Pełna moc Dolnej Odry po awarii w Bełchatowie

  • 17.05.2021, 22:36
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pełna moc Dolnej Odry po awarii w Bełchatowie
Elektrownia Dolna Odra ma szansę wykazać, jak jest potrzebna podczas poważnej awarii w polskim systemie elektroenergetycznym. Dziś 17 maja 2021 r. powstał problem z 10 blokami Elektrowni Bełchatów o łącznej mocy 3,9 GW. Doszło do awarii stacji elektroenergetycznej Rogowiec. Uruchomienie i zsynchronizowanie 10 bloków to skomplikowana operacja. Potrzebny jest prąd.

Do awarii nie doszło w samej elektrowni, lecz na stacji rozdzielczej Rogowiec. Jest ona zarządzana przez Polskie Sieci Energetyczne.

Elektrownia Bełchatów, największy dostawca energii elektrycznej w Polsce, produkuje ponad 20 proc. zapotrzebowania w kraju. Awaria to duży problem. Stąd też potrzeba pełnej mocy również z elektrowni Dolna Odra.

Działa zasada: wszystkie ręce na pokład.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rds4567
rds4567 03.06.2021, 12:17
Jeszcze parę lat i skończy się gadanie o niezależności energetycznej kraju. Wszystko zniszczą a za 20 lat będą wmawiać nowemu pokoleniu że import energii to standardy światowe. Powołali w 2010 spółkę która ma wybudować 1 elektrownię atomową i od 11 lat myślą nad lokalizacją. I to też standardy światowe. Jeszcze szpadla nie wbili w ziemię a chcą do 2040 zastąpić całą energetykę konwencjonalną energią jądrową. El. Jądrowa powstanie do 2040. Jedna. Nawet wiem jak się będzie nazywać. Zagdaka - Stadion Narodowy, Telewizja Narodowa, Narodowy Program Szczepień , jak się będzie nazywać elektrownia jądrowa ?? :D. To są nieudacznicy. Tchórzewski budował Ostrołękę to ją rozebrali. Kto za to odpowie za wydanie miliardów na darmo? Nikt. Gdy wy spóźnicie się z rozliczeniem paru złotówek to będą was maltretować jak bandytów. Ale tak to jest. Biedny spauperyzowany kraj przez reformy Sascha i Liptona, z pomocą krajowej froterki podłogowej Balcerowicza, ucieszył się na wieść że będzie mógł jechać za granicę do pracy. Nikt nie myślał i nie chyba nie myśli dostatecznie dobrze nad długotrwałymi skutkami układów w UE , która od samego początku powstawała po to żeby eksploatować kraje półperyferyjne Europy środkowowschodniej.
Rysiek z klanu
Rysiek z klanu 18.05.2021, 19:44
Ciekawe ile prawdy w pogłoskach, że jedna gazdówka tylko będzie w Nowym czarnowie, a druga do Ostrołęki pojedzie...
zasłyszane w radio
zasłyszane w radio 18.05.2021, 14:17
To taka "Czajka" dla pisowców... Pytanie - jak do tego mogło dojść?
Może na hasło, że premier ruszył w Polskę milion samochodów elektrycznych jednocześnie chciało się naładować?
ja
ja 19.05.2021, 16:45
za moich czasów dolna miała system ,ze w przypadku wypadniecia z sieci wszystkich bloków jeden zostawałw pracy na potrzeby własne.To w bełchatowie tego nie było.?Zresztą przy tej karuzeli dyrektorów made in PIS nie miał kto pomyśleć.tak dla ciekawości.w dolnej na jednym z błoków zdażyło się ze wypadł z zasilania krajnika .załoga na ślepo pilotiwała blok aby nie wypadł,do chwili prztwrócenia wejścia do sieci na krajniku.starsza obsługa bloków 5,6 chyba to pamięta.
oko
oko 18.05.2021, 12:39
Patrzę na to głowne zdjecie: czyta na tym bordowym rusztowaniu się ktoś powiesił?
tyle
tyle 18.05.2021, 19:37
Przecież to pracownik coś robi.
*** ***
*** *** 18.05.2021, 11:07

