Jarosław Kaczyński przerywa milczenie. Wypowiada się w sprawie wyjścia Polski z UE

  • 2 dni temu, 09:30
  • News4Media
Jarosław Kaczyński przerywa milczenie. Wypowiada się w sprawie wyjścia… By Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki - Konferencja naukowa "Konstytucja Solidarności", CC BY 2.0, Jarosław Kaczyński
Prezes Prawa i Sprawiedliwości po raz pierwszy odnosi się do ostatnich wypowiedzi polityków jego partii. Mówi o tym, czy Polska ma plan opuszczenia Unii Europejskiej.

To polityczne, unijne poruszenie wywołały słowa przewodniczącego klubu parlamentarnego PiS i wicemarszałka Sejmu, Ryszarda Terleckiego. „Powinniśmy myśleć nad tym, w jaki sposób możemy, jak najbardziej współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była dla nas do przyjęcia. Bo jeżeli pójdzie tak, jak się na to zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych.” – mówił jeden z najważniejszych działaczy PiS podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Dodał: „Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada. Odwrócili się i wyszli. My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla uczestnictwa w UE jest bardzo silne. No, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i nasz rozwój”.

„Okupacja”

Następnie tego typu słowa padały z ust kolejnych polityków – ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry i posła Marka Suskiego. Ten drugi wprost porównywał polską obecność we wspólnocie do czasów okupacji. „Chcą, żebyśmy zrezygnowali z suwerenności. Użyłem ostrych słów, żeby do Brukseli dotarło, że nie jesteśmy podludźmi. Musimy się przed tym bronić. Nie wolno się zgodzić na takie traktowanie. Jestem za tym, żebyśmy w UE byli na partnerskich zasadach.” – tłumaczył potem Suski.

Prezes oświadcza

Teraz głos w tej dyskusji zabrał prezes PiS Jarosław Kaczyński. „Nie będzie żadnego polexitu. To wymysł propagandowy, który po wielokroć był stosowany wobec nas. Jednoznacznie widzimy przyszłość Polski w Unii Europejskiej.” – mówi w wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej. Jednocześnie zauważa, że traktaty wspólnotowe - w jego ocenie - częściowo przestają już obowiązywać albo są wykorzystywane „pretekstowo”. Kaczyński diagnozuje, że łamana jest unijna zasada równości, a najpotężniejsze państwa - i tu wskazuje na Niemcy - instrumentalnie stosują przepisy UE. Jak dodaje Kaczyński, właśnie takim działaniom Polska powinna się przeciwstawiać, a można to osiągnąć, doprecyzowując wspólnotowe prawo. Prezes PiS zapewnił, że Polska chce pozostać w UE i jednocześnie pragnie pozostać „suwerennym państwem”. Polityk tłumaczy, że wspólnota powinna przestrzegać zapisów traktatowych i nie mieszać kompetencji unijnych z prawami państw członkowskich. „Tu trzeba dodać, że sprawy wymiaru sprawiedliwości pozostają w wyłącznej kompetencji państw i nie mogą być przedmiotem tego rodzaju ingerencji, jakie w tej chwili następują.” – dodał Jarosław Kaczyński.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jasnowidz.
Jasnowidz. 2 dni temu, 17:57
Kiedyś cierpliwość Uni się skończy... A wtedy wróci to co przed wejściem do niej było.. Bezrobocie, zamknięte rynki pracy, zbytu, brud i syf, Zamknięte granice, brak kasy na budowę dróg, remontów. Rolnik bez dotacji znowu będzie siedział na kupie gnoju i jeździł furmanką.. Gdzie się człowiek nie obróci to finansowane wszystko ze środków unijnych. Jakim oslem trzeba być żeby tego nie doceniać.
Sauron
Sauron 2 dni temu, 19:49
Nie te czasu oszołomie i nie to ta sama unianco była
nie ja
nie ja Wczoraj, 16:02
właśnie przez takich jak Sauron Kaczyński i PIS rządzą .do p.Saurona w sezonie na śliwki cena 10.-zł .pomidory 10,-zł.wędliny w zakresie 30,- 50 zł.masło osełka górska z dnia na dzień z 10,- na 13,-mandaty x10,prąd i inne media po 100% w górę czynsz 10lat temu 280,- teraz 550,-wszystkie państwowe synekury obsiedli znajomi i krewni króliczka ,policja w biały dzień mrduje ludzi,wybrancy narodu(posłowie) częstowani gazem i waleni pałami i ty jeszcze sauron takie teksty. wstydu nie masz.w 6 lat rozwalili państwo.Ale rząd sie wyżywi (jak mawiał klasyk)
Sauron
Sauron Wczoraj, 20:20
Kiedy były kartki nawet
ech, trollu
ech, trollu Wczoraj, 00:35
sraulon, ty prymitywny trollu - a ty po polsku nie potrafisz prostego zdania napisać?
Wczoraj, 19:49 Nie te czasu oszołomie i nie to ta sama unianco była
Ciemnowidz
Ciemnowidz 2 dni temu, 18:50
Biedni Szwajcarzy, Norwegowie i Brytyjczycy, bo przez to że nie chcą być i nie są w Unii, to zgodnie z wizją Jasnowidza są skazani na bezrobocie, zamknięte rynki pracy, zbytu, brud i syf, zamknięte granice, brak kasy na budowę dróg, remontów a rolnik bez dotacji tam będzie siedział na kupie gnoju i jeździł furmanką. Żeby wierzyć, że Unia chce dobrobytu w Polsce to jakim trzeba być...
Konkret
Konkret 2 dni temu, 20:23
Szwajcaria - od zawsze bank europy.
Norwegia - bogactwa naturalne, BTW wlasnie wstrzymala Polsce fundusze norweskie
UK - mocarstwo atomowe, najblizszy sojusznik usa, pkb 5x jak w PL.

