500 plus tylko dla wyborców PiS? Burza po słowach marszałek

  • 19.07.2021, 09:30
  • News4Media
500 plus tylko dla wyborców PiS? Burza po słowach marszałek Screen YouTube
„Bezczelne” - tak słowa Elżbiety Witek określa część polityków. Poszło o rządowe świadczenia.

Marszałek Sejmu z PiS odwiedziła w niedzielę Otyń na Dolnym Śląsku. Na wiec przyszli nie tylko zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości, ale także grupa przeciwników obecnej władzy. Ściągnięto policję, która stanęła przed protestującymi podczas przemowy Elżbiety Witek. A ta mówiła o polskiej polityce, Unii Europejskiej, obronie tradycyjnych wartości, byciu wiernym konstytucji. Reklamowała także „Polski Ład” i realizowane przez jej partię projekty społeczne jak np. program Rodzina 500 plus. Właśnie w tym kontekście nawiązała do przeciwników rządu, którzy przyszli na wiec.

Honor

Jestem ciekawa, czy któryś z nich nie korzysta z emerytury w wieku 60, 65, a może ktoś nie bierze 500 plus albo może zrezygnował z 300 plus, albo z darmowych leków dla seniorów. No nie, proszę państwa, biorą, bo jak mówią, że dają, to się bierze.” – przemawiała i dodała: – „A ja myślę, że warto by się było unieść honorem i od tego ‘wrednego’ rządu PiS-u tego nie brać. A bierzecie, bierzecie. Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie. Proszę państwa, to jest mało honorowe, bo jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła".

Właśnie ta wypowiedź spowodowała lawinę komentarzy. Prof. Wojciech Sadurski, prawnik i politolog z UW, wypowiedź Marszałek Sejmu ocenił bardzo surowo
: „W tej bezczelnej wypowiedzi, skierowanej do ludzi zarabiających mniej i pozbawionych jej przywilejów, pani Witek przyznaje otwarcie, że rząd jest tylko dla tych, którzy go popierają, a za pieniądze ‘od rządu’ należy się wdzięczność. Tak, ta skorumpowana władza naprawdę tak myśli." – ocenił. Z kolei Adrian Zandberg, lider lewicowej partii Razem, dodaje, że pogląd, jaki wyraziła Elżbieta Witek, jest popularny w Sejmie, ale od razu dodał, że „państwo jest wspólne i nie można się kierować „myśleniem plemiennym”.

[removed][removed]

Nasze pieniądze

Wielu komentujących podkreśla, że rząd nie dysponuje własnymi pieniędzmi, tylko środkami zebranymi z podatków i innych opłat. Tak właśnie sprawę skomentowała była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz: „Kiedy wreszcie Pani Witek i rząd się nauczy, że wszystkie pieniądze są nasze, a rząd ma zero?”. W podobnym tonie wypowiada się posłanka Nowoczesnej Monika Rosa, a Paweł Kowal z PO wystąpienie marszałek podsumował tak: „To może rząd powinien zbierać podatki też tylko od tych, co go popierają i wtedy dzielić pomiędzy swoich? Na poważnie i z należnym szacunkiem: czy wy wiecie, co mówicie? A jeśli wiecie, to cóż chcecie z naszym wspólnym Krajem zrobić?".

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (104)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

już niedługo
już niedługo 20.07.2021, 23:49
Cóż PIS to "partia" schyłkowa
Ładoga
Ładoga 20.07.2021, 23:30
Pinokio, a jak nam idzie z ruskim ładem?

OIO
OIO 20.07.2021, 23:25
O wejściu do UE zdecydowało referendum. Więc o wyjściu z UE powinno zdecydować również referendum, a nie jeden człowiek zwany Prezesem.
modne słowo
modne słowo 20.07.2021, 23:30
Jest powolne wychodzenie tak zwany wypiePOL!
pseudonim przekupka
pseudonim przekupka 20.07.2021, 18:24
Jak chytra baba z Radomia.
państwowiec
państwowiec 20.07.2021, 10:06
Jeśli marszałek sejmu oficjalnie twierdzi, że pieniądze budżetowe są tylko dla zwolenników partii aktualnie rządzącej - to jest to skandaliczne. I przy okazji zdradza poziom intelektualny...
prawda jest smutna
prawda jest smutna 20.07.2021, 11:15
Taki żałosny jest ich potencjał intelektualny.
SPokojnie
SPokojnie 20.07.2021, 09:51
Tyle lat lewaki a programu brak i z czym do ludzi cieniasy ,wy macie program ale w zdf i na Alexanderplatz jak dać ciała ....za euro ...pozdrawiam ,szanowna pani Witek
Widać i słychać.
Widać i słychać. 20.07.2021, 17:46
ZDF nie znajduje się na Aleksanderplatz inelektualna k r e a t ur o... Niech zgadnę PIS zwolennik?
do prymitywa
do prymitywa 20.07.2021, 10:00
Prymitywie - doczytaj o czym ten artykuł - albo zmień elektronicznego tłumacza, bo tytuły ci źle tłumaczy...
Ben
Ben 20.07.2021, 00:25
Tusk to bardzo ładnie ujął, że Wirek i PiS wprowadza RUSKI ŁAD - będzie dawał pieniądze tylko tym kto jest posłuszny władzy!

