Kto Samorządowym Liderem Współpracy z NGO? Kiedyś to było... Gryfino

  • 15.09.2021, 13:00
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Kto Samorządowym Liderem Współpracy z NGO? Kiedyś to było... Gryfino wzp (arch.)
Udanych przedsięwzięć nie brakowało nawet w najtrudniejszym czasie walki z koronawirusem. Z roku na rok współpraca między NGO’sami i samorządami Pomorza Zachodniego zyskuje na sile. Wyróżniające się działania zostaną docenione w konkursie marszałka „Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2021”. Zwycięskie gminy i powiaty otrzymają nagrody finansowe na dalsze działania z organizacjami, wolontariuszami, aktywnymi mieszkańcami. W czwartek, 16 września 2021 r. odbędzie się finał konkursu. Nagrody i wyróżnienia wręczy marszałek Olgierd Geblewicz.

Głównym celem konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Samorządowy Lider Współpracy z NGO” jest podkreślenie znaczenia współpracy na linii samorząd – organizacje pozarządowe oraz upowszechnienie najlepszych rozwiązań w tym zakresie. Tegoroczna edycja ma też szczególny wymiar – JST miały także możliwość zgłaszania działań związanych z pandemią, podjętych we współpracy z organizacjami pozarządowymi lub mieszkańcami. Wprowadzono też nową kategorię dla JST, aby umożliwić bardziej porównywalną ocenę między samorządami różnej wielkości.

 

W tym roku JST oceniane są w czterech kategoriach.

 

W kategorii Miasta powyżej 40 tys. mieszkańców i miasta na prawach powiatu o zwycięstwo walczy: Gmina Miasto Kołobrzeg oraz Gmina Miasto Szczecin. W kategorii Powiaty oceniany będzie: Powiat Choszczeński, Powiat Pyrzycki i Powiat Drawski. Do kategorii Gminy liczące 15 - 40 tys. mieszkańców napłynęły dwa zgłoszenia z gminy Drawsko Pomorskie oraz z gminy Pyrzyce. W kategorii Gminy liczące poniżej 15 tys. mieszkańców otrzymaliśmy zgłoszenia z gmin: Świeszyno, Mieszkowice, Chojna, Stepnica, Sianów, Karlino, Bierzwnik i Dolice.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek nastąpi w czwartek, 16 września 2021 r. o godzinie 10 podczas XV Zachodniopomorskiego Forum Pełnomocników ds. NGO. Wydarzenie odbędzie się w Galerii ,,O” w Operze na Zamku w Szczecinie (ul. Korsarzy 34). Zwycięskim samorządom nagrody wręczy Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

Samorządy, które zwyciężą w konkursie marszałka otrzyma statuetkę wykonana przez dr. hab. Jerzego Lipczyńskiego oraz nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł, z przeznaczeniem na współpracę z sektorem pozarządowym. Zwycięzca konkursu będzie miał także prawo posługiwać się przyznanym tytułem „Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2021” we wszystkich materiałach promocyjnych.

 

Zadanie związane z organizacją konkursu wynika również z priorytetów, jakie przyjęto w „Programie współpracy Województwa Zachodniopomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2021”.

 

Konkurs rozstrzygany będzie po raz dziewiąty.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

😁
😁 15.09.2021, 16:41
Czyli krótko: SAMI SWOI 😁😁😁
no tak
no tak 15.09.2021, 13:59
Stowarzyszenia niemal rozwalone. Dziękujemy Nikito.

Pozostałe