O kolejnych pogrzebach i przesądzie

  • 16.05.2021, 19:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
O kolejnych pogrzebach i przesądzie
Pod koniec tego tygodnia pożegnaliśmy jeszcze troje mieszkańców Gryfina. Dwa pogrzeby odbyły się stosunkowo szybko od chwili śmierci. W czasach pandemii ogólne terminy się bardzo wydłużyły. Funkcjonuje jeszcze przesąd który mówi, że pogrzeb powinien odbyć się przed niedzielą…

W sobotę odbyły się trzy ostatnie pogrzeby w tym tygodniu. Na tablicy umieszczono informacje o pogrzebach następujących mieszkańców, są to:

Piotr Drelinkiewicz lat 39

Barbara Wronkowska lat 64

Ewa Chludzińska-Lewczuk lat 67

Na poniedziałek zapowiedziano już pogrzeb Jacka Siwińskiego. Uroczystosci odbęda sie w Szczecinie. 

Rodzinom i bliskim składamy wyrazy współczucia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

EM
EM 17.05.2021, 22:35
Kondolencje!
hardy
hardy 17.05.2021, 14:03
Jeszcze nie wyrosło drzewo z którego zbija wieko mojej trumny!
Do hardy
Do hardy 17.05.2021, 23:28
Bo cie w glinianej albo plastykowej urnie pochowają.
Knagulec
Knagulec 17.05.2021, 14:56
Nie krakaj kostucha nie śpi
Życiowe
Życiowe 17.05.2021, 11:15
U nas na wschodzie kondukt niesie trumnę bez wieka, co by zmarły se jeszcze pooddychał a jak ożyje to co by się nie turbował i wstał od razu do żywych.
M.
M. 17.05.2021, 10:10
Miałaś jeszcze żyć...
poznaję
poznaję 17.05.2021, 09:57
Główne zdjęcie na Górnym Tarasie zostało zrobione.
Katolik
Katolik 17.05.2021, 06:10
A ja znam takie co by tylko ktoś z rodziny (najbliższej) obmył zwłoki przed ubraniem bo brudy pierze się tylko w rodzinie.
klon
klon 17.05.2021, 09:56
Jest czas pandemii więc zwłoki przeważnie odbiera się w worku.
Człowiek ma dusze od poczęcia ? Ale nie w kościele
Człowiek ma dusze od poczęcia ? Ale nie w kościele 17.05.2021, 06:00
Zwłoki dzieci nie okrzczonych i płody nie mogą leżeć w święcony ziemi czyli na cmyntarzu no chyba, że komunalny.
Dziady
Dziady 17.05.2021, 09:56
Dusze potępione błąkają się po świecie.
Zombiland
Zombiland 17.05.2021, 05:56
I żeby nie kremować zwłok jak w Indiach czy na zachodzie bo człowiek ma wyjść z grobu jako zombi w dniu sądu ostatecznego i stanąć prze Bogiem. Inaczy to piekło od razu.
O to dbaja wiejscy i łowcy wampirów
O to dbaja wiejscy i łowcy wampirów 17.05.2021, 05:51
Wampirzyce i wampiry, wilkołaki i wilczyce koniecznie kołkiem osinowym w serce potraktować. A jak chowają wisielca to strasznie wieje wiater,
To nie przesąd a wiejska rzeczywistośc
To nie przesąd a wiejska rzeczywistośc 17.05.2021, 05:42
A samobójców pod płotem z jego drugi strony. Księża na wsi nie wpuszczają też ateistow na cmentarze.
***
*** 17.05.2021, 00:36

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Bogdan
Bogdan 16.05.2021, 22:05
Im szybciej tym lepiej, ale teraz procedury dłużej trwają.
Niesamowite...
Niesamowite... 17.05.2021, 00:14
Instytucje gminne są przesiąknięte korupcją. Włoski strajk.. Na dodatek tam dalej wielu chorych.
gryfin
gryfin 17.05.2021, 00:31
Trudno zaprzeczyć.
Kamil
Kamil 16.05.2021, 21:57
Akor ty zabobonna ciemnoto !!!
Knagulec
Knagulec 16.05.2021, 21:59

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

G
G 16.05.2021, 21:03
Serce pęka...
Wtedy on już niestraszne
Wtedy on już niestraszne 17.05.2021, 05:53
Wampirowi pod argumentem osinowego kołka.
szaman
szaman 16.05.2021, 20:48
To czysty zabobon, że zmarłego trzeba chować przed niedzielą. Mówi on, że jak po niedzieli to... pociągnie za sobą jeszcze kogoś...
KLER
KLER 17.05.2021, 00:16
To prawda. Dlatego za pogrzeb w sobotę bierzemy-co łaska x 2.
bonbony
bonbony 17.05.2021, 00:32
Na wszystkim idzie zarobić, nawet na zabobonach :)))
Klangor
Klangor 16.05.2021, 21:50
Ja w to nie chciałem wierzyć, ale zmarła osoba na wsi w sylwestra i zabobon mówił ze 12 osób umrze w ciagu roku z tej wsi, no i cóż zmarło 12 osób, nagłe zawały itd... jestem ateistą ale taka sytuacja miala juz miejsce dwa razy w tej miejscowości
mądrość ludowa...
mądrość ludowa... 16.05.2021, 20:59
W każdym "zabobonie" jak mówisz jest ziarno mądrości ludowej. Gdy ciała leżały w domu, to pogrzeb zamiast w sobotę to w poniedziałek i owszem - czynił różnicę - w dodatku również mogło to mieć wpływ nawet dość bezpośredni na "pociągnięcie za sobą"...

Ludzie nie znali mikrobiologii, nie wiedzieli o zarazkach - ale umieli obserwować przyrodę...
amen
amen 16.05.2021, 20:47
Niech spoczywają w pokoju!

Pozostałe