Jak wygląda koniec roku szkolnego w czasach pandemii?

  • 24.06.2021, 18:30
  • News4Media
Jak wygląda koniec roku szkolnego w czasach pandemii? iStock
Ministerstwo Edukacji Narodowej co prawda niczego nie nakazuje, ale pandemia sprawia, że to zakończenie roku szkolnego będzie skromne.

Szkoła Podstawowa w Kalinówce koło Lublina już zdecydowała. Piątkowe zakończenie roku odbędzie się etapami. Najpierw klasy I spotkają się ze swoimi wychowawcami i odbiorą świadectwa. O innej godzinie zrobią to starsi uczniowie, a jedynie kończący klasy VII i VIII spotkają się na sali widowiskowej.

Jak ma wyglądać zakończenie roku szkolnego? Tego Ministerstwo Edukacji i Nauki nie wyjaśnia dokładnie, a z opublikowanego w połowie czerwca komunikatu resortu wynika, że wszystko zależy od tradycji w danej placówce. MEN jednocześnie przypomina, że nadal obowiązują epidemiczne ograniczenia i szkoły nie będą mogły zorganizować dużych, uroczystych akademii dla wszystkich uczniów. Świadectwa mają być wydawane indywidualnie lub w małych grupach.

Dyrektor szkoły ustala sposób odbioru świadectw. Może on wyznaczyć określone godziny odbioru dokumentu dla danej klasy czy grupy uczniów lub pojedynczego ucznia. Jest również możliwość, aby uczeń odebrał swoje świadectwo w innym dniu. Wszystko zależy od tego, jak wielu uczniów liczy dana szkoła i jakie ma warunki.” - czytamy w komunikacie i dalej: „Apelujemy zatem do dyrektorów szkół i placówek o przestrzeganie zaleceń Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego przy planowaniu zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych”.

IV LO w Poznaniu zdecydowało się tylko na spotkania w klasach. W Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego każdej z klas przypisano konkretną godzinę i salę. W SP nr 2 w Radomiu jest podobnie, a placówka dodała jeszcze: „W przypadku deszczu zakończenie roku odbędzie się na hali sportowej. Z przykrością informujemy, że rodzice do szkoły nie będą wpuszczani”.

IV LO w Radomiu, które także prowadziło podziały na godziny, klasy i sale informuje też o dodatkowych środkach bezpieczeństwa, że uczniowie mają dostać się do budynku konkretnymi wejściami i opuścić go innymi – też wskazanymi – drzwiami.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

minister edukacji
minister edukacji 26.06.2021, 06:52
zdał a mówiłem ze zda https://youtu.be/kf9tBq4zRdE?l…
nauczyciel
nauczyciel 24.06.2021, 19:02
Czarnek położy oświatę.
Rodzic
Rodzic 24.06.2021, 20:57
Oświatę położą nauczyciele.
X
X 24.06.2021, 21:30
Pani już dziękujemy

Pozostałe