Zaleje nas fala protestów: medycy, rolnicy, budżetówka i inni

  • 06.08.2021, 12:30
  • News4Media
Zaleje nas fala protestów: medycy, rolnicy, budżetówka i inni fot. News4Media
Przez Polskę przetoczy się wkrótce fala protestów, sparaliżować cały kraj chcą nie tylko rolnicy, którzy już organizują strajki ostrzegawcze.

Rolnicy zaczęli blokować drogi

W środę rolnicy manifestowali, czekając na przybycie premiera Mateusza Morawieckiego. Protest polegał na blokowaniu drogi krajowej nr 12 w miejscowości Rękoraj na odcinku między Piotrkowem Trybunalskim i Serockiem. W akcji brali udział rolnicy z transparentami (m.in. z hasłami: "Wojna o wieś" i "Politycy niszczą polską wieś") oraz kilkadziesiąt ciągników. Następnego dnia protestujący przenieśli się kilkaset metrów dalej na rondo, na którym krzyżują się drogi krajowe nr 12 i nr 91 oraz droga ekspresowa S8.

Rolnicy chcą rozszerzyć swoją akcję protestacyjną na całą Polskę - „Żarty się skończyły. Planujemy paraliż całego kraju.” – zapowiedział  lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

Protestujący swoimi działaniami chcą pokazać swoje niezadowolenie wobec polityki rolnej prowadzonej przez rząd. Przekonywali, że w ten sposób chcą zwrócić uwagę na problemy producentów żywności, w tym głównie trzody chlewnej.

Medycy zapowiadają wielki protest

Pracownicy ochrony zdrowia w całej Polsce zapowiedzieli protest. 11 września do Warszawy zjadą się wszyscy przedstawiciele zawodów medycznych.. 

Biały personel domaga się:

- wzrostu nakładów na system opieki zdrowotnej do wysokości 8 proc. PKB,
- zwiększenia wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia do poziomów średnich w krajach UE,
- zwiększenia liczby finansowanych świadczeń dla pacjentów oraz poprawę dostępności świadczeń dla pacjenta,
- podwyższenia jakości świadczeń dla pacjentów,
- zwiększenia liczby pracowników pracujących w systemie ochrony zdrowia do poziomów średnich w krajach UE.

Wielka manifestacja to nie wszystko. Większy problem jest z ratownikami medycznymi, którzy w całej Polsce składają wypowiedzenia lub przedstawiają zwolnienia lekarskie.

„Tak wygląda 145 wypowiedzeń złożonych przez ratowników medycznych z WSPR w Białymstoku. Lawina przetacza się przez całą Polskę. To naprawdę niebezpieczna sytuacja. Czy ktoś to w końcu zauważy?” –  pyta Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych

Protest pracowników sądownictwa i prokuratury

Dość już mają również pracownicy sądownictwa i prokuratury, którzy protestowali przed gmachem Kancelarii Premiera. Jak podaje serwis money.pl, przed budynkiem KPRM stanęła też dwumetrowa lodowa rzeźba Temidy, która topiła się w słońcu. Figura – jak mówili manifestujący - symbolizuje planowane zamrożenie płac i jego skutki.

Pracownicy ZUS zablokują wypłacanie emerytur?

Swoje warunki stawiają również pracownicy ZUS, którzy mówią o strajku, a to z kolei może sprawić, że nie będzie miał kto wypłacać świadczeń emerytom i rencistom. Związkowcy z ZUS mają listę 12 żądań, a kierownictwo instytucji już odpowiada, że wszystkich spełnić nie może.

„Informujemy, iż w przypadku niespełnienia powyższych żądań po upływie 14 dni od dnia rozpoczęcia sporu zbiorowego, ZZP ZUS zastrzega prawo do zorganizowania strajku, w tym strajku ostrzegawczego." – to tylko fragment pisma, jakie działające w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych związki zawodowe wysłały do prezes tej instytucji.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

1x***
1x*** 07.08.2021, 01:35
Доброго дня!

Сейчас мы хотим познакомить вас с интернет площадкой *** *** ***
przed.
przed. 07.08.2021, 00:55
Przedsiębiorcy powinni się martwić. Premier Mateusz Morawiecki zwolnił wiceminister rozwoju Annę Kornecką z Porozumienia po tym, jak skrytykowała Polski Ład.

"Wchodząc do rządu miałam jeden cel: bronić polskich przedsiębiorców. Nie ma zgody na drastyczne podnoszenie dla nich podatków i danin", napisała Kornecka na Twitterze po odwołaniu.
Sauron
Sauron 06.08.2021, 22:32
Gdyby przedstawiciele LGBT znali przykazanie nie kradnij to przynajmniej oni by mnie nie okradli. Ja płaciłem ZUS OFE i filary by zapewnić rodzicom emeryturę tak spłaciłem im to co dostałem w dzieciństwie od nich. Przedstawiciele LGBT też mieli rodziców. Na swoją emeryturę musiałem wychować dzieci bo wiedziałem że zgodnie z matematyką one będą płacić ZUS OFE i filary na moją emeryturę ale nie na emeryturę przedstawicieli LGBT a oni się do tego podłączyli i biorą emerytury na które moje dzieci płacą! Kto wychowuje dzieci oto jest pytanie? Jeśli ja wychowuje syna oddając mu to co mi rodzice dali to ja go wychowałem czy zwróciłem to co sam dostałem? Jeśli mój syn wychowa swoje dziecko oddając to co od nas dostał to on dziecko wychował czy oddał to co sam dostał? Dziecko to istota samofinansująca się wystarczy go tylko nie okradać.
do podszywasza
do podszywasza 07.08.2021, 00:45
Gdzie ty trollu Saronie w Azji pracowałeś na emeryturę w ZUS? Przestań ściemniać
demokracja
demokracja 06.08.2021, 18:05
Niech podziękują tym, co od 1989 głosują, żeby tak było
Bolo
Bolo 06.08.2021, 16:11
Jak przyjdzie Tusk to z nory żadni nie wyjdą, choć będzie zabierał co PiS dało. Już zapowiedział podniesienie wieku emerytalnego do 70 lat, gdy on przeszedł na emeryturę w wieku 63 lata, bo tak sobie ustalił gdy rządził. Ot naiwny ten naród.
Wina Tuska
Wina Tuska 06.08.2021, 16:25
Tak, tak... Tusk jest winny nieszczesciu nierobow i cwaniakow. Idz sobie na ta emeryture za 1000 zl miesiecznie i ogladaj rozkradanie kraju w tvp... Ah wroc, tam tego nie zobaczysz, tam zobaczysz praworządny kraj mlekiem i miodem plynacy.
***** ***
***** *** 06.08.2021, 14:15
Prawidłowo. Rozgonić pałami tą pisowską bandę złodziei.
8gwiazdek
8gwiazdek 07.08.2021, 14:01
I zapamietac nazwiska tych, ktorzy przylozyli reke do wprowadzenia tego bezprawia, bo za chwile powiedzą "to nie ja" i zapiszą sie np do psl aby na nich glosowac. W kazdym powiecie kilku sie znajdzie.
Wniosek
Wniosek 06.08.2021, 13:58
Protesty? Winny Tusk.. !!Przecież w TVPis mówią że żyjemy w raju..... Nic nam nie brakuje.. Nawet emeryci mają dostać 30 zł podwyżki... A że sobie po 6 tys.. To przecież im się należy.. Ot niewdzięczny lud..Na zgniłym Zachodzie to dopiero źle... dziwne że tam nie protestują.
Kolo
Kolo 06.08.2021, 22:43
Gdzie nie protestują ?takiego dymu co jest na zachodzie to nigdzie nie ma i nie będzie ,nie kłam bo masz mała wiedze na ten temat
zmień translator trollu...
zmień translator trollu... 07.08.2021, 00:01
Trollu - doczytaj ze zrozumieniem, może pojmiesz o co chodzi...
Sauron
Sauron 06.08.2021, 22:38
Porównaj zarobki innych krajów Europy tych bogatszych jak i biedniejszych.Jak zabierasz głos to coś w głowie na ten temat propagandę siejesz a w głowie siano....lewacy wam tylko w Polsce wszystko przeskadza, a na zachodzie wszytskie gówna tolerujecie . nuda

.
zmień translator trollu...
zmień translator trollu... 07.08.2021, 00:03
Trollu - prymitywnie jątrzysz - tylko nijak na temat - co ma 60% podwyżki pisowców do 10 złotych emeryta?
tylkoPiS
tylkoPiS 06.08.2021, 13:17
Bez sensu, dają podyżki wynagrodzeń rzędu 60% a oni protestują?!
primera
primera 06.08.2021, 12:42
Ale to już nie będą bezbronne kobiety i nie można ich będzie lać pałkami teleskopowymi.
i co?
i co? 06.08.2021, 12:41
W czasach, gdy Daniel Obajtek był wójtem Pcimia, jego matka kupiła udziały w firmie jego znajomych za 260 tys. zł, a w następnych latach dołożyła kolejne kilkaset tysięcy - informuje "Gazeta Wyborcza". Jak zaznacza dziennik, w tym czasie Helena Obajtek porzuciła pracę fizyczną za 1,5 tys. zł miesięcznie. Na tekst "GW" zareagował prezes Orlenu, który w opublikowanym oświadczeniu nazywa doniesienia gazety "kolejną kłamliwą publikacją".
Bolo
Bolo 06.08.2021, 16:12
Zanim napiszesz te bzdury to poczytaj sobie. Chyba że jesteś tropem!
???
??? 06.08.2021, 13:03
Ale "kłamliwa" bo zarabiała 1400 czy 1600?
logiczne
logiczne 06.08.2021, 12:37
Skoro w kraju jest tak dobrze, że po 60% podwyżki można dostać - to nic dziwnego, że każdy, kto nie ma takiej podwyżki czuje się oszukany...
Szczepan Szczepieniowski
Szczepan Szczepieniowski 06.08.2021, 12:36
Polski lad wedlug PiS.

Pozostałe