Dziwne decyzje personalne Sawaryna? Neutralizuje tych co mu „robią koło pióra” – uważa Siódemka

  • 08.06.2021, 12:40
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dziwne decyzje personalne Sawaryna? Neutralizuje tych co mu „robią koło… Fragment okładki 7 Dni Gryfina nr 22
Mieczysław Sawaryn „Zatrudniając takie osoby w publicznych instytucjach neutralizuje je politycznie i może liczyć na to, że nie będą mu robili "koło pióra". A przecież dawniej jego stosunki z nimi bywały bardzo napięte. A teraz, zatrudniając lewicowego polityka M. Sawaryn może liczyć na głosy miejscowej lewicy w wyborach” – taką tezę stawia w ostatnim tygodniku 7 Dni Gryfina redaktor Ryszard Kwapisz.

Ostatnie wydanie tygodnika 7 Dni Gryfina nawiązuje do zatrudnienia na dyrektorskim stanowisku w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Gryfinie Wojciecha Długoborskiego. Ale nie tylko. Redaktor Ryszard Kwapisz stawia kontrowersyjne tezy (nie tylko tę dotyczącą wyborów).

Ryszard Kwapisz w artykule przywołuje inne nazwiska jak dawnej radnej Ewy De La Torre, czy, że OSIR-em kieruje były zastępca burmistrza Gryfina Eugeniusz Kuduk, a jego zastępcą jest Jan Podleśny.

-A przecież dawniej jego stosunki z nimi bywały bardzo napięte - zauważa Ryszard Kwapisz i komentuje: Można powiedzieć – dobry człowiek z tego Sawaryna. Ale w tle jest zwyczajna polityka. Zatrudniając takie osoby w publicznych instytucjach neutralizuje je politycznie i może liczyć na to, że nie będą mu robili "koło pióra".

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pyton....
Pyton.... 09.06.2021, 23:56
Ściąga DLT ?
taka prawda
taka prawda 09.06.2021, 23:01
W personalnych obsadach Sawaryn się miota i najczęściej podejmuje złe wybory.
Tomaszek
Tomaszek 08.06.2021, 20:45
do Napoleona zanim zrozumiesz kim jestem skąd jestem i co robię to Twoja impotencja umysłowa dozna pięciokrotnego wyjęcia prezentów spod choinki i dzielenia się opłatkiem z rodziną, której życzysz zapewne jak najlepiej. Ja w przeciwieństwie do Was idę do swojego burmistrza i mówię mu co o nim myślę. Jedna myślaca osoba jest w stanie tak rozegrać i kierować sytuacjami, że barany w podobue do Ciebie będą podejrzewać wszystkich tylko nie tych co powinni. Pozdrawiam Serdecznie.
o rany...
o rany... 08.06.2021, 21:14
Paweł - weź leki...
SIEG HAILL RODSZYLD AVE SACHSEN KOBURG GOTTA VON WETTYN VEL WINDSOR HA…
SIEG HAILL RODSZYLD AVE SACHSEN KOBURG GOTTA VON WETTYN VEL WINDSOR HA AH AH 08.06.2021, 20:16
TERAZ WOJTEK WSKOCZYŁ NA PREZESA PUK A MUCHY BRYLUJA NA SALONACH WARSZAWKI JAK JUZ DURNEMU SPOŁECZEŃSTWU PIS WYJDZIE BOKIEM TO ZNOWU WRÓCI LEWICA HA AH AH I WOJTEK WSKOCZY DO SEKMU A MUCHA DO PUK HA AH AH I TAK WKOŁO SATANISTYCZNY MŁYN MIELE SWOICH WIERNYCH PAROBKÓW HA HA AH Z PROWINCJI POLIN KRAINY IV RZESZY HA HA AH
dwa słowa
dwa słowa 08.06.2021, 20:13
Sawaryn oszalał z rozdawaniem stanowisk. Skutkiem jest bałagan.
Tomaszek
Tomaszek 08.06.2021, 19:55