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

taka prawda
taka prawda 18.05.2021, 11:01
Sytuacja jest taka, że w Bełchatowie wyłączono niemal wszystkie bloki energetyczne. Sytuację uratował import energii, a głównie z Niemiec i Szwecji.
normalnie myśląc....
normalnie myśląc.... 18.05.2021, 09:57
Kiedy tworzono elektrownię Bełchatów - wcale nie była takim "udziałowcem" - bo inne elektrownie działały, budowano następne itp.
Już dawno mądrzy ludzie stwierdzili, że MOLOCHY nie są dobre - na przykład lepiej kilka lotnisk w okolicy dobrze skomunikowanych niż jedna wielka patelnia - łatwa do unieruchomienia kraju - czy przypadkowego czy celowego (patrz rurociąg w USA)...
88
88 18.05.2021, 09:25
To ile w maju 2021 roku wynosi ta pełna moc Dolnej Odry bez Gdańskiej i Szczawiowej ?
pełni wiary...
pełni wiary... 18.05.2021, 09:37
Ile? Ile Bóg da...
Walter - żołnierz wyklęty przez pisich
Walter - żołnierz wyklęty przez pisich 18.05.2021, 08:40
Pisi zlikwidowali OZE i energetykę a zpotężnych spółek energetycznych zrobili upadające ruinki.
Finito
Finito 18.05.2021, 08:34
Ostatnie włączenie przed sierpniowym wyłączeniem.
do pesymisty
do pesymisty 18.05.2021, 11:02
Przewidujesz blackout?
Starszy łopatowy
Starszy łopatowy 18.05.2021, 08:02
Sypiemy wyngiel na palenisko i bedziemy ruszać z odpalaniem kotłów jusz w pszyszły tydzień. Towarzysze! Pomożecie ?
pierwszy obchodowy dojnej odry
pierwszy obchodowy dojnej odry 18.05.2021, 07:22
panie kierowniku taki zapie*** że nie ma czasu pirytów załadować
 Heil Angela
Heil Angela 18.05.2021, 06:48
Kto grupuje w jednym miejscu 6 tys. Megawatów ?? Szaleniec ! Toż za ściana jest nieobliczalny Putin .
przezorny
przezorny 18.05.2021, 00:27
Mam panele i blackout mi nie groźny.
Wielebny Kaczysta
Wielebny Kaczysta 18.05.2021, 09:51
Co ci po panelach w nocy gdy nima prundu w sieci zjednoczonej prawicy?
Paweł
Paweł 18.05.2021, 00:25
Z historycznego obowiazku przypomnę, że Belchatow wybudowali nie Morawiecki a Gomulka i Gierek.
Moraski buduje gazówki bez gazu
Moraski buduje gazówki bez gazu 18.05.2021, 08:35
Pół wieku temu.
ano
ano 18.05.2021, 09:39
I jeszcze Ostrołękę, którą zanim wybuduje, to zburzy - ale na jednym i drugim ileś firm zarobi...
rak
rak 18.05.2021, 00:21
To atak hakerski czy jak?
czarna owca
czarna owca 18.05.2021, 00:14
Mieli beke z awarii Czajki to ciekawe czyt eraz będa tacy żartobliwi w stopsunku do Rogowca.
dobre
dobre 18.05.2021, 09:40
Dobry przykład - jak awaria Czajki była - winien był Trzaskowski - a jak awaria i jedna piąta prądu w Polsce odcięta?
hmm
hmm 18.05.2021, 00:12
Nowy Ład w elektrowniach?
Miro
Miro 18.05.2021, 00:02
Kiedyś DO gdy miało 8 bloków to miało 1600 MW. To i tak 40 proc tego co w Bełchatowie
moc jest z nami
moc jest z nami 17.05.2021, 23:59
Wreszcie może się obudzą jak taka elektrownia w DOlnej ODrze jest potrzebna dla systemu., W razie awarii nie trzeba kupować energii z zagranicy tylko możemy wytworzyć ja na miejscu.
$$
$$ 18.05.2021, 08:45
...Ty tak myślisz, ja też ale oni nie...
Wiatrak z Sobiemyśla