I teraz Tusk musi bronić aby PiS nie zabrało ludziom 500+, tym luiziom, którzy nie zgadzaja się z polityką PiS wyprowadzającym nas powoli z Unii Europejskiej
Witku
Witku 19.07.2021, 19:58
Jak tam Rysio Cabriolet? Oddał już pieniądze które ukradł podatnikom EU czy się zastanawia?
pseudonim przekupka
pseudonim przekupka 20.07.2021, 18:24
I Witek popłynęła z Rysiem.
ryba
ryba 19.07.2021, 18:26
wszystkiego mogłem się spodziewać, ale aby do Polski musiał wrócić Tusk, aby ratować 500+ dla wszystkich ciężko mi przez gardło przechodzi. Brawo pani witek
Frank
Frank 19.07.2021, 18:00
To jest kwik dożynanego ***a.Po wyborach jak nie pójdzie siedzieć to co najwyżej sprzątaczką zostanie lub gosposią u sołtysa.
M
M 19.07.2021, 17:57
A co innego może zrobić totalnie głupia opozycja pod dowództwem Herr Tuska? Programu nie mają, więc mogą tylko kłamać i atakować uczciwych ludzi
"atakowanie uczciwych ludzi" - czyli kogo?
"atakowanie uczciwych ludzi" - czyli kogo? 20.07.2021, 01:24
W "Klossie" jest taki żart - prawdziwy Aryjczyk to blondyn jak Hitler, wysoki jak Goebbels, szczupły jak Goerring. Z "uczciwymi" pisimi jest podobnie...
Brak słów.
Brak słów. 19.07.2021, 17:11
Czy tej babie się wydaje, że ze swojej kieszeni rozdaje..? Na te 500 plus my pracujemy.. I na ich nagrody i różne zbytki też... Sami niezbyt rozgarnięci i wszystkich za takich mają.
nieJa
nieJa 19.07.2021, 17:49
skąd takie indywiduum sie biorą .Pani WITEK na emeryturę ciężko zapracowałem(45 lat pracy)jestem emerytem seniorem i jakos nie trafiłem na darmowe leki dla seniorów.Pani pogarda dla ludzi stawia pani w roli faszyzmu
konik
konik 19.07.2021, 16:18
Sądze, że powiedziała, to co myśli. A że głupio myśli to i głupio wyszło.
ryba
ryba 19.07.2021, 18:27
i to jest druga osoba w państwie po Prezydencie. a właściwie toi druga po brylancie, bo ten jest bezpartyjny podobno
popek
popek 19.07.2021, 15:57
Na nagraniu wygląda jakby odwaliło starej babie. Wykrzykuje głupoty, machała łapskami i jeszcze palcem grozi.
ryba
ryba 19.07.2021, 15:49
gwoli wyjaśnienia- przez 8 lat PO nie dało mi nic, żadnej podwyżki i jeszcze zarąbało kasę mojej zony, PIS przez 6 lat dał mi 67 złotych i na tym koniec, moja żona nic, nie biorę 500, 300 czy krowa+ więc za co ja mam tej babie dziękować, bo nie bardzo mi coś do głowy przychodzi? Ze będę musiał zaraz paszport wyrobić, aby do Gartz pojechać?
Wniosek
Wniosek 19.07.2021, 16:57
Pis rozdaje... bo mu Unia miliardy sypie...A najwięcej sobie rozdają. Przecież im się należy.
powiem więcej
powiem więcej 19.07.2021, 17:32
Wniosek i trzeba powiedzieć więcej. Skoro Witak i jej partyjnym koleżankom i kolegom się nie podobają wartości Unii, to niech nie biorą żadnych pieniędzy.

To tak idąc tropem nierozgarniętej Witek
nie do wiary jakie barany
nie do wiary jakie barany 19.07.2021, 15:56
Ryba to następny baran, który nie rozumie w czym rzecz. Czy wśród zwolenników PiS tylu idiotów?

