Kamil M. z Gazety Gryfińskiej winny! - orzekł sąd karny

  • 19.05.2021, 19:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kamil M. z Gazety Gryfińskiej winny! - orzekł sąd karny
-Kamil M. jest uznany za winnego - stwierdził dzisiaj sąd. Przed Sądem Rejonowym Wydział Karny w Gryfinie w środę 19 maja 2021 r. miała miejsce rozprawa. Na ławie oskarżonych zasiadł Kamil M., redaktor naczelny Gazety Gryfińskiej.

Na sali rozpraw obecni byli przedstawiciele mediów z igryfino oraz 7 Dni Gryfina. Kamil M. próbował wyłączyć z jawności przebieg rozprawy. Jednak sędzia zgodził się na uczestniczenie mediów oraz nagrywanie przebiegu rozprawy.

25 tys. zł za wódkę i 10 tys. zł za wino

-Zgromadzony materiał dowodowy nie budzi wątpliwości, że Kamil M. dopuścił się zarzucanych mu czynów. W związku z tym proszę o uznanie oskarżonego za winnego  - powiedziała prokurator Monika Cruz.

Zgromadzone przez prokuraturę dowody dotyczyły dwóch artykułów w Gazecie Gryfińskiej. Chodziło o nielegalną reklamę wódki i wina z winnicy w Baniewicach.

Za pierwszy czyn prokurator wnosiła o ukaranie Kamila M. grzywną w wysokości 25 tys. zł. Natomiast za drugi czyn zaproponowała karę 10 tys. zł. Łącznie kara wnioskowana przez prokuratora miała wynieść 30 tys. zł (to nie jest zwykłe matematyczne sumowanie) plus pokrycie kosztów sądowych.

Obrona redaktora

Świadek Mateusz D. zeznał, że Kamil M. przeprowadził z nim wywiad na temat alkoholu sprowadzonego z Torunia. Nie miała być to reklama. Mateusz D. przyznał jednak, że w Gazecie Gryfińskiej ma wykupioną stałą reklamę.

Kamil M. nie miał nic do powiedzenia, poza tym, że zgadzał się z argumentacją swojego obrońcy.

Obrońcą Kamila M. był mec. Mateusz Kostka.

- Pierwszym elementem tej sprawy jest to, że ma ona charakter polityczny - stwierdził mec. Mateusz Kostka.

Obrońca Kamila M. dodał, że nie zgadza się z argumentacją aby artykuł w Gazecie Gryfińskiej miał charakter reklamy alkoholu.

Uzasadnienie sądu

-Sąd uznał, że zachowanie oskarżonego Kamila M. jest przestępstwem o stopniu społecznej szkodliwości czynu większym niż znikomy - ogłosił sędzia Piotr Podleśny.

Kamil M. został uznany za winnego zarzucanego mu czynu i ma pokryć koszty sądowe. Jednak sąd warunkowo umorzył postępowanie na okres jednego roku. Orzeczenie to oznacza, że sprawca pozostanie bez kary, jeżeli w tym czasie nie popełni przestępstwa.

Wyrok nie jest prawomocny.

Sędzia Piotr Podleśny w następujący sposób uzasadnił wyrok sądu [FILM]:

cz. 1.

loadingŁaduję odtwarzacz...

cz. 2

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sprawa reklamy alkoholu w internecie

Nielegalna reklama alkoholu w gazecie to tylko czubek góry lodowej. Prokuratura otrzymała bowiem materiały dowodowe dotyczące nielegalnego reklamowania alkoholu nie tylko w Gazecie Gryfińskiej, ale także na portalu internetowym prowadzonym przez Kamila M. Treści te publikowane były także na Facebooku. Proceder ten trwał wiele tygodni.

Okładka ze zdjęciami butelek wysokoprocentowego trunku prezentowana była w witrynie gminnego lokalu – siedzibie redakcji udostępnionej przez burmistrza.

