Do wygrania w konkursie przyrodniczym sprzęt elektroniczny i turystyczny

  • 14.09.2021, 13:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Do wygrania w konkursie przyrodniczym sprzęt elektroniczny i turystyczny… Fot. UMWZ
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza uczniów klas 4-6 do udziału w konkursach wiedzy o ochronie środowiska, gospodarce leśnej, walorach przyrodniczych regionu. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 września. Do wygrania – sprzęt elektroniczny i turystyczny.

W konkursach mogą uczestniczyć uczniowie z gmin znajdujących się na obszarze parków krajobrazowych oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie, tzw. otulinach parków. Trzyosobowe reprezentacje szkół są wyłaniane w drodze wewnętrznych eliminacji. Inicjatywa Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego to atrakcja dla młodych miłośników przyrody – możliwość uczestnictwa w ciekawych zajęciach terenowych, wykazania się wiedzą, zdobycia atrakcyjnych nagród. W ubiegłych latach zwycięzcy otrzymywali m.in. aparaty fotograficzne i tablety.

 

Historia najstarszego z konkursów trwa już od 26 lat, a udział w nim biorą uczniowie szkół z obszaru Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa” – przypomina Ryszard Mićko, dyrektor ZPKWZ.

 

Od 2016 roku konkursy zaczęły być organizowane również na obszarach innych parków: Drawskiego, Ińskiego, Cedyńskiego i „Ujścia Warty”, Doliny Dolnej Odry. W tym roku dołączył „najmłodszy” – Barlinecki Park Krajobrazowy.

 

Celem konkursów jest propagowanie wiedzy z zakresu ekologii, ochrony przyrody, gospodarki leśnej, promowanie walorów przyrodniczych regionu, ale też m.in. doskonalenie umiejętności rozpoznawania gatunków grzybów, roślin i zwierząt.

 

Udział w etapach terenowych jest okazją do poznania najciekawszych zakątków często najbliższej nam okolicy w towarzystwie pracowników parków krajobrazowych, którzy zwrócą waszą uwagę na najcenniejsze przyrodniczo ich elementy – mówi dyrektor Ryszard Mićko. – Gorąco zachęcam do udziału w konkursach wiedzy o naszych parkach krajobrazowych.

 

Konkursy podzielone są na część terenową, którą zaplanowano na początku października; oraz część finałową (w listopadzie) – test wiedzy, m.in. z rozpoznawaniem gatunków.

 

Termin zgłaszania się szkół do konkursów upływa 17 września. Kontakt z organizatorem: ZPKWZ – Magdalena Wróblewska, tel. 91 48 17 126.

 

W celu przystąpienia do konkursu należy wypełnić załączoną kartę zgłoszeniową i przesłać na adres: [email protected]

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

berbeć
berbeć 14.09.2021, 16:54
Będzie kilku chętnych z tego co wiem.
oko
oko 14.09.2021, 14:50
fajnie

Pozostałe