Zapamiętaj - ani PO ani PIS nic nie dają bo nic nie mają. Mają tylko ansze podatników pieniądze.

A to 500+ to do końca życia będzie spłacać twoje dziecko.
ryba
ryba 19.07.2021, 18:29
po pierwsze nikt nie jest zwolennikiem PIS, a po drugie co mają zwracać bezdzietni, baranie
Popieram
Popieram 19.07.2021, 15:44
Bardzo dobrze powiedziała. Brawo dla Pani marszałek Witek. Gardzisz, krytykujesz to nie wyciągaj łapy. A ci co najwięcej krytykują pierwsi stoją po te pieniądze Powcy zawsze się ośmieszali oni dla powrotu sa gotowi zrobić wszystko. Niedawno ich Donald powiedział że to Kopacz wymyśliła 500 plus :))))) Co to za banda nieudaczników. Marszałek Witek to najlepszy marszałek w historii sejmu,

 
nie do wiary
nie do wiary 19.07.2021, 16:17
Kolejny baran który nie rozumie wpadki. Żeby popierać sknandaliczną wypowiedź to trzeba być idiotą.

Jeśli pytasz czym gardzę to odpowiem złodziejami. Tymi złodziejami co zabierają podatnikom i uważają że to ich.
ryba
ryba 19.07.2021, 18:31
dlatego właśnie czytaj ze zrozumieniem moją poprzednią wypowiedź zaniim kogoś napadniesz bo tu cię poprę
Karolina
Karolina 19.07.2021, 14:27
Skandaliczna wypowiedź. W normalnym kraju zostałaby pozbawiona funkcji.
racja
racja 19.07.2021, 15:17
Skandaliczna przez to, że bez otoczki przedstawiła, że te "plusy" są kiełbasą wyborczą...
M
M 19.07.2021, 14:19
Witek jak na swój wiek jest piekna Kobieta piękna POLKA ZADBANA SUPER I DO TEGO MADRA A JULKI LEWACKIE MOZECIE POZAZDROSCIC NASZEJ PANI MARSZALEK URODY I INTELIGENTNEGO POCZUCIA HUMORU I KOBIECOSCI
Elka
Elka 19.07.2021, 18:45
Serio?
:)
:) 19.07.2021, 15:18
Sraulon, to żeś się wykazał...
N.
N. 19.07.2021, 14:24
Czy ładna czy odpowiednio wypacykowana to kwestia gustu. Ale po tej wypowiedzi można stwierdzić jedno napewno: mądrości jej brakuje
po oglądnięciu nagrania...
po oglądnięciu nagrania... 19.07.2021, 15:27
W dodatku na tym nagraniu - machająca łapami w sposób nieskoordynowany, podskakująca - aż żałosne, jak się "wybiła" z przygotowanej roli i pokazała samą siebie...
M
M 19.07.2021, 15:02
No lewaki macie mądrość hehe jak wasza posłanka ZukoWska mówi że mężczyzna nosi ciaze brawo wy
?
? 19.07.2021, 16:13
A co ma to do wypowiedzi marszałek sejmu? Która stwierdziła, że pieniądze budżetowe są tylko dla wyborców PiSu?
!
! 19.07.2021, 16:43
do ?
M skomentował nie na temat,. ale tacy głupi ludzie popierają takie głupie posłanki.
Sauron
Sauron 19.07.2021, 14:14
Bardzo dobrze Marszałek Witek powiedziała. A nagonka jakiegoś środowiska w internecie nie ma żadnych argumentów, jest formą „wybuczenia”. Jak komuś wystarcza buczenie to moje współczucie.czerwone twarze chcą do rezerwatu....😃

lewicowa
lewicowa 19.07.2021, 14:27
I w ostatnim zdaniu trollu Sauronie nie udało się ukryć twojego prymitywnego pochodzenia.
podarnik
podarnik 19.07.2021, 12:28
To Witek nie wie skąd biorą sie pieniądze w budżecie?
podatnik
podatnik 19.07.2021, 13:38
A niby skąd ta kobieta ma to wiedzieć? Prezes powiedział, że pieniądze są pis, to tak dla podwładnych jest.
obłuda pani W...
obłuda pani W... 19.07.2021, 15:19
Skoro "jak się nie zgadza z rządem, to by nie brała pieniędzy, bo ma swój honor" - TO DIET POSELSKICH ZA CZASÓW TUSKA NIE BRAŁA???
tak jest
tak jest 19.07.2021, 18:51
To nie obłuda, tylko głupota. Kobita nie ma za grosz rozumu

Pozostałe