Najnowszy błąd w smartfonach. Wiemy, jak go usunąć

  • 23.06.2021, 14:00
  • News4Media
Najnowszy błąd w smartfonach. Wiemy, jak go usunąć iStock
Co chwila pojawia się informacja o błędzie i nie ma sposobu, żeby to zatrzymać. Na pewno? Podpowiadamy, co zrobić z kłopotami wywołanymi najnowszą aktualizacją oprogramowania.

Wygląda to tak, że nie da się swobodnie wykonać żadnej czynności na smartfonie z systemem Android, bo co chwila na dole ekranu pojawia się komunikat: „Google wciąż przestaje działać. Wysłać zgłoszenie błędu do analizy? Zgłoszenie to może zawierać Twoje informacje osobiste. Twoje zgłoszenie będzie wykorzystane w celu naprawy błędu i nigdy nie będzie udostępnione w celach marketingowych”.

Pod tą informacją są dwie opcje: „anuluj” lub „zgłoś”, ale kliknięcie w którąś nie przynosi efektów. Komunikat nadal, notorycznie się pojawia.

Problem wziął się z najnowszej aktualizacji aplikacji, do którego doszło automatycznie. Fachowcy podejrzewają, że oprogramowanie zawiera błędy i przez to smartfony mają z nią kłopot. Jak na razie Google nie odniosło się oficjalnie do tej sprawy.

Dwa sposoby

Czy trzeba czekać, aż informatyczny gigant naprawi błąd, czy można sobie z nim poradzić samemu? Wiemy, jak sprawić, aby komunikat już się nie pojawiał. Wystarczy wejść w ustawienia telefonu i wybrać zakładkę „aplikacje”. Tam należy odszukać tę o nazwie Google. Co ważne chodzi o dokładnie taką nazwę, a nie np. Google Maps, czy Chrome. Trzeba wadliwą aplikację usunąć.

Może być z tym jednak problem, bo nie każdy smartfon pokazuję to oprogramowanie na liście. Wówczas konieczne jest zalogowanie się w Sklepie Play. Tam (po kliknięciu na ikonę swojego profilu) przechodzi się do opcji "Zarządzanie aplikacjami i urządzeniami". Na liście należy odszukać to oprogramowanie i je usunąć.

Wówczas problem ustępuje.  

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

A.
A. 23.06.2021, 23:05
Wystarczy tą aplikację wyłączyć w ustawieniach, nie trzeba od razu usuwać.
Miro
Miro 23.06.2021, 16:14
Kupić IPhone i po kłopocie.
kipisz
kipisz 23.06.2021, 15:56
Nie kupować nowych smartfonów i nie będzie żadnych błędów.
Maria Kuna
Maria Kuna 23.06.2021, 14:29
Jak ktoś ma jakiś szajs to mu nie działa mi jakoś wszystko działa idealnie
najważniejsze
najważniejsze 23.06.2021, 14:12
Smartfony mają się przede wszystkim sprzedawać!
Vumowiec
Vumowiec 23.06.2021, 14:04
Po przegumowaniu Knagulca Google już go nie rozpoznaje
Knagulec
Knagulec 23.06.2021, 15:29
Oooo szwagier wypełzł pozdrów starą rogacizno

Pozostałe