14.05.2021, 22:30
Burmistrz zrobił, to zrobił, jego sporawa, bierze za to odpowiedzialność.
piwosz
piwosz 14.05.2021, 18:43
To Sawaryn stworzył tego bubla uchwałę śmieciową. Sam nawarzył piwa.
prawda
prawda 14.05.2021, 19:03
Sawaryn stworzy i Sawaryn za niego odpowiada.
oczywiście
oczywiście 14.05.2021, 19:37
Dokładnie tak!
to przestępstwo, czy nie?
to przestępstwo, czy nie? 14.05.2021, 19:59
Ale dlaczego fałszuje dokumenty i wysyła pisma jako rada?
Ada
Ada 14.05.2021, 18:03
Czas pogonić sawaryna i tych Millerow. Zlodziej na złodzieju !!! A rada i ten przewodniczący rady, którego tatuś był w PZPR.
Nie szczy.
Nie szczy. 15.05.2021, 00:05
Ado, pies może się brzydko odgryźć. Dlatego odszczekaj nieprawdę o panu Rafale. Masz czas do jutra. I to ma być grzeczne. To inny wyssał komunistyczną krew z mlekiem matki. Chcesz prawdy to nie przepraszaj.
biały domek
biały domek 14.05.2021, 18:36
A moze Paweł porozmawiamy o mamusi Sawaryna?
rozbawiony
rozbawiony 14.05.2021, 18:45
O sobie skromnie nie wspominał :)))))))))))))
symptom
symptom 14.05.2021, 18:57
No, Milera, Sawaryna pogonić - ale on ani jego rodzice - nietykalni, cha cha
zniesmaczona
zniesmaczona 14.05.2021, 17:56
Panie R. Kwapisz, mam do pana jedną uwagę. Dlaczego pisząc o pani Ewie Lewczuk, poszedł pan do jej największego wroga M. Sawaryna? Znowu na obiad zaprosił?
Pikuś
Pikuś 14.05.2021, 17:55
Redakcjo. Domagamy się komentarza przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego rady, tego co ma w nazwie prawo i sprawiedliwość.
zgoda!
zgoda! 14.05.2021, 18:02
Kto upoważnił? Jeśli wbrew woli rady Sawaryn wysłał do sądu - to SFAŁSZOWAŁ? Nie ma za to paragrafów?
gladius
gladius 14.05.2021, 18:00
Każdy radny powinien być prawy i sprawiedliwy no oprócz tych od Sawaryna bo oni raczej nie myślą samodzielnie.
la
la 14.05.2021, 16:45
panie Kwapisz czy pan płaci za śmieci w gminie Gryfino?Jeśli tak to w jakim rozliczeniu?
do tw
do tw 14.05.2021, 17:52
A twoi pomagierzy płacą podatki od nieruchomości?
plecowi poklepywacze Mietka
plecowi poklepywacze Mietka 14.05.2021, 18:01
Oni pomagają tylko sobie.
szok!
szok! 14.05.2021, 16:28
Opłata na RODOS przy ul. Czechosłowackiej z 50zł na 250 zł.,najdroższe śmieci w całym kraju są chyba w Gryfinie.
proste
proste 14.05.2021, 19:05
Przecież właściciele domów z ogrodami nie mają osobnych umów i osobnych śmietników dla domu i dla ogrodu - to niech działkowcy zabierają śmieci do swoich śmietników przy domach!
Kamil M.
Kamil M. 14.05.2021, 17:18
RODOS Zawadzkiego 300 zł
działka
działka 14.05.2021, 17:53
Taakie lokaty tylko u braci M.
cwancyk tercetowy
cwancyk tercetowy 14.05.2021, 16:34
Co więcej działkowcy przecież płacą za śmieci jako mieszkańcy. Ale jak ktoś ma dom z ogrodem - czy płaci za ogród 250 zł a za śmieci w domu osobno?
Mieczysław
Mieczysław 15.05.2021, 10:22
A jakie śmieci poza biodegradowalnymi wytwarza się w przydomowym ogródku?. A gdzie działkowicze załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne? Niektórzy mieszkają w altankach cały rok. Większość ma wkopany dziurawy zbiornik i wszystko idzie do gleby i wód gruntowych.
oj Mieciu, tobie coś się znowu popier...
oj Mieciu, tobie coś się znowu popier... 15.05.2021, 14:32
A to mówisz o szambie czy o śmieciach Mieciu? Tobie się wszystko pier... z tą gminą... Co ma do szamba opłata za śmieci?
A jak DZIAŁKOWIEC MIESZKA NA DZIAŁCE - TO ŚMIECI W DOMU? A płaci - a mieszkańcy domu z ogrodem WYTWARZAJĄ ŚMIECI DOKŁADNIE TAKIE SAME, JAK MIESZKAŃCY DOMU I OGRODU OSOBNO...
Świństwo
Świństwo 14.05.2021, 15:50
Kolejny przekręt. Przestępstwo urzędnicze. Mietek myślał , że jest Gugą. Kadencje mu się pomyliły.
eufemizm
eufemizm 14.05.2021, 15:52
Ale jak mu się kadencje pomyliły, to niech przejdzie na dietę radnego a nie pensję burmistrza...
hrabia