Zawsze powtarzałem, że zarzynane świnki drą się najgłośniej a w tym przypadku kwik Rysia jest wyjątkowo słyszalny. Respekt przed Długoborskim, bo peło już zdało sobie sprawę, że z nim nic nie ugrają a w Gryfińskiej komunalce wkońcu będzie porządek. Pozostało wylewać szambo na burmistrza. Pamiętajcie jednak by nie wylewać pod wiatr bo nie wiecie komu i kiedy przyjdzie z kimś współpracować. Taka jest polityka!!!
ty się miarkuj psychopato...
ty się miarkuj psychopato... 08.06.2021, 20:52
To, że Tomaszkowi wyrwało się o nożu na myśl o mieszkańcu nie znaczy, żeby redaktora niezależnego od tercetu straszyć zarzynaniem!!!
Tomaszek
Tomaszek 08.06.2021, 21:20
Jeśli nie rozumiesz tzw "przenośni", której uczono już w podstawówce na języku polskim i slowo "zarzynanie" w tym przypadku znaczenie takiej przenośni ma to zalecam zgłoszenie się do najbliższego Komisariatu Policji i zgłosić mnie z art. 190 kk. Da to przynajmniej dowód temu, że nawet Policja gdzie jeden czyta a drugi pisze rozumie znaczenie " przenośni" w języku polskim umorzając postępowanie a z Ciebie zrobi głąba z języka polskiego, który nie uważał na lekcjach.
Marek
Marek 09.06.2021, 23:59
Ty, w szkole to orzeł nie byłeś.
To trochę przenośnia , trochę niedopowiedziana..
To trochę przenośnia , trochę niedopowiedziana.. 09.06.2021, 19:27
Po prostu... przenośnia mówi, że tych co nie myślą jak ja trzeba wyrżnąć. Jest pytanie czy chodzi tu o zwykłe zabójstwo czy ubój rytualny.
Pamiętam osiołka
Pamiętam osiołka 10.06.2021, 00:01
Bo jego zdanie jest jedyne i właściwe. Takie gówienko co Stalinkiem by chciało być.
uściślijmy
uściślijmy 09.06.2021, 20:53
Czy jak napiszę w internetach, że mi się nóż otwiera na widok Tomaszka to będzie "przenośnia" groźba zabójstwa czy ubój rytualny?
uśmiany
uśmiany 09.06.2021, 23:00
Cha cha pewno kilka rzeczy na raz.
do Napoleona
do Napoleona 08.06.2021, 20:04
Pawełek czemu ty podpisujesz się Tomaszek
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 08.06.2021, 19:46
kwapisz jeszcze sie nie połapał ha ah ah tu decyduje oficer prowadzacy a tajni wafla jak kuduk i dzieci tajnych wafli jak mnietek ha ha ha to teatrzyk dla goi ha ha ha
Planeta A
Planeta A 08.06.2021, 18:12
✍💻🏙🌳 Przypominamy gryfińskim leniom, że do końca tygodnia można wysyłać zgłoszenia do analizy działań podejmowanych przez miasta w ramach inicjatywy #MiastoZKlimatem.
🗓 Formularze przyjmujemy do 11 czerwca 2021 r.
Dowiedz się więcej ➡ https://www.gov.pl/web/klimat/…
Energia Międzyodrza zamyka plac zabaw po drugiej stronie Odry
Energia Międzyodrza zamyka plac zabaw po drugiej stronie Odry 09.06.2021, 19:29
Klimat korupcji i upadku.
Planeta B
Planeta B 08.06.2021, 20:04
Jak już jesteś taki bystry to poszukaj dla kolegów z powiatu bo biedacy sami nie potrafią i niedługo cała gmina będzie obstawiona znakami zakazu.
chooj doopa i kamieni koopa
chooj doopa i kamieni koopa 08.06.2021, 17:53
Po prostu dotarło wreszcie do tego bezobjawowo inteligentnego lenia że dwaj mitomani zupełnie sobie z niczym nie radzą.


