Transport na pierwszym miejscu! Co zmienić? Co ulepszyć? Czekamy na opinie mieszkańców

  • 22.06.2021, 11:40
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Transport na pierwszym miejscu! Co zmienić? Co ulepszyć? Czekamy na opinie…
Częściej? Bezpieczniej? Szybciej? Taniej? Wspólny bilet? Co zrobić, by ulubiony środek transportu był jeszcze bardziej dostępny? Jak poprawić bezpieczeństwo i komfort podróżowania? Mieszkańcy mogą wypowiedzieć się. Do końca czerwca trwa ankieta „Transport i mobilność w regionie 2021”.

Zebrane opinie mieszkańców pomogą przygotować dokumenty, które będą miały realny wpływ na prowadzoną w całym regionie politykę transportową w najbliższych latach.

 

-Zapraszamy wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie dotyczącej transportu i mobilności w naszym województwie. Dzięki zebranym odpowiedziom skuteczniej będziemy mogli rozwijać transport w regionie, również z wykorzystaniem rozwiązań wspierających redukcję emisji z transportu. Dziękujemy za każdy oddany głos! – zachęca Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

Uzyskane opinie mieszkańców województwa zachodniopomorskiego odnośnie ich potrzeb i zachowań transportowych zostaną uwzględnione w „Regionalnym Planie Transportowym Województwa Zachodniopomorskiego do roku 2030”. To ważny dokument, który oprócz celów polityki transportowej województwa, odpowiadających nowym wyzwaniom i możliwościom rozwojowym Pomorza Zachodniego, będzie zawierał listę działań, również inwestycyjnych, pozwalających na ich realizację. Zapisy planu dotyczyć mają transportu drogowego, kolejowego, lotniczego, wodnego, rowerowego i publicznego.

 

Ankieta dostępna jest na stronie internetowej Regionalnego Biura Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie: http://rbgp.pl/rpt-ankieta/

 

Za przygotowanie regionalnego planu transportowego odpowiada interdyscyplinarny zespół złożony z przedstawicieli wydziałów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Regionalnego Biura Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. Koordynatorem prac jest Wydział Infrastruktury i Transportu Urzędu Marszałkowskiego.

 

Prowadzone badanie ma charakter anonimowy, a jego ostateczne wyniki zostaną udostępnione publicznie.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

a'propos autobusu nr 1
a'propos autobusu nr 1 22.06.2021, 13:39
Zlikwidować stare zwały i wprowadzić klimatyzowane autobusy!

Pozostałe