-Zarówno umieszczenie w eksponowanej witrynie, jak i na stronie internetowej czy portalu Facebook, a także zachęta do przeczytania artykułu powinny być rozpatrywane w tych samych kategoriach – jako służące popularyzowaniu znaku towarowego wódki (… tu nazwa) – informuje nas Katarzyna Łukowska, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Nie wiedzieć dlaczego sprawa nielegalnej reklamy alkoholu podzielona została na dwie części. Wątek reklamy alkoholu w gazecie znalazł się dzisiaj w sądzie.

Natomiast lwia część zabronionej promocji wysokoprocentowego trunku miała miejsce w internecie. Tej części sprawy próżno jednak szukać w akcie oskarżenia. Początkowo prokuratura nie mogła dotrzeć do nagrań z internetu. Podobno Kamil M. nie dysponował już filmem, a z Facebooka nagranie zostało z czasem usunięte. Jednak w internecie nic nie ginie. Dowody zostały dostarczone prokuraturze. I cisza...

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (156)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kompromitacja
kompromitacja 24.05.2021, 00:25
Prokuratura nie mogła sama poszukać materiałów w Internecie tylko pytać Kamila?
Jest taka zasada - jak sam nie potrafisz to nie pytaj głupszego od siebie.
istotnie...
istotnie... 24.05.2021, 00:39
Istotnie - pytać oskarżonego, czy udostępni dowody winy? Aż strach, czy ta prokuratura sprawy kradzieży, podpaleń, zabójstw też prosi oskarżonych o dowody?
winnibracia
winnibracia 23.05.2021, 10:43
Kamil dołączył do brata Tomcia.
antyM
antyM 22.05.2021, 21:01
Ogrom głupoty ludzkiej wciąż mnie zaskakuje.
nie bój się...
nie bój się... 22.05.2021, 21:22
Spoko - proste pytanie - czy ten tajny przez poufny "trzeci udziałowiec działki" nie kupował żadnych innych? Kupował i biedaczkowi zabrakło kaski na jedną i poprosił o spółkę?
#
# 22.05.2021, 14:01
Mówi się "trudno" a nie "ciężko".Niby wykształceni, a byki robią jak w podstawówce.Wstyd.
krótkie podsumowanie
krótkie podsumowanie 22.05.2021, 12:40
Manipulant i kłamca. Dowody z sali rozpraw.
bareizm
bareizm 22.05.2021, 13:19
A co mówiła o takich sprzątaczka w klubie Tęcza?
pstrąg
pstrąg 21.05.2021, 20:39
Dzisiaj "laurkę wystawili mu w 7 Dniach Gryfina. Tytuł art. "Winny".
gra słów...
gra słów... 21.05.2021, 22:16
Jakiż on winny - toż on bardziej wódczany....
głowa boli
głowa boli 22.05.2021, 10:44
Zasadniczo alkoholu się nie miesza.
jak widać
jak widać 22.05.2021, 13:19
Niektórych nie ma co boleć...
jeśli ma honor
jeśli ma honor 21.05.2021, 09:35
To teraz niech Kamil wejdzie pod stół i odszczeka te swoje kłamstwa.
do marzyciela
do marzyciela 21.05.2021, 13:05
nie wejdzie....
jenot
jenot 21.05.2021, 13:15
A sąd mu nie kazał czasami przeprosić za te kłamstwa co wypisuywał?
taka rodzinka
taka rodzinka 21.05.2021, 20:07
a to nie był ten drugi, co biedaczek nie umiał "przyczepić" wiadomości????
można i tak...
można i tak... 21.05.2021, 00:30
Czy ci w koszulach to doprowadzeni z aresztu? Do sądu?
Chociaż z drugiej strony PRZYNAJMNIEJ DOWODU OSOBISTEGO ADWOKAT DOPILNOWAŁ, ŻEBY NIE ZAPOMNIAŁ....
wiezien
wiezien 21.05.2021, 00:34
No, nawet do sądu ubrac sie nie potrafi.
Ćma
Ćma 20.05.2021, 21:41
A miało być tak fajnie, a wyszło, żeście braciszkowie idioci.
MNIETEK PLUS  & MILERY
MNIETEK PLUS & MILERY 20.05.2021, 20:53
A JA JESTEM Z KWWMS I CO MI ZROBICIE HA HA AH KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIETKA SAWARYNA HA HA AH TW PLUS UBECJA Z ESBECJĄ
SANHEDRYN PLUS  GRYFINO
SANHEDRYN PLUS GRYFINO 20.05.2021, 20:39
PODLEŚNY CZY TO RODZINA Z TYM OD SPORTU PODLEŚNYM
czysty
czysty 20.05.2021, 21:16
Na szczęście to tylko zbieżność nazwisk.
TYLKO PIS   PEJSY I SATANIZM    HA HA AH   MILI UND  WANILI
TYLKO PIS PEJSY I SATANIZM HA HA AH MILI UND WANILI 20.05.2021, 20:30
OJCIEC ZAPROWADZI KAMILA DO "WRÓZBITYT" HA HA AH I PO SPRAWIE HA HA AH https://youtu.be/2IEYXcPcCsk
oj oj
oj oj 20.05.2021, 20:28
#murem za kamilem
hahahah żartowałem , nigdy
:)
:) 21.05.2021, 00:31
murem za kamilem, czy kamil za murem?
parkiet
parkiet 20.05.2021, 20:20
cytat z powyższego tekstu- Pierwszym elementem tej sprawy jest to, że ma ona charakter polityczny
Jaki kontekst polityczny??? ten gościu jest politykiem ???? co ten obrońca opowiada. chyba chcieliby, być politykami. Nie mieszajcie tu polityki chodzi o alkohol i reklamę. Ze niby jest prześladowany politycznie ??? może jeszcze status uciskanego ze względu na poglądy polityczne?? mam pomysł, może sprawa nie ma charakteru o podłożu politycznym tylko o podłożu kilka złoty za metr kwadrat na cele biurowe?? albo chodzi o te podłoże ze studium?? to w końcu o jakie podłoże tam chodzi?? bo już sam nie wiem
Tak
Tak 20.05.2021, 21:11
SZOK !!! WYROK .
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 20.05.2021, 20:18
kamila zaatakowali antysemici ha ha ah bo tylko semita jest w polinie bezkarny ha ah ah NAPLETEK PLUS
kozakiewicz  ha ha ah kabaret
kozakiewicz ha ha ah kabaret 20.05.2021, 20:16
oj tam znowu prokuratura się spuzni ha ha ah
zakręcony
zakręcony 20.05.2021, 19:47
Kamil z gazety Gryfińskiej nie wiedział, że zakaz promocji alkoholu określony w ustawie ma charakter powszechny. To oznacza, że dotyczy osób fizycznych, osób prawnych, jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej i jego jako redaktora naczelnego gazety która przejął po bracie wiceburmistrzu. Ponadto promocja alkoholu nie musi pozostawać w związku przyczynowym dotyczącym warunków sprzedaży alkoholu czy oficjalnej deklarowanej kwocie za reklamę.
może uważał, że jest ponad prawem?
może uważał, że jest ponad prawem? 20.05.2021, 20:10
Może uważał, że jego pozycja w Gryfinie określona jest "jestem od..."?
I dlatego lista beneficjentów studium by się bardzo przydała...
pękajace lustro
pękajace lustro 20.05.2021, 19:14
Panie Kamilu, ale na końcu trzeba jeszcze przecież sobie spojrzeć w lustrze w oczy.
????
???? 20.05.2021, 19:37
A jak ktoś nie lubi patrzeć na kłamców?
Bbb
Bbb 20.05.2021, 18:53
Dzisiaj słyszałem nową płytę zespołu IRA i m.in taki tekst w jednym z utworów:
"Kto ma gest i lepkie dłonie
Nie zawiśnie, nie utonie.
Ułaskawi się samemu,
Kiedy wyrok przeciw niemu"

Myślałem, że omylkowo przełączyłem na jakieś lokalne wiadomości.
takie pytanie
takie pytanie 20.05.2021, 18:53
Z kim bracia em mają te sławne działki? Ktoś nie miał gotówki i bracia dostarczyli wkład finansowy?

Pozostałe