Żaden z tych krajow nie leżał w radzieckiej strefie wpływów i Putin wie, że żadnego z nich sobie nie podporządkuje
ech, prymitywie
ech, prymitywie 2 dni temu, 20:11
Najpierw cudaku dojdź do bogactwa Szwajcarów, Norwegów i Brytyjczyków. Potem się z nimi porównuj.
Gosc
Gosc 2 dni temu, 17:18
Że też ten karzeł jeszcze nie szczezł ***** ***
.
. 2 dni temu, 18:51
Ten komentarz podlega pod paragraf Adminie
Paragraf
Paragraf 2 dni temu, 19:48
Pamiętaj kropkowany że ty mi tez podlegasz.
Polexit
Polexit 2 dni temu, 17:08
Niedawno zapowiadał koniec z nepotyzmem? I jak sie skonczyło? Tyle samo są warte powyzsze zapewnienia
tłuste koty
tłuste koty 2 dni temu, 14:33
Do mediów wyciekła lista 100 członków zarządów i rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa, których "patronem" ma być Mateusz Morawiecki. Rząd na razie nie komentuje upublicznienia domniemanej listy ludzi premiera.
korpo
korpo 2 dni temu, 14:04
To ojciec Malinski tak narozrabiał?
nono
nono 2 dni temu, 13:49
Czyli dalej bajeczki w stylu " Siedzi sroka na żerdzi i twierdzi ...".
Sauron
Sauron 2 dni temu, 13:37
Boimy się wyjścia z Unii Europejskiej, bo powszechnie nie rozumiemy, że Unia to nie NATO. Więc wychodząc z toksycznej Unii Europejskiej Możemy Pozostać w korzystnej wojskowo strukturze NATO. A ekonomicznie radzimy sobie całkiem nieźle. To Niemcom obecnie służymy jako Dostawca Darmowej Pizzy. Niech jedzą nadaj Eintopf, jak za Hitlera, gdy im nie starczało na obiad dwudaniowy.
konkrety prosze
konkrety prosze 2 dni temu, 14:30
130 mld euro - tyle do tej pory Polska zyskala na czlonkostwie w UE. Kolejne miliardy czekaja, az bedzie tu przestrzegane prawo europejskie, no bo jak niby UE ma kontrolowac czy przypadkiem przekazana kasa nie jest np przekazywana jakiemus handlarzowi bronia

Co do NATO - jaki interes bedzie mialo NATO w bronieniu terytorium, na ktorym panstwa NATO nie prowadza interesow, albo je znaczaco ograniczaja