Przy takim beznadziejnym tercecie to postkomunistyczny emeryt jawi się jako zbawca a najtańszy z najtańszych magister po budowlance to już wręcz wizjoner

Wszak wiadomo że po Męczysławie zostanie tylko...
przyszłownik
przyszłownik 08.06.2021, 17:57
Mieczysław I Leniwy zastał Gryfino murowane za zostawi zrujnowane.

Gdyby faktycznie dotarło że wicki się nie nadają to po prostu wziąłby fachowców na ich miejsce.
układów trzeba dotrzymywać
układów trzeba dotrzymywać 08.06.2021, 18:14
Ni ma takiej możliwości ;-)
where
where 08.06.2021, 16:42
Tak jak mówi syna Banasia: najgorsza jest zalegalizowana korupcja.
Baca
Baca 08.06.2021, 15:54
Najlepiej by było żeby burmistrz na tym stanowisku zatrudnił wysokiej klasy specjalistę i szkodnika z powiatu. Tam gdzie by sobie nie radził postawiłby znaki zakazu, do korzenia trawy wypożyczył by z Gorzowa owce żywe kosiarki i żyli by my se jak na podhalu. Hej !!!!!!
Dyl
Dyl 08.06.2021, 15:40
Kuduk, Podleśny, to goście dobrze po 70-ce, a Długoborski to 67 latek, nie idą na emerytury ?
Pan Kwapisz też ma swoje lata i powinien już się zorientować, że nie ma żadnej lewicy, prawicy, są tylko koniunkturaliści,wśród których są dobrzy ludzie którzy sobie wzajemnie pomagają. Każdy orze jak może, a ten co nie może ,też marzy o jakiejś intratnej orce, np. w OSIR. he,he,he
Polacy, układy mają wyssane z mlekiem matki. Tak było, jest i będzie dopóki nie wymrze pokolenie PRL, szlag trafi KK i starych belfrów, a ziemie pozyskane nie wrócą do niemieckiej macierzy.
Do Dyl
Do Dyl 08.06.2021, 16:14
Dyl dobrze że jesteś od młodych lat na emeryturze.
Pozdrawiam Kraków.
kukułka
kukułka 08.06.2021, 15:19
Długoborski musi zrezygnować teraz z mandatu radnego czy nie. Przeciez pracuje w samorządzie, co prawda w spółce ale jednak. Jest jakiś tu biegły w przepisach?
byle do koryta
byle do koryta 08.06.2021, 17:55
Gdyby był radnym w gminie to nie mógłby sprawować kierowniczej funkcji w gminnej jednostce.
mecenas
mecenas 09.06.2021, 10:11
art24f ustawy o samorządzie patrz rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody w poprzedniej kadencji dotyczące radnego powiatowego
Były
Były 08.06.2021, 14:56
Pan redaktor RK niech lepiej już tych swoich tez nie stawia.
a jednak
a jednak 08.06.2021, 15:03
Niezbyt go lubię czytać, ale tym razem się z nim zgodzę.
On
On 08.06.2021, 14:29
A ja uważam że to bardzo dobra decyzja burmistrza. Co chcecie od Dlugoborskiego? Pamiętam go jak był burmistrzem i to dobrym burmistrzem. Gościu zna się na rzeczy. I mogę się założyć że PUK tylko zyska na tym a tym samym Gryfino. Bardzo dobrze że burmistrz nie szufladkuje ludzi i jest otwarty na współpracę z ludźmi z różnych opcji politycznych. Niech inni uczą się od niego. Dobro gminy jest najważniejsze. I zaraz poleje się na mnie hejt niedowartosciowanego towarzystwa wzajemnej adoracji. Co im innego pozostało? Tylko ujadanie.
Dobre to jest odstawienie tego niepełnosprawnego primityvo.
Dobre to jest odstawienie tego niepełnosprawnego primityvo. 08.06.2021, 20:17
Żeby tylko po kolejnej kampanii wyborczej jakaś Romka mu PUK-u nie podpaliła,.
Poncjusz
Poncjusz 08.06.2021, 17:57
Gdyby był dobrym burmistrzem to by nie przytulił beznadziejnego Heniutka do publicznej kasy
pożary w PUK
pożary w PUK 08.06.2021, 15:07
Przecież podpalenia w puk były gdy Długoborski byl burmistrzem, a Sawaryn w radzie miejskiej i radzie nadzorczej puk? O co tu chodzi? Kasa się odnalazła z tych 12 milionów?
a mi pamięć nie szwankuje
a mi pamięć nie szwankuje 08.06.2021, 14:39
Długoborski jak był burmistrzem to dopiero było szufladkowanie ludzi. PAmiętam tego partyjnego kacyka.
XXL
XXL 08.06.2021, 14:06
Wszystko czego dotknie się Pan Długoborski obraca się w gruz i popiół. Tak było w Gryfinie ,a ostatnio w Chojnie, zadłużył gminę nic nie zrobił pożytecznego dla mieszkańców. Jednak on sam zawsze zyskał (wysoka odprawa, zaległy urlop )niedowiarkom proponuje sprawdzić jego dochody za 2020r na stronie Starostwa .Gwarantuje wszystkim że za dwa lata przed wyborami znowu się wzbogaci natomiast firma którą prowadzi padnie i zostanie przejęta w prywatne ręce za przysłowiowa złotówkę. Ludzie opamiętajcie się włączcie MYŚLENIE !!!!!!!! .
Krys
Krys 08.06.2021, 15:02
chyba bdzie musiał zrezygnować z mandayu radnego
info
info 08.06.2021, 20:13
Nie będzie musiał rezygnować z mandatu radnego powiatu. Przecież Rafał Mucha też był prezesem PUK Sp. z o.o. w Gryfinie i radnym powiatowym. Nie mógłby być w zarządzie spółki komunalnej, która wykorzystuje mienie powiatu, a PUK to gminna spółka.
XL
XL 08.06.2021, 14:51
Uważaj co by ci kopara nie opadła....





???
??? 08.06.2021, 15:01
XL skąd znasz teksty z poprawczaka?
Towarzyszu Mieczysławie
Towarzyszu Mieczysławie 08.06.2021, 13:39
PO schroniskiem PO !!! Gmina schroniskiem PZPR !!!
Tow. Szetyna
Tow. Szetyna 08.06.2021, 13:35
Mietek zapisał się do PO ?? Reanimuje towarzyszy z PZPR ?? Jan chyba nie był ? ale ??
neutralizator
neutralizator 08.06.2021, 13:04
Czyli robi za PUK
Robin
Robin 08.06.2021, 12:47
Naturalizuje hehehe. Poprawcie błąd w tytule.

Pozostałe