Załamanie pogody. Sprawdź, kiedy będą burze i kiedy się skończą

  • 10.08.2021, 11:00
  • News4Media
Załamanie pogody. Sprawdź, kiedy będą burze i kiedy się skończą iStock / IMGW
Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają wątpliwości. Wtorek może przynieść załamanie pogodowe w większości kraju. Prognozowane są burze z gradem, miejscami też upały. Sprawdź, zanim wyruszysz na wakacyjną wyprawę. W powiecie też zmiany.

Z dzisiejszych chmur nad naszym powiatem zrodzi się deszcze. Burze mogą wystąpić tuż po południu. Tak będzie do późna w nocy. Rozpogodzenia i brak deszczu dopiero jutro. 

Temperatura będzie systematycznie spadać. Ponad 20 stopni Celsjusza będzie dopiero w środę.

Niebezpiecznie nie tylko nad morzem

Nadbałtyckie miejscowości są niezwykle popularnym kierunkiem wczasowiczów. Dziś jednak warto wstrzymać się od długich wycieczek, a pod ręką lepiej mieć porządny parasol. Według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wtorek w większości polskich regionów może przynieść wyładowania atmosferyczne, którym towarzyszyć będzie grad. Województwa lubelskie, wielkopolskie, lubuskie, łódzkie, mazowieckie, podlaskie, kujawsko – pomorskie, podlaskie, warmińsko – mazurskie, pomorskie oraz zachodniopomorskie zostały uwzględnione przez synoptyków, jako miejsca zagrożone burzami. Pioruny mogą uderzyć też w okolicach Opola.

Będzie upalnie

Ale tylko w województwach: lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim. Według IMGW, tam termometry wskazać mogą powyżej 30 st. C. Prognozy wskazują, że w pozostałej części kraju temperatura będzie bardzo ciepło, ale nie upalnie. W Trójmieście, Olsztynie, Suwałkach i Białymstoku maksymalnie 24 st. C.; w Warszawie, Częstochowie i Bydgoszczy 26 st. C.; w Rzeszowie, Krakowie i Katowicach 28 st. C. Mieszkańcy Lublina i Kielc mogą spodziewać się 27 st. C.

Najlepiej jechać w Bieszczady i na Śląsk

Najspokojniejsze prognozy obejmują dziś okolice Katowic, Rzeszowa, Krakowa, Kielc, Bielska – Białej, Tarnowa, Nowego Sącza i Przemyśla. Tam burze oraz opady nie są przewidywane, dlatego turyści ze spokojem mogą przemierzać górskie szlaki oraz inne, ciekawe atrakcje. Warto jednak śledzić bieżące informacje o pogodzie. IMGW na swoim profilu facebookowym informował, że cały najbliższy tydzień może przynosić zmiany.

„Rozpoczęty dziś tydzień to mieszanka słońca, chmur, deszczu i burz. Pod koniec tygodnia możliwy powrót upałów i temperatur powyżej 30 st. C.” – czytamy w poniedziałkowym wpisie instytutu.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

brrr
brrr 12.08.2021, 09:00
Chłodno dziś od rana
Magda
Magda 10.08.2021, 15:03
W Gryfinie właśnie grzmi. Szykuje się burza.
Iuyy
Iuyy 10.08.2021, 15:22
ominie Gryfino na deszcz i burze trzeba zasłużyć miałem na myśli ulewe a nie kropienie
Ada
Ada 10.08.2021, 15:24
Chmury idą z zachodu od strony Odry więc lunie.
gorąco
gorąco 10.08.2021, 17:13
Pokropiło trochę i w końcu wyszło słońce.
z południa powiatu
z południa powiatu 10.08.2021, 11:45
A u nas nieźle lało. Zaczęło się ok. 22 i trwało do północy. Potem nie wiem bo spałem. Ale rano były kałuże, więc to nie był mały deszczyk. I niech pada, to nie będę musiała podlewać.
Jacek
Jacek 10.08.2021, 11:36
Jeden dzień chłodniejszy, oddechu sie przyda.

Pozostałe