Co do bycia dostawca pizzy dla Niemcow - pamietam, ze przed 2004 rokiem Polacy takze pracowali w Niemczech, ale za stawki znaczaco nizsze niz po wstapieniu do UE
lubis
lubis 2 dni temu, 13:28
Właśnie teraz Terlikowski na TVN 24 mówi o pedofilii w kościele. Konktretne mocne przykłady.
D.
D. 2 dni temu, 13:51
Diabeł wszedł w najwyższe szczeble hierarchii kościelnej. Już nie tylko ogonem ulice zamiata. To już mu nie wystarcza. On się teraz panoszy w kościele bo zwykłych ludzi już ma. Będzie chciał zwieść jak najwięcej księży i biskupów.
arcz
arcz 2 dni temu, 14:04
Lista osób poszkodowanych nie jest jeszcze zamknięta.
Aras
Aras 2 dni temu, 13:09
Powiedział co wiedział... Facet co zakłada buty nie do pary
obraz
obraz 2 dni temu, 13:03
Ta partia jest wielkim nieszczęściem dla Polski. Chamstwo, buractwo, chciwość, ignorancja, buta, hejt, ignorowanie społeczeństwa, wazeliniarstwo to wszystko ce***e partię władzy.
Taa
Taa 2 dni temu, 13:25
Twój komentarz jest przykładem braku chamstwa, braku buractwa, braku buty, braku ignorowania części społeczeństwa, która ma inne zdanie niż ty. Brawo! Powinieneś medal dostać.
ryba
ryba 2 dni temu, 16:50
jeszcze za prawdę medali nie dają ale pierwszy dostanie na pewno Kurski
rada
rada 2 dni temu, 12:45
Panie Jarosławie, w trudnych czasach szukamy powagi, a nie pajacowania, więc utemperuj pan tych swoich ludzi.
Sauron
Sauron Wczoraj, 15:34
Hehehe rada pilnuj swoich panienek z opozycji hehehehe
memo
memo 2 dni temu, 12:22
Tusk jest dziki.
Tusk jest zły
Tuska ma bardzo tępe kły.
Tak mniej więcej widzi powracającego lidera Platformy Obywatelskiej władza. . A zawarta w niej mieszanka strachu i nadziei ma swoje uzasadnienie - pisze dziś Polityka.
Wyborca
Wyborca 2 dni temu, 12:21
Szanowny Panie Jarosławie. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Ciesz się Pan emeryturą i nie zatruwaj już życia Polakom.
coś w tym jest
coś w tym jest 2 dni temu, 12:02
Bartosz Arłukowicz zapytany w "Onet Rano." o ostatnie wypowiedzi przedstawicieli obozu rządzącego na temat Unii Europejskiej, odpowiedział: - To jest polexit. To się niestety dzieje. Politycy mówią wprost o wojnie hybrydowej, o okupacji brukselskiej. Ten rząd wyprowadza nas dzisiaj z Unii i wpycha nas wprost w ręce Putina. Zostaniemy z Putinem sami. Oko w oko.
....
.... 2 dni temu, 17:03
Ten co drugi szpital chciał sprzedać za 200 baniek?
Roland
Roland 2 dni temu, 11:09
To są niebezpieczne polityczne zagrywki.
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 2 dni temu, 10:48
niestety suski ma racje ha ha ah po kiego nam unia jak jestesmy najbogatszym surowcowo krajem europy ha ah aha https://youtu.be/TMZDG5N3hpY ja czekam na swija dolę z tego toru na suwalszczyznie a unia mi na hoj potrzebna ha ah ah
co to będzie?
co to będzie? 2 dni temu, 10:48
Jak już prezio zaprzecza, to znaczy że coś jest na rzeczy. Może zamiast polexit będzie po prostu wypierpol, bo nikt nie będzie chciał się dalej użerać z tą ekipą?
Patriota
Patriota 2 dni temu, 10:36
Koniec okupacji jak mówi Suski. Wreszcie Polacy będą mieli prawdziwy dzień wolności.
nieJa
nieJa 2 dni temu, 10:59
"prawdziwy dzień wolności "ale na śmietniku w poszukiwaniu papu dla dzieci.
krokiet
krokiet 2 dni temu, 12:23
Ci pisowcy w polityce zagranicznej to są jacyś nieodpowiedzialni ludzie. Myślą , że to krajowe podwórko w piaskownicy.
Tatko
Tatko 2 dni temu, 10:35
Serwatką bede karmić bachorow ale bede glosowal na pis.2500+ piechota nie chodzi nie musze juz brac nalewek na zeszyt.Jaroslaw Jaroslaw Jaroslaw
no nie
no nie 2 dni temu, 09:51
Wielkie mi halo.
nieJa
nieJa 2 dni temu, 10:11
jest za a nawet przeciw.dlaczego guru partii z 30% poparciem ma prawo decydować za wszystkich.w dodatku jak widać ten guru ma coś nie tak z psychiką !

